Vršovické nám. 2 / 111
101 20   Praha 10

tel. 271 742 775
zpodlipneho@sokol.eu


Kalendář pořádaných akcí a pozvánky k stažení

Sokolské jednoty a oddíly v naší župě

Seznam nahraných videí na našem YouTube kanálu od 4. 12. 2022:

https://www.sokol.cz/dokument/3660-youtube-kanal-sokolske-zupy-jana-podlipneho-nova-videa 

Aktuální informace z naší župy a ČOS

(nutno se posunout dolů, pak následují aktuální informace z našich oddílů, jednot a Sokola)


22.04.2024
Lídři společně: Sokol spojil síly s ALPINE PRO

Největší spolek vedoucí Čechy k pohybu a společné aktivitě a přední tuzemská firma oblékající národ do sportovního a outdoorového oblečení. Spojení dvou domácích lídrů v daných oblastech je proto přirozené: novým hlavním partnerem České obce sokolské se na následující tři roky stala společnost ALPINE PRO. Nazdar!

Spolupráce odstartuje na nadcházejícím XVII. všesokolském sletu. Oblečení ALPINE PRO hrdě ponesou sletové pořadatelské týmy v Praze i na všech krajských vystoupeních. A to zdaleka není vše. ALPINE PRO oblékne i dobrovolníky. Slet se rozjede v regionech začátkem května oblastními, župními a krajskými vystoupeními a vyvrcholí od 30. června do 5. července v Praze.

"Všesokolský slet je ideálním startem naší spolupráce. Koná se s podtitulem spojuje a v tomto případě spojuje ty, kteří rozumí sportovcům, jsou moderní a jsou tu pro všechny," říká Martin Chlumský, 1. místostarosta ČOS, aktuálně pověřený vedením spolku, člen předsednictva Sokolské župy Jana Podlipného a člen T.J. Sokol Libeň.

Těšit se mohou i všichni sokolové. V mobilní aplikaci Sokol na ně čeká unikátní slevový kód k nákupu v e-shopu i v prodejnách ALPINE PRO. Produkty firmy rozšíří také nabídku sokolského e-shopu. 

"Sport a pohyb je pro nás důležitou součástí života. Proto jsme rádi, že se můžeme spojit s Českou obcí sokolskou, která podporuje pohyb napříč všemi generacemi," říká Václav Hrbek, majitel společnosti ALPINE PRO.

Oblečení ALPINE PRO splňuje všechny důležité atributy moderního sokolského milovníka všestranného pohybu – je funkční a krásné zároveň. Kolekce se chystá v českých a sokolských barvách, ponese i vizuály sletu včetně postav od výtvarníka Jaromíra 99. 

 "Jsem rád, že se nám podařilo toto partnerství dohodnout v rekordně rychlém čase již na tento slet. Zásadně to posune úroveň prezentace naší největší akce a zároveň i kvalitu vybavení organizačního týmu a dobrovolníků,” říká Marek Tesař, člen sletového týmu pro marketing a komunikaci, a dodal, že ALPINE PRO je silná česká značka dlouhodobě podporující olympioniky i paralympiky. “Takže je skvělé, že jsme jako sport pro všechny v této rodině," vyzdvihuje Marek Tesař.

Společnost ALPINE PRO patří mezi rozhodující firmy na českém trhu v oblasti sportovního a outdoorového oblečení, doplňků a obuvi. V současné době je značkou s největší sítí autorizovaných prodejen a franchisových prodejců v oblasti outdoorových aktivit v České republice. Od roku 2009 obléká české olympioniky i paralympiky, mezi které patří i úspěšní sokolové.

Česká obce sokolská je spolek založený před 162 let, který vychází z odkazu Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera. Je lídrem v rozvoji všestranného pohybu, aktivní silou a hybatelem sportovních i kulturních aktivit po celé republice. V minulosti vychoval i olympijské medailisty, například Bedřicha Šupčíka, Aloise Hudce či Alexandera Choupenitche. Aktuálně má přes 160 000 tisíc členů ve více než 1000 tělocvičných jednotách.

Všesokolské slety se konají jednou za šest let a jsou tu už po tři století, první se uskutečnil v roce 1882. Slet je tradice, radost z pohybu a hrdost. Do celého projektu se zapojí až 100 000 účastníků a v Praze jich během sletového týden bude skoro 20 000.

Převzato z: https://www.sokol.eu/aktualita/lidri-spolecne13.04.2024
Josef Těšitel odstoupil z pozice jednatele, člena Předsednictva i Výboru ČOS

Josef Těšitel 12. dubna 2024 rezignoval na post jednatele, člena předsednictva i výboru České obce sokolské (ČOS). O svém odstoupení informoval mimořádné zasedání Předsednictva ČOS, které se konalo 12. dubna 2024.

"Po zralé úvaze a vzájemné domluvě s Martinem Chlumským jsme dospěli k závěru, že po osmi letech ve funkci jednatele skončím. Myslím, že za tu dobu jsem pro náš spolek odvedl kus práce. Odchod jsem avizoval už loni a věřím, že tento krok napomůže situaci v Sokole zklidnit, což je nyní před sletem naprosto zásadní," uvedl Těšitel, který byl členem Předsednictva ČOS od roku 2001.

"Rád bych bratru Josefu Těšiteli poděkoval za jeho dlouholetou a obětavou práci pro Českou obec sokolskou. Jeho rozhodnutí respektuji," řekl Martin Chlumský, 1. místostarosta ČOS, člen předsednictva Sokolské župy Jana Podlipného a člen T.J. Sokol Libeň, který je pověřen vedením spolku.

Na nadcházejícím Výboru ČOS v sobotu 27. dubna se nový jednatel volit nebude, protože se návrhy na kandidáty podle vnitřních směrnic mohou podávat nejpozději měsíc před Výborem ČOS. Dočasně pověřenou osobou s podpisovým právem jednatele bude do dalšího výboru náčelník ČOS a člen předsednictva Petr Svoboda, o čemž rozhodlo Předsednictvo ČOS.

Těšitel bude do XVII. všesokolského sletu dále zodpovídat za materiální zajištění účastníků sletu (cvičebních úborů, sletového náčiní a nářadí) a zůstane členem sletového týmu.

Převzato z: https://sokol.eu/aktualita/josef-tesitel-odstoupil-z-pozice13.04.2024
Chlumský je jediným kandidátem na post starosty České obce sokolské

Martin Chlumský 1. místostarosta ČOS, člen předsednictva Sokolské župy Jana Podlipného a člen T.J. Sokol Libeň je jediným kandidátem na post starosty České obce sokolské (ČOS). Vyplývá to z kandidátní listiny pro dovolbu členů Předsednictva ČOS pro řádné zasedání Výboru ČOS, které se uskuteční v sobotu 27. dubna 2024. Celkem se přihlásilo pět kandidátů, zbylí čtyři se ucházejí o další posty v předsednictvu. Všichni budou zvoleni do roku 2025, kdy se uskuteční volební Sjezd ČOS. Návrh zveřejnila Kandidátní komise ČOS.

Současný 1. místostarosta ČOS Chlumský je pověřen vedením spolku od začátku března, kdy na mimořádném Výbor ČOS na post po 13 letech rezignovala Hana Moučková. Chlumský po zasedání avizoval, že se bude o funkci starosty ucházet. "Jsem sokolem od svých osmi let a cvičitelé nás vždycky učili, že se nemáme bát přijímat odpovědnost. Věřím, že mám Sokolu co nabídnout a pomoci se zdárným průběhem nadcházejícího XVII. všesokolského sletu," řekl Chlumský.

Pokud získá Chlumský nadpoloviční většinu hlasů přítomných delegátů, bude se volit i 1. místostarosta. O tuto pozici se ucházejí Miroslav Kroc (Sokol Stupno) a Peter Szenasy (Sokol Křivoklát). V případě, že by se Kroc stal 1. místostarostou, bude se volit i místostarosta a v návrhu pro dovolbu zůstane kandidátkou Kamila Šrolerová (Sokol Maxičky). Pokud bude prvním místostarostou Szenasy, Kroc zůstane místostarostou a Šrolerová bude usilovat o jedno místo v předsednictvu společně s Jaroslavem Postlem (Sokol Nová Ves u Chrastavy).

Celý článek s přehledem kandidátů najdete ZDE01.04.2024
Prodej vstupenek na slet zahájen 1. 4. 2024

Už se jako my těšíte na XVII. všesokolský slet? Dnes v POLEDNE na Velikonoční pondělí spouštíme pro všechny fanoušky, účastníky sletu a širokou veřejnost, kteří si ještě nestáhli aplikaci Sokol, prodej lístků na hromadné skladby 4. a 5. července 2024. Kód pro nákup: sletspojuje

Podrobné informace o prodeji vstupenek, kategoriích a cenách najdete na https://slet2024.cz/vstupenky.

Převzato z:
https://www.facebook.com/ceskaobecsokolska/posts/pfbid0HJKx3aL798RYveEnZdyX3p3XKUGBrK7dnDvhUp8JvPufeuHgvEMfRpyYvH2xHHHul30.03.2024
100 dní do sletu: vstupenky, sletová tramvaj i aplikace

Sto dní do XVII. všesokolského sletu, největší sportovně-společensky-kulturní události roku na našem území, Česká obec sokolská oficiálně oznámila spuštění prodeje vstupenek na hromadné skladby. V rozmezí 200 až 700 korun na den budou k zakoupení od 1. dubna a očekává se, že se hlediště Fortuna Areny zcela zaplní. Ulicemi Prahy jezdí speciální sletová tramvaj se soutěží, ke stažení je sletová mobilní aplikace Sokol a na tiskové konferenci zazněla premiéra nahrávky manifesta s hlasy známých osobností.

Přípravy na slet jedou podle plánu. „Čekají nás ještě tři náročné měsíce přípravy a nácviků a věřím, že slet dopadne skvěle a bude oslavou Sokola," říká Martin Chlumský, 1. místostarosta ČOS, dočasně pověřený vedením spolku. Zdůraznil, že současná kauza bankovního a úvěrového podvodu, která Sokol postihla, přípravy sletu zásadně neovlivňuje. Důkazem je i potvrzená a obdržená státní dotace od Národní sportovní agentury na pořádání sletu. „Což je pro nás velmi důležité a nadále máme podporu našich partnerů," dodal Chlumský.

Prodej vstupenek

Sokolové v jednotách po celé republice pilně nacvičují dvanáct hromadných skladeb. K vidění budou i tři skladby hostů a vystoupení nového cirkusu. Vstupenky do hlediště Fortuna Areny v Edenu na 4. a 5. července se začnou v síti TicketPortal prodávat 1. dubna.

„Ceny jsou ve čtyřech kategoriích a velmi přijatelné. Nabízíme i permanentky na oba dny. Nejlepší místa jsou co nejvýš, jelikož z vrchu vynikne krása jednotlivých skladeb a jejich choreografie," říká Petr Svoboda, náčelník ČOS a místopředseda sletového týmu pro program.

.....

Příští stanice slet

Sokolové představili i sletovou tramvaj, které od tohoto týdne díky partnerství s pražským dopravním podnikem jezdí ulicemi hlavního města. Tramvaj bude nejčastěji nasazována jako linka č. 22 křižující klíčová místa letošního sletu: Tyršův dům, Národní divadlo i Fortuna Arénu v  Edenu. Na designu soupravy se podílelo studio Dynamo design, které umně využilo ilustrace známého výtvarníka Jaromíra 99.

V tramvaji jsou k nalezení klíčové informace o sletovém týdnu a soutěže o ceny včetně vstupenek na slet. Pasažéry také vtipnými hláškami v interiéru motivuje ke sportu.

Sledovat tramvaj v reálném čase je možné díky GPS na mapě mobilnitabla.cz/sokol.

Celý článek najdete ZDE30.03.2024

XVII. všesokolský slet má dotaci od Prahy a Marek Tesař zůstane v ČOS do sletu 

Česká obec sokolská získala další důležitou podporu pro nadcházející XVII. všesokolský slet. Zastupitelstvo hlavního města Prahy jednohlasně schválilo finanční příspěvek sletu a nad rámec této dotace i usnesení o podpoře dopravy účastníků sletového týdne v metropoli. Do sletu v ČOS také zůstane Marek Tesař, který začátkem března rezignoval na funkci ředitele Kanceláře ČOS. Do července zůstává členem sletového týmu a šéfem komunikačního týmu.

Pražské zastupitelstvo jednomyslně podpořilo slet neinvestiční účelovou individuální dotací v oblasti sportu, kterou navrhli radní Antonín Klecanda a Zdeněk Kovářík. Částka šest miliónů korun byla ještě doplněna usnesením o podpoře dopravy účastníků sletového týdne. Zastupitelé podporu schválili na čtvrtečním zasedání, které se protáhlo do ranních hodin.

„Vážíme si podpory magistrátu, za kterou zastupitelům děkujeme. Pro nás jde o signál, že je slet pro Prahu významný a největší sportovně-společenské akce si váží. Stejně tak jde i o signál, že je pro magistrát sport pro všechny jednou z priorit. Jsme přesvědčeni, což dokládá i ekonomická studie, že to je pro hlavní město i velmi dobrá investice," řekl Martin Chlumský, 1. místostarosta ČOS, dočasně pověřený vedením spolku, člen předsednictva Sokolské župy Jana Podlipného a člen T.J. Sokol Libeň.

Během sletového týdne, od 30. června do 5. července, se očekává, že Prahu navštíví až 20 000 účastníků. „Logistika dopravy je proto pro zdárný průběh akce zásadní, z toho pohledu je pražská podpora velmi vítaná," řekl Petr Svoboda, náčelník ČOS a předseda sletového týmu pro program.

Pro Českou obec sokolskou jde v krátké době o další dobrou zprávu. Minulý týden Národní sportovní agentura (NSA) potvrdila pokračování financování běžné činnosti spolku bez omezení a na slet zaslala vládou schválený významný finanční příspěvek. „Podpora NSA i Prahy je pro nás v současném náročném období hodně důležitá," řekl Chlumský.

Celý článek najdete ZDE09.03.2024
Závěry z mimořádného zasedání Výboru ČOS dne 9. 3. 2024 k aktuální kauze v ČOS

Závěry z mimořádného zasedání Výboru ČOS se dozvíte v reportáži na ČT24, která byla vysílána v pořadu Studio ČT24 od 16:00 hodin v tomto videu: ZDE 

Reportáž můžete zhlédnout v čase videa 38:35-43:14.07. 03. 2024
Stanovisko Předsednictva Sokolské župy Jana Podlipného k aktuální kauze v ČOS 

Předsednictvo Sokolské župy Jana Podlipného věří, že starostka ČOS vyhodnotí svojí osobní zodpovědnost a na mimořádném Výboru ČOS 9. 3. 2024 sama odstoupí.

Současnou situaci hodnotí Předsednictvo SŽ JP jako neudržitelnou, vzhledem k dostupným informacím, a také vnímá postoj některých jednot a řadových členů. Proto doporučuje svým vyslancům v případě hlasování o odvolání starostky hlasovat pro odvolání. Vzhledem k blížícímu se sletu však konstatuje, že by bylo krajně nezodpovědné aby bylo odvoláno i celé předsednictvo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktuální informace z našich oddílů, jednot a Sokola
(nutno se posunout dolů)

22.04.2024
Pozvánka na štafetový závod dvojic v Praze Hostivaři 18. 8. 2024 31. ročník🏃‍♂️🏃‍♀️

Dne 18. 8. 2024 se v hostivařském lesoparku u altánu s dřevěným vláčkem koná od 10:00 31. ročník běhu s názvem štafetový závod dvojic. Pořadatelem Je Ing. Vítězslav Král, člen T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Pozvánku najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE13.03.2024 - aktualizace 2204.2024
Pozvánka na letní tábor T.J. Sokol Vinoř v červenci a srpnu 2024

T.J. Sokol Vinoř pořádá v červenci a v srpnu letní tábor o dvou turnusech.

První turnus  je 22.-26. 7. 2024. Druhý turnus je 29.7. -2. 8. 2024.

Více v pozvánce ZDE včetně e-mailu pro přihlašování a ceny.28.01.2024 - aktualizace 22.04.2024

Pozvánka na letní příměstský tábor Vinohraďáček v T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady v červenci a srpnu 2024

Atletický oddíl T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady opět pořádá letní příměstský tábor Vinohraďáček v T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Více info najdete v pozvánce ZDE a ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/atletikakralovskevinohrady/posts/pfbid0qBsdEeHsSZmYqP1Kx3wcTJTWPLiKrAqYqnxXbdWKWwLFdiZNAwNYKMANxMK62BKVl13.04.2024 - aktualizace 22.04.2024

Mistrovství Evropy ERSO 2024 ve skákání se švihadlem 13. 7.-21. 7. 2024 v maďarském Egeru s účastí Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň 𓀪𓀫🇭🇺

Evropská rope skippingová organizace (ERSO) pořádá 13. 7. - 21. 7. 2024 v Egeru v Maďarsku sérii čtyř evropských šampionátů - European Championships (EC), Junior European Championships (JEC), European Open Tournament (EOT) a Double Dutch Contest Europe (DDC). Czech Jump Rope vysílá na tyto soutěže reprezntační tým České republiky, složený ze závodníků, kteří splnili kvalifikační kriteria a úspěšně prošli nominačním procesem dle platných Pravidel nominací pro mezinárodní soutěže. 

Členy reprezentačního týmu ČR jsou závodníci z jednotlivých týmů Alcedo Vsetín, Rebels O.K., SVČ Fokus Nový Jičín - Between Team, T. J. Sokol Libeň - Skipping Boys a T. J. Sokol Přerov - Mamut Skippers.

Seznam závodníků reprezentačního týmu s obrázky závodníků a odkud převzato najdete ZDE

Obrázkovou upoutávku na ME najdete ZDE

Upoutávku můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název Trailer - European Rope Skipping Championships 2024.

Držíme našim dvěma závodníkům Janu Dostálovi a Michalu Trojanovi (obrázek) palce k úspěchům a medailím na Mistrovství Evropy ERSO 2024 ve skákání se švihadlem v maďarském Egeru a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!


 

30.12.2023 - aktualizace 22.04.2024

MČR Naděje mladší A, Naděje starší A v moderní gymnastice 25.-26. 5. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️🏰🇨🇿

Ve dnech 25.-26. 5. 2024 se uskuteční v Praze Mistrovství ČR v moderní gymnastice kategorií Naděje mladší A a Naděje starší A.

Pořadatelem je oddíl moderní a estetické gymnastiky TJSK Prague z T.J. Sokol Karlín.

Více informací bude ZDE

Držíme pořadateli MČR našemu oddílu TJSK Prague palce ať se jim MČR vydaří a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!31.03.2024 - aktualizace 22.04.2024
Mezinárodní závod v moderní gymnastice SPRING CUP 2024 v T.J. Sokol Brno I 5. 5. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Dne 5. 5. 2024 pořádá SK TART Moravská Slavia Brno ve sportovní hale T.J. Sokol Brno I mezinárodní závod v moderní gymnastice s názvem SPRING CUP 2024.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují na tomto mezinárodním závodu v několika kategoriích moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín.

Pozvánku najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE (nutno kliknout na záložku přihlášky)

Držíme našim moderním gymnastkám TJSK Prague z T.J. Sokol Karlín palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!23.02.2024 - aktualizace 22.04.2024
Oblastní Přebor Prahy jednotlivkyň ve sportovní gymnastice žen 28. 4. 2024 🤸‍♀️

Dne 28. 4. 2024 se v ZŠ Ratibořická, Praha 9 - Horní Počernice koná Oblastní Přebor Prahy jednotlivkyň ve sportovní gymnastice žen. Pořadatelem je pražský gymnastický svaz.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují sportovní gymnastky z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii VS0B Přebor Prahy (2015 a starší) to jsou sportovní gymnastky Lucie Felix (2015), Johana Peřková (2013), Amálie Polanská (2015) a Anais Risser (2012). Všichni z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii VS1B Přebor Prahy (2015 a starší) to jsou sportovní gymnastky Cucová Edita (2012), Cumarava Dominika (2014), Čermáková Helena (2015), Dolná Dorota (2015), Hájek Amélia (2013), Kohoutová Isabela (2014), Korandová Kim (2014), Kortánková Klaudie (2011), Macháčková Sofie (2013), Martínková Ema (2015), Odstrčilová Laura (2012), Patzelová Diana (2009), Pilingová Julie (2014), Polanská Anna (2012) a Rozsypalová Viktorie (2011). Všichni z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii VS2B Přebor Prahy (2013 a starší) to jsou sportovní gymnastky Hlaváčková Sofie (2010), Kořánová Rozálie Mija (2012), Krausová Kateřina (2011), Kubalová Rebeka (2011), Lázňovská Dora (2013), Macháčková Nela (2010), Mrázková Kateřina (2012) a Rösslerová Anna (2012).

Startovní listinu najdete ZDE (nutno kliknout na slovo Přihlášky)

Držíme našim sportovním gymnastkám z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!11.04.2024 - aktualizace 22.04.2024
Mistrovství Evropy Seniorů jednotlivci v judu (EUROPEAN JUDO CHAMPIONSHIPS SENIORS INDIVIDUALS 2024) v chorvatském Záhřebu 25.-27. 4. 2024 🥋🥋🇭🇷

Ve dnech 25.-27. 4. 2024 se v chorvatském Záhřebu uskuteční Mistrovství Evropy Seniorů jednotlivci v judu (EUROPEAN JUDO CHAMPIONSHIPS SENIORS INDIVIDUALS 2024).

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují dva judisti z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii do 90 kg to je Radomír Musil (2001) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii do 73 kg to je Khusniddin Karimov (1993) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu s výsledky najdete ZDE

ME Seniorů jednotlivci v judu můžete sletovat živě 📺💻📱 na JUDO TV ZDE (nutná registrace)

Držíme našim dvěma judistům z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!10.03.2024 - aktualizace 22.04.2024
Pozvánka na loutkové představení pro děti v T.J. Sokol Libeň s názvem Sokolské Peklo 25. 4. 2024 od 17:00 hodin

Pozvánku najdete ZDE22.04.2024
Mezinárodní soutěž ve skákání přes švihadlo
7. REBELSTYLE COMPETITION 20. 4. 2024 𓀪𓀫 ▶️

Dne 20. 4. 2024 se v Hale Věry Čáslavské v Černošicích konala mezinárodní soutěž ve skákání přes švihadlo s názvem 7. REBELSTYLE COMPETITION.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali na této soutěži dva skákací týmy z T.J. Sokol Libeň. Byly to Skipping Buddies a Skipping Boys

Propozice najdete ZDE 

Seznam přihlášených týmů najdete v tomto seznamu odkazů:

@alcedovsetinropeskipping 🇨🇿

@astra.klanovice 🇨🇿

@betweenskippingteam 🇨🇿

@bp_hoppers 🇭🇺

@burningropesbeelitz 🇩🇪

@fun_skippers 🇸🇰

@jumprope_strite_ 🇭🇺

@kurtztimea 🇭🇺

@ropenrollers_at 🇦🇹

@rope_skipping_prerov 🇨🇿

@rs_austria 🇦🇹

@skippingboys 🇨🇿

@skippingbuddies.cz 🇨🇿

@the.saxon.kangaroos 🇩🇪

@__toth.bence__ 🇭🇺 


Krátké video z mezinárodní soutěže najdete ZDE 

Vystoupení týmu Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Mezinárodní soutěže se také zúčastnily sokolky z týmu Skipping Buddies z T.J. Sokol Libeň a dodávají k tomu "Máme nové mikiny, maskoty 🐝 a první mezinárodní soutěž za sebou 💛🖤".

Obrázek Skipping Buddies v nových dresech najdete ZDE

Více info, odkazy na obrázky a celkové výsledky bude ZDE

Gratulujeme našim oběma týmům z T.J. Sokol Libeň k umístění a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!21.04.2024
Pohárová soutěž v twirlingu Kolínský pohár 14. 4. 2024 🥢▶️

V neděli 14.4.2024 se členky České twirlingové školy, T. J. Sokol Vysočany zúčastnily pohárové soutěže KOLÍNSKÝ POHÁR 2024, z které si dovezly tyto výsledky: 

1. místo v kategorii freestyle A - Tým ve složení: 

Matylda Janouchová, Magdalena Míková, Eliška Purmová, Tereza Purmová,
Ema Šmerdová, Nella Šmerdová. 

2. místo v katergorii freestyle B - Tým ve složení: 

Amálie Rambousková, Leila Salimová, Ema Šmerdová, Klára Tandlerová,
Kristýna Tandlerová, Kristýna Zemanová.

Obrázkové video neboli prezentaci můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/people/T-J-Sokol-Vyso%C4%8Dany/100090894224722/

Gratulujeme našim twirlerkám z České twirlingové školy T.J. Sokol Vysočany k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!21.04.2024
Jarní koncert Smíšeného pěveckého sboru Gaudium Praha T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady a Chrámového sboru při kostele sv. Fabiána a Šebestiána v Praze Řepech 14. 4. 2024 ✝️👨‍👨‍👧‍👦🎶 

Dne 14. 4. 2024 se v Praze Řepech uskutečnil v kostele sv. Fabiána a Šebestiána Jarní koncert Smíšeného pěveckého sboru Gaudium Praha T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady a Chrámového sboru při kostele sv. Fabiána a Šebestiána.

Pozvánky najdete ZDE a ZDE

Sdílené video z celého koncertu můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy v příslušném časovém období. Sdílené video má název Jarní koncert 14.4. 2024.

Děkujeme Smíšenému pěveckému sboru Gaudium Praha T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!11.04.2024 - aktualizace 21.04.2024
Mezinárodní turnaj v judu Lignanský Evropský Pohár Juniorů (LIGNANO JUNIOR EUROPEAN CUP 2024) 20.-21. 4. 2024 🥋🇮🇹

Ve dnech 20.-21. 4. 2024 se v italském městě Lignano Sabbiadoro koná mezinárodní turnaj v judu Lignanský Evropský Pohár Juniorů (LIGNANO JUNIOR EUROPEAN CUP 2024). 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje na tomto mezinárodním turnaji v kategorii nad 90 kg judista Martin Sedlák (2006) z T.J. Sokol Praha Vršovice. 

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu s výsledky najdete ZDE

Mezinárodní turnaj v judu Lignanský Evropský Pohár Juniorů můžete sletovat živě 📺💻📱 na JUDO TV ZDE (nutná registrace)

Držíme našemu judistovi Martinu Sedlákovi z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchu a medaili a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!08.03.2024 - aktualizace 21.04.2024
38. ročník závodu v moderní gymnastice Chomutovský pohár 20.-21 4. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Dne 20. 4. 2024 se ve sportovní hale SC 80 Chomutov koná 38. ročník závodu v moderní gymnastice Chomutovský pohár.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují moderní gymnastky z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady (20. 4. 2024) a T.J. Sokol Karlín (21. 4. 2024).

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu 20. 4. 2024 najdete ZDE (nutno kliknout na přihlášky)

Startovní listinu 21. 4. 2024 najdete ZDE

Držíme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady a z T.J. Sokol Karlín palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!19.04.2024
Mezinárodní turnaj v judu Jablonec Judo Cup 2024/Český pohár/Velká cena Jablonce nad Nisou U12, U14, U16, U18 a U23 20.-21. 4. 2024 a JABLONEC JUDO CUP - JUDO CAMP pod vedením Jaromíra Musila z T.J. Sokol Praha Vršovice 21-22.4.2024 12. ročník 🥋🥋🥋📺💻📱

Dne 20. 4. 2024 se v Městské hale v Jablonci nad Nisou koná mezinárodní turnaj v judu Český pohár Jablonec nad Nisou/Velká cena Jablonce nad Nisou U16, U18 a U23). 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují judisti a judistky z T.J. Sokol Praha Vršovice a z T.J. Sokol Žižkov II.

Propozice mezinárodního turnaje v judu najdete ZDE

Startovní listinu mezinárodního turnaje v judu 20. 4. 2024 najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Dne 21. 4. 2024 se v Městské hale v Jablonci nad Nisou koná mezinárodní turnaj v judu Velká cena Jablonce nad Nisou (U12 a U14).

Propozice mezinárodního turnaje najdete ZDE

Ve dnech 21.-22. 4. 2024 se v rámci mezinárodních turnajů Jablonec Judo Cup 2024 koná judistický kemp pod vedením judisty Jaromíra Musila z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Pozvánku najdete ZDE

Program mezinárodních turnajů a kempu juda 19.-22. 4. 2024 najdete ZDE

Mezinárodní turnaje můžete  sledovat živě 📺💻📱 na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho
v playlistu Činnost našich jednot a župy.  Sdílená videa mají název Český pohár Jablonec nad Nisou - tatami 1, Český pohár Jablonec nad Nisou - tatami 2, Český pohár Jablonec nad Nisou - tatami 3, Český pohár Jablonec nad Nisou - tatami 4, Český pohár Jablonec nad Nisou - tatami 5, Český pohár Jablonec nad Nisou - tatami 6, Český pohár Jablonec nad Nisou - tatami 7, Velká cena Jablonce - tatami 1, Velká cena Jablonce - tatami 2, Velká cena Jablonce - tatami 3, Velká cena Jablonce - tatami 4, Velká cena Jablonce - tatami 5, Velká cena Jablonce - tatami 6 a Velká cena Jablonce - tatami 7.

Po oba dny začíná živé vysílání neboli přímý přenos v 9:00 hodin.

Držíme našim judistům a judistkám z T.J. Sokol Praha Vršovice a z T.J. Sokol Žižkov II palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!30.03.2024 - aktualizace 19.04.2024

10. ročník turnaje "O pohár starosty města Nymburka – Memoriál Radima Masáka" v šachu 20. 4. 2024 ♟️♟️

Šachový oddíl DDM Sokol Nymburk pořádá dne 20. 4. 2024 jubilejní 10. ročník šachového turnaje  "O pohár starosty města Nymburka - Memoriál Radima Masáka".

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují na tomto turnaji šachisti Vladimír Krňák (1947) a Jan Tolar (1943). Oba šachisti jsou z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice turnaje najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE

Převzato z: https://sachynymburk.webnode.cz/ a redakčně doplněno

Držíme oběma našim šachistům palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!08.03.2024 - aktualizace 19.04.2024
Soutěž v moderní gymnastice O pohár města Vyškova 20. 4. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Dne 20. 4. 2024 se ve sportovní hala ZŠ Purkyňova 39 ve Vyškově koná soutěž v moderní gymnastice O pohár města Vyškova.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín.

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE (nutno kliknout na přihlášky)

Držíme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!19.04.2024
Soutěž v judu Memoriál Václava Břízy Kamenice Judo Cup 13.-14. 4. 2024 🥋🥋▶️

O víkendu 13.-14.4. se 46 dětí našeho oddílu zúčastnilo soutěže v judu v Kamenici u Prahy. Většina dětí získávala první zkušenosti na větších závodech, pro hodně dětí šlo o první turnaj ve vyšší věkové kategorii. Výsledek tak nebyl hlavním cílem soutěže. Přesto si 8 dětí odvezlo zlaté medaile, 6 dětí stříbrné a 7 dětí medaile bronzové. Musíme však pochválit všechny zúčastněné děti. Všechny se moc snažily a k lepšímu výsledku mnohdy chyběla právě menší zkušenost. Jen tak dál – dále trénovat, účastnit se dalších závodů a výsledky se určitě dostaví! 

Obrázek najdete ZDE

Převzato z: https://judovrsovice.cz/vikendove-klani-v-kamenici/

Umístění vršovických judistů a judistek je následující:

1.místa:
Musil Jaromír           U10   21,8 kg   3/0
Souček Vincent        U10  28,0 kg   2/0
Janoušek Filip          U10   28,4 kg   3/0
Musilová Kája          U10   33,3 kg   3/0
Höschl Matouš         U10   37,5 kg   2/0
Musilová Lilian        U12   30,0 kg   5/0
Daňková Kája           U14   57,0 kg   4/0
Kovařík Karel           U16 +81,0 kg   3/0

2.místa:
Horák Antonín          U10   25,4 kg   2/1
Svoboda Matouš      U10   26,5 kg   2/1
Tokoš Marek             U10   29,5 kg    2/1
Bobáĺová Lily            U10    41,7 kg   0/2
Klím Ondřej              U12    46,0 kg   3/1
Bojar Maia                U14    57,0 kg   4/1

3.místa:
Voříšek David           U10   27,8 kg   1/2
Filip Eduard              U10   28,0 kg   1/2
Lév Bedřich              U10   34,8 kg   0/2
Blecha Vincent         U10   41,6 kg   0/2
Vobr Kristián            U14   50,0 kg   3/1
Voříšková Adéla       U14   52,0 kg   0/2
Karavarakis Niki      U16   52.0 kg   1/2

4.místa:
Petrů Kryštof           U10   21,8 kg   0/3
Moteff Maxim         U10   24,5 kg   0/3
Ševčík Ondřej          U10   25,2 kg   1/2
Bobáĺ Frederik        U10   29,5 kg   0/3
Jindra Antonín        U10   30,5 kg   0/3

5.místa:
Kos Pavel                  U12   38 kg   2/2
Lév Petr                     U14   50 kg   2/2
Kos Norbert             U16   55 kg   2/2

7.místa:
Petráš Dan                U12   32 kg   2/2
Gabriel Tomáš         U12   35 kg   2/2
Kovačka Vojta          U12   42 kg   2/2

9.místa:
Polishchuk Danil     U12   35 kg   1/2
Průšek Roman         U12   38 kg   2/2

bez um.:
U12: Lukášová Johana 0/2 (30 kg), Jindra Rudolf 0/2 a Martykán Filip 0/1 (35 kg), Lukinov Mark 0/1 (38 kg)
U14: Petráš Adam 0/2 a Patera Kvido 0/1 (34 kg), Olšaník Jan 1/2, Jakob Max 0/2 a Karavarakis Petros 0/2 (38 kg), Souček Oskar 1/2 (55 kg)
U16: Mizrahi Sára 0/2 (52 kg), Horčík Jan 0/2 (55 kg)

Obrázek najdete ZDE

Převzato z: https://judovrsovice.cz/kamenice-cup-13-14-4-24/

Fotogalerii najdete ZDE a ZDE

Obrázkové video neboli prezentaci můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE.

Gratulujeme našim judistům a judistkám z T.J. Sokol Praha Vršovice k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!17.04.2024
29. ročník běhu Lipovou Alejí - Nymburská Desítka 7. 4. 2024 🏃‍♂️🏃‍♀️

Dne 7. 4. 2024 se v Nymburce konal běžecký závod s názvem Běh Lipovou Alejí - Nymburská Desítka. Byl to již 29. ročník. Dětské kategorie až po dorostence a dorostenky běžely od 100 m do 2700 m. Dospělí muži a ženy běžely 10 km.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali běžci Vojtěch Bližňák (1983) a Jiří Kabelka (1977). Oba běžci jsou z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Náš běžec Vojtěch Bližňák se v kategorii M40-49 s časem 0:34:27 umístil na krásném 4. místě. Náš běžec Jiří Kabelka se v kategorii M40-49 s časem 0:37:40 umístil na 18. místě.

Propozice závodu najdete ZDE

Trasu závodu najdete ZDE

Celkové výsledky Dospělí najdete ZDE (uloží se do PC) a ZDE (výsledky muži, pro ženy nutno rozkliknout nahoře ženy)

Celkové výsledky dětské kategorie najdete ZDE (uloží se do PC)

Traťové rekordy na tomto běhu najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Gratulujeme našemu běžci Vojtěchu Bližňákovi z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady ke 4. místu a oběma našim běžcům Vojtěchu Bližňákovi a Jiřímu Kabelkovi z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!


16.04.2024
Události v oddílu pozemního hokeje T.J. Sokol Kbely 13.-15. 4. 2024 🏑

Starší žáci si připisují 13. 4. 2024 3 body za výhru nad Slavií. Gratulujeme❤. Za zmínku stojí heroický výkon brankaře Kbel Davida Rapanta, který předvedl řadu neskutečných zákroků. Těšíme se na hodnocení zápasu od Dušana Hrazdíry.

GO!KBELY

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid02amNKcEnVtsnfTfV4tTtHx2y1gY9P8ZJEdmbwW9rfG5DYHAurb3d8pb85ATnfrpqxl

Obrázek najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Trenér benjamínků Petr Hajšl a jeho report z Hostivaře 13. 4. 2024. Jak se našim malým princeznám dařilo na turnaji U8 v pražské Hostivaři ? Dozvíte se ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Mladší žáci berou bod za remízu s Presidentem. Na Pragovku jsme nestačili .9🍌 jsme si však nezasloužili. 

GO!KBELY

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid02ViaLsehd6Z5MtDQUEd16MhEoqtgoXqrBaMypYuY3a1crH9tZPXauxrrrMMnrReGWl

Obrázek najdete ZDE

Naše nejkrásnější sahaly po skalpu suverénní Slavie 14. 4. 2024. "Bol to kopec športovej smoly." Tak to komentovala trenérka našich mladších žákyň Sára Chalupecká. Obrovský posun od podzimu, kdy jsme za zápas dostali 20 gólů. Jen tak dál holky, jsme na Vás pyšní.❤🏑❤

GO!KBELY

Další utkání 14. 4. 2024 s Bohemians Praha skončilo remízou 6:6.

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid0inPKdBhvVA35H21ynRMpS9onnAcm94VTNsQP1Q9PvarfQZEM61hzBZqUfmmQRBjZl

Obrázek najdete ZDE

15. 4. 2024 se hrálo odložené utkáni starších žákyň na domácím hřišti ve Kbelích od 18 hodin proti HC Litice. 

Kbelskobohemácké starší žákyně porážejí plzeňské Litice v poměru 3 : 1. Gratulaceeeee. ❤🏑❤

GO!KBELY

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid0sCfVaYmP4fvLAnHrkAciHm9RVcdeicc6Wg8ow8UWHWDAMJKqnWUXgJHrdcrLgxz1l

a z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid026nceWoBKFXkcoz3MmJ1WDaPBGPnJTMu2qhhDXD2sNUtowNKvVdTbfd83N1ECc2Upl

Dva obrázky najdete ZDE a ZDE

Gratulujeme našim pozemkářům a pozemkářkám z T.J. Sokol Kbely k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!16.04.2024
Sletová soutěž v moderní gymnastice v T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady 13. 4. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️
Sletová soutěž v moderní gymnastice 13.4.2024

Sobota 13. dubna byla pro moderní gymnastiku velkým dnem. Ve Vinohradské sokolovně se konala Sletová soutěž v moderní gymnastice při příležitosti XVII. Všesokolského sletu, který proběhne v Praze 30. 6. - 5. 7. 2024. Soutěže ve volných sestavách se zúčastnilo na 130 závodnic z celé republiky od těch nejmenších až po seniorky. Soutěžily ve 40 kategoriích. Celkem mohli diváci shlédnout 305 různých sestav - se stuhou, míčem, kuželi, švihadlem a ty nejmenší gymnastky cvičily bez náčiní.

Součástí celodenního závodního programu byla ukázka několika sletových skladeb, které společně předvedli cvičenci z T. J. Sokol Praha Královské Vinohrady a T. J. Sokol Vršovice. Divákům se předvedly tyto skladby: Babí léto, Fitness, Leporelo, Před kamerou a Čmeláčci. Slavnostní nástup se uskutečnil po skončení dopolední části závodu a vedli jej sokolové z Vinohrad – vzdělavatel bratr Vladimír Richter v tradičním sokolském cvičebním úboru a praporečník bratr Jan Fiferna v sokolském kroji. Před vyhlašováním výsledků se slova ujal bratr Jan Haupt, vedoucí kanceláře a metodik OS ČOS a předseda odboru sportu ČOS, který přijal naše pozvání, a pozdravil všechny přítomné, zejména zúčastněné gymnastky. Předával také originální medaile, připravené pouze pro sletovou soutěž. Medailí byly desítky, za jednotlivá náčiní a klasické za víceboj. Dívky z Vinohrad jich posbíraly celkem 21, 6 zlatých, 6 stříbrných a 9 bronzových. Velký potlesk sklidila nejmladší vinohradská závodnice, talentovaná Mia Boldi a na druhou stranu jsme přivítali Ivu Nejezchlebovou, která u nás začala před léty dělat první krůčky v moderní gymnastice a nyní závodí v nejvyšší kategorii seniorek A a připravuje se v SK Moravská Slavia Brno.

Celkem se Sletové soutěže zúčastnily gymnastky ze 14 oddílů Čech i Moravy. Ze sokolských oddílů měly největší úspěch gymnastky ze Sokolské župy Jana Podlipného. Soutěž během dne shlédlo před 300 diváků.

Děkujeme za podporu ČOS, která spolupodílela na uspořádání Sletové soutěže. Velký dík za pomoc patří samozřejmě rodičům domácích závodnic, kteří velkou měrou přispěli k organizaci závodu a vydrželi do pozdních večerních hodin, kdy závod končil. Také děkujeme cvičencům z oddílu všestrannosti za předvedené sletové skladby a v neposlední řadě naší jednotě za trvalou podporu činnosti našeho oddílu.

Těšíme se na další závody a přejeme všem hodně úspěchů.

Za kolektiv členů oddílu moderní gymnastiky Tělocvičné jednoty Sokol Praha Královské Vinohrady Drahomíra Michaličová - vedoucí oddílu

Celou tiskovou zprávu najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Gratulujeme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 17. 4. 2024:

Obrázkové video neboli prezentaci můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE.


14.04.2024 - aktualizace 22.04.2024
Běh na Jardův kopec v Praze 16. 4. 2024 🏃‍♂️🏃‍♀️

Dne 16. 4. 2024 se v Praze koná Běh na Jardův kopec.

První ročník se konal v roce 1999. Trať dosud beze změny, jen od roku 2007 přibylo trochu asfaltu v prvním prudkém kopci (dříve přírodní povrch).

Úvod po asfaltu, po krátké rovince přijde celkem prudké stoupání okolo místních domků a zahrad. Za nimi asfalt končí a stoupání se střídavým sklonem pokračuje serpentinou na louku, odkud je stoupání již velmi mírné. Ještě jednou se sklon trochu zvedne po ostré levotočivé zatáčce, kde se trať napojuje na klasickou polňačku po okraji lesa. Ta se postupně narovnává, posledních asi 200m je již rychlý finiš po rovině.  

Převzato z: https://behydokopcu.cz/zavody/#race3

Jardův kopec se nachází v Šáreckém údolí v Praze 6.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje na tomto běhu v kategorii Muži 40-49 let běžec Vítězslav Král (1976) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Propozice najdete ZDE (soubor se uloží se do PC)

Startovní listinu najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Držíme našemu běžci Vítězslavovi Královi z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchu a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Běžec Vítězslav Král z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady (v odkazu foto běžce na tomto běhu) se také 7. 4. 2024 zúčastnil běhu do kopce Davle - Nová Březová., kde se s časem 19:51 umístil na 9. místě. Celkové výsledky tohoto běhu ZDE

Fotky od Martina Digmayera ze závěru prvního stoupání najdete ZDE, pár fotek ze startu od Elen ZDE. 

Děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného na tomto běhu.

Aktualizace 22. 4. 2024:

Náš běžec Vítězslav Král z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se umístil celkově na 8. místě a v kategorii 40-50let na 4. místě. 

Gratulujeme našemu běžci k umístění a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!15.04.2024
Atletické Grand Prix 2024, Jesolo / Otevřené Mistrovství Itálie (World Para Athletics Grand Prix Jesolo 2024 / Jesolo 2024 Grand Prix – Italian Open Championships 22.-24. 3. 2024 🇮🇹🏃‍♂️🏃‍♀️🏌

Ve dnech 22.-24. 3. 2024 se v italském Jesolu konalo Atletické Grand Prix 2024 a Otevřené Mistrovství Itálie v para atletice.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali na tomto Grand Prix a Otevřeném Mistrovství Itálie para atletičky a para atletici z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady. Byli to Martina Absolonová (2004), Pavlína Absolonová (2004), Oliver Janouch (2007) a Andriy Didyk (2000).

Naše speciální sekce vyrazila hájit české barvy na GP do Jesola a vedlo se jim náramně! 

22. 3. 2024 v dopoledním bloku v 9:00 startoval Oliver Janouch ve skoku dalekém. 

V odpoledním bloku pak v 15:00 Andrij Didyk v hodu diskem. V 16:00 jsme měli dvě želízka v ohni v běhu na 1500 m, konkrétně Martinu Absolonovou a Pavlínu Absolonovou.

23. 3. 2024 jsme zahájili během na 400 m, kdy si holky Martina Absolonová a Pavlína Absolonová doběhly pro osobáky. Martina se i umístila v první desítce. 

Andrej Didyk vrhal koulí v odpoledním bloku pod protestem a vrhnul 09.51 m, což je nyní jeho stabilní výkon. 

Závěr dne patřil Oliverovi Janouchovi, který si se svým trasérem Danem Šrámkem doběhli v běhu na 100 m pro celkové šesté místo a vylepšili si i osobní rekord!

Převzato z:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid031SnTA8pLMfMov82gnmrShNqib7u9V2gnH4VJRrJWQUvLH8kgCFUUHbDTx9TBHW9Zl&id=61550887599543

a z:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0XNF8FB7FwZLTbGdu4vRqRH9T5eBDPUZoGKwinGi34fvKmo6vWicLdKkWgUZ5zi5ul&id=61550887599543

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu para atletek a para atletů z ČR najdete  ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE (nutno rozkliknout příslušnou disciplínu v Races, Jumps a Throws)

Atletické Grand Prix 2024, Jesolo / Otevřené Mistrovství Itálie bylo možné sledovat živě 📺💻📱. Sdílená videa můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílená videa mají názvy World Para Athletics Grand Prix 2024 - Saturday Morning Session, World Para Athletics Grand Prix 2024 - Saturday Afternoon Session a World Para Athletics Grand Prix 2024 - Sunday.   

Obrázkové video nebo-li prezentaci najdete také na našem YouTube kanálu ZDE 

Gratulujeme k úspěchům a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!14.04.2024
Ráno s cimbálovkou (CM Trnka) 14. 3. 2024 🎻🎶

Před měsícem dne 14. 3. 2024 navštívil ráno moderátor Rádia Impuls Aleš Růžička zkušebnu CM Trnka v T.J. Sokol Praha Vršovice.

Podívejte se na video reportáž ZDE

Děkujeme CM Trnka za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!14.04.2024
Soutěž v šermu Ještědský Pohár 2024 13.-14. 4. 2024 🤺

Ve dnech 13.-14. 4. 2024 se v Liberci v Home Credit Aréně konala soutěž v šermu s názvem Ještědský pohár.

Pořadatelem byl ŠERM Liberec z.s. a soutěžilo se v disciplíně Kord mladší žáci (U13), mladší žačky (U13), senioři, seniorky (vše x).

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovala v kategorii Kord seniorky šermířka Jana Švecová (1993) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice soutěže najdete ZDE

Startovní listinu kategorie Mladší žáci Kord CPX najdete ZDE

Startovní listinu kategorie Mladší žačky Kord CPX najdete ZDE

Startovní listinu kategorie Senioři Kord CPX najdete ZDE

Startovní listinu kategorie Seniorky Kord CPX najdete ZDE

V odkazech můžete kliknout na záložku výsledky a uvidíte celkové výsledky až tam budou zveřejněny.

Děkujeme naší šermířce Janě Švecové z T.J. Sokol Praha Vršovice za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Soutěže se zúčastnily i další sokolští šermíři a šermířky z dalších sokolských jednot. 

 


14.04.2024
Pohárová soutěž v twirlingu Bailar Cup 2024 v T.J. Sokol Nusle 13. 4. 2024 🥢

Dne 13. 4. 2024 se v T.J. Sokol Nusle konal 1. ročník nepostupové soutěže twirlerů a twirlerek s názvem BAILAR CUP 2024. Soutěž je vhodná jak pro začátečníky tak pokročilé soutěžící. Pořadatelem byl T.J. Sokol Petrovice I - oddíl Bailar Praha.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly twirlerky z České twirlingové školy T.J. Sokol Vysočany.

V sobotu 13.4.2024 se členky České twirlingové školy T. J. Sokol Vysočany zúčastnily pohárové soutěže BAILAR CUP 2024, z které si dovezly tyto výsledky:

3. místo Klára Tandlerová, Kristýna Zemanová - Preteen - Duo hůlka začátečníci

2. místo Kristýna Tandlerová, Amálie Rambousková - Preteen - Duo hůlka začátečníci

1. místo Nella Šmerdová, Eliška Purmová - Preteen - Duo hůlka – Pokročilí

1. místo Michaela Skorkovská - Sólo 2hůlky – Pokročilí

3. místo Ema Šmerdová - Juvenile - Sólo hůlka - Pokročilí

1. místo Matylda Janouchová-  Juvenile - Sólo hůlka - Pokročilí

3. místo Nella Šmerdová - Preteen - Sólo hůlka - Pokročilí

1. místo Magdalena Míková - Preteen - Sólo hůlka - Pokročilí

4. místo Aneta Áčová - Junior - Sólo hůlka - Pokročilí

2. místo Michaela Skorkovská - Senior - Sólo hůlka - Pokročilí

3. místo Tereza Purmová - Juvenile - Rytmické taneční sólo - Pokročilí

4. místo Nella Šmerdová-  Preteen - Rytmické taneční sólo - Pokročilí

3. místo Eliška Purmová - Preteen - Rytmické taneční sólo - Pokročilí

2. místo Magdalena Míková - Preteen - Rytmické taneční sólo - Pokročilí

5. místo Aneta Áčová Junior - Rytmické taneční sólo - Pokročilí

3. místo Michaela Skorkovská - Senior - Rytmické taneční sólo - Pokročilí

1. místo Juvenile - Twirlingový tým - Začátečníci

1. místo Juvenile - Twirlingový tým - Pokročilí

1. místo Juvenile - Taneční twirlingový tým - Pokročilí

Děkujeme pořadatelům za organizaci této skvělé akce.

Převzato z:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid05aikgc8R1NFjn439q5jtLqcUptDphuh6Kgwne7xjUdGFcCCmZkmB3Aib6KP1pGhsl&id=100090894224722

Pozvánku najdete ZDE

Propozice najdete ZDE

Fotogalerii našich twirlerek z České twirlingové školy T.J. Sokol Vysočany najdete ZDE a ZDE

Další obrázek najdete ZDE

Gratulujeme našim twirlerkám z České twirlingové školy T.J. Sokol Vysočany k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!14.04.2024
Víkendové menu florbalistek z SKV (florbalový klub z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady): Starší žákyně v Dejvicích, Elévky v Letňanech 👩🏼‍🦯🥅

Nedělní den bude patřit florbalovému superfinále. V O2 areně se povedou souboje o titul v Livesport Superlize i Extralize žen. Den předtím se do hry zapojí dva vinohradské týmy. V dejvické Unihoc Aréně budou hrát starší žákyně, které dvakrát vyzvou Panthers a jednou Dvojku Praha. V Letňanech odehrají svůj turnaj elévky. Také ony narazí na Dvojku, dále pak na dva týmy Florbalové akademie z Mladé Boleslavi a na Black Angels.

SOBOTA 13. 4. 2024:

Starší žákyně:
9:00   TJ SKV - Rudná Pantehrs Praha white (Unihoc Aréna Praha)
11:45 TJ SKV - Rudná Panthers Praha black (Unihoc Aréna Praha)
13:40 TJ SKV - SK Dvojka Praha D (Unihoc Aréna Praha)

Více info o turnajích s dalšími odkazy ZDE

Obrázek florbalového družstva Starších žákyň z SKV (florbalového klubu z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady) najdete ZDE

Elévky:
9:40   TJ SKV - Florbalová akademie MB bílé (BB ARENA Letňany - hřiště 3)
11:40 TJ SKV - SK Dvojka Praha (BB ARENA Letňany - hřiště 3)
13:40 TJ SKV - Florbalová akademie MB modré (BB ARENA Letňany - hřiště 3)
15:00 TJ SKV - Black Angels (BB ARENA Letňany - hřiště 3)

Více info o turnajích s dalšími odkazy ZDE

Převzato z:
https://www.skvflorbal.cz/clanek/2356-vikendove_menu_starsi_zakyne_v_dejvicich_elevky_v_letnanech

Gratulujeme Starším žákyním a Elévkám z florbalového klubu SKV T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k úspěchům a vítězstvím v některých turnajích a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!14.04.2024
Celtics (Florbalové družstvo mužů C z SKV (florbalový klub z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady)) doma sebrali šest bodů a stále živí šanci na 2. místo 👨🏼‍🦯🥅

Celtics v příjemné atmosféře doma na Vinohradech vybojovali plný počet šesti bodů a dva zápasy před koncem ještě mohou myslet na druhou příčku v regionální lize. V ranním utkání zvítězili Martin Zima a spol. nad rezervou Black Angels 7:5, ve druhém střetnutí pak porazili Dobříš 8:3. SKV má stejně bodů jako druhá Traverza, která má lepší skóre (vzájemná bilance je vyrovnaná). Rozhodne poslední turnaj.

Céčko se na domácí zápasy sešlo v dobré sestavě. Z A týmu dorazili špílmachr Pavel Hájek a fyzicky nadupaný Jan Pinkas. Z béčka pak přišli vypomoct Jan Otta a Jan Švejda. Rozvíjet svůj talent mohli také junioři Matyáš Cvejn, Josef Trčka a člen kádru áčka Antonín Pražák. Sokolové vstoupili do úvodního klání dobře a rychle vedli 2:0. Jenže soupeř pak dokázal skóre otočit. Přetahovaná pokračovala až do druhé části. V ní si SKV vzalo vedení zpět a už ho nepustilo. Vítěznou trefu zaznamenal právě junior Josef Trčka, po něm ještě výhru pojistil z nájezdu Ondřej Zelený.

„Soupeř nám kladl odpor a měl skvělé brejky, takže jsme měli co dělat, abychom zápas otočili. Nakonec se nám ale podařilo nasázet nějaké góly a vyhrát. Všechny tři lajny se prezentovaly hezkou hrou, i když to někdy bylo až na hranici rizika směrem do obrany,“ zhodnotil duel hrající kouč céčka Gustav Ondrejčík. Po třech odpořádaných zápasech následoval vrchol dne v podobě derby Sokolů. Do Rieger arény totiž přijela Dobříš. V brance středočeského týmu pravidelně nastupuje bývalý gólman SKV Tomáš Šimek a nastoupil i tentokrát.

Od začátku se na nic nevyčkávalo. Úvodní branku vsítil po dorážce Matěj Šaroch a pak se po skvělém napadání Richarda Klímy prosadil Ondrejčík. Stav 2:0 platil po úvodním dějství. Druhou třetinu pak Vinohradští ovládli 5:3 a určili ráz střetnutí. Nakonec před solidně početnou skupinou fanoušků vyhráli 8:3. Céčko tak zvítězilo v šesti z posledních sedmi duelů a v tabulce se vyhouplo na průběžnou třetí příčku. Pokud získá na posledním turnaji plný počet bodů a druhá Traverza jakkoliv zaváhá, cenné druhé místo bude patřit SKV.

„Ve druhém utkání jsme podali ještě lepší výkon než v tom prvním. Opět tam byla řada dobrých individuálních výkonů. Myslím, že to bavilo nás hráče, ale i fanoušky, jimž bych chtěl touto cestou poděkovat za účast a za podporu. A v neposlední řadě patří dík obětavým pořadatelům, kteří pomohli nejen se zápasem, ale i s občerstvením na tribuně. To jistě v nedělním teplém odpoledni přišlo vhod,“ dodal Ondrejčík. Poslední turnaj céčka je na programu 27. dubna v Unihoc aréně.

Víkendové výsledky mužů C 7. 4. 2024:

TJ SKV - Black Angels Benfica 7:5
TJ SKV - TJ Sokol Dobříš 8:3

Obrázek družstva Celtic - florbalového družstva mužů C z SKV (T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady najdete ZDE

Převzato z:
https://www.skvflorbal.cz/clanek/2355-celtics_doma_sebrali_sest_bodu_a_stale_zivi_sanci_na_2_misto

Držíme florbalovému družstvu Celtic (muži C z SKV) palce k úspěchu a zisku 2. mísa v regionální lize a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!08.03.2024 - aktualizace 13.04.2024
Mezinárodní závod jednotlivkyň v moderní gymnastice UPREAL CUP 2024 v Táboře 14. 4. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Dne 14. 4. 2024 se v Táboře ve sportovním areálu Mír koná Mezinárodní závod jednotlivkyň v moderní gymnastice UPREAL CUP 2024.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Pozvánku najdete ZDE

Další info najdete ZDE

Rozpis najdete ZDE

Seznam kategorii najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE (nutno kliknout na přihlášky)

Držíme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 14. 4. 2024:

V několika kategoriích se moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín umístily na 1. až 3. místě (někdy  získaly i 1.-3. či 1.-2. místo).

Celkové výsledky najdete ZDE (nutno nahoře vlevo rozkliknout příslušnou kategorii).

Gratulujeme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín k úspěchům a medailím a všem našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!11.04.2024 - aktualizace 13.04.2024

Mezinárodní turnaj v judu Poznaňský Evropský pohár Juniorů (Poznan Junior European Cup 2024) 13.-14. 4. 2024 🥋🇵🇱

Ve dnech 13.-14. 4. 2024 se v polské Poznani koná Mezinárodní turnaj v judu Poznaňský Evropský pohár Juniorů (Poznan Junior European Cup 2024). Více než 400 juniorských judistů a judistek z 21 zemí míří do polské Poznaně, aby si zazávodili v judu.

Další článek o této události v polštině najdete ZDE

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje na tomto mezinárodním turnaji v kategorii nad 90 kg judista Martin Sedlák (2006) z T.J. Sokol Praha Vršovice. 

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu s výsledky najdete ZDE

Mezinárodní turnaj v judu bude možné sledovat živě 📺💻📱 na Judo TV ZDE (nutná registrace)

Držíme našemu judistovi Martinu Sedlákovi z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchu a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 14. 4. 2024:

Nejen dorostenci měli svůj Evropský pohár, ale i junioři se sešli na Evropském poháru v polské Poznani ve dnech. Z našeho oddílu za Českou republiku nastoupil v těžké váze Martin Sedlák. Byl to pro něj první takto velký turnaj mezi juniory. Martin se za svůj výkon vůbec nemusí stydět, i v prohraných zápasech šel se soupeři velice vyrovnaně, chybělo možná jen trochu více zkušeností.  S bilancí 1 výhry a 2 proher obsadil bodované 7.místo.

V Poznani jedinou – a to hned zlatou – medaili pro Českou republiku vybojoval v těžké váze Tomáš Raška. 5. místa patří Markétě Korčákové, Anně Skalské a Štěpánce Hojdarové, 7.místo Simonu Fulnečkovi. 

Převzato z: https://judovrsovice.cz/lada-opet-bronzova/

Gratulujeme judistovi Martinu Sedlákovi z T.J. Sokol Praha Vršovice k 7. místu a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!19.03.2024 - aktualizace 13.04.2024
Mezinárodní turnaj v judu Berlínský Evropský pohár Kadetů (BERLIN CADET EUROPEAN CUP 2024) 13.-14. 4. 2024 🥋🥋🇩🇪

Ve dnech 13.-14. 4. 2024 se v hlavním městě Německa Berlíně ve Sportforum Berlin-Hohenschönhausen koná mezinárodní turnaj v judu s názvem Berlin Cadet European Cup 2024).

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují v kategorii do 52 kg judistka Lada Vondráková (2008) z T.J. Sokol Praha Vršovice a v kategorii nad 70 kg judistka Anna Kroužková (2007) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice mezinárodního turnaje najdete ZDE

Startovní listinu a výsledky najdete ZDE

Mezinárodní turnaj bude možné sledovat živě 📺💻📱na Judo TV ZDE (nutná registrace)

Držíme našim judistkám z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 14. 4. 2024:

Lada Vondráková vybojovala pro Českou republiku další bronzovou medaili! Tentokrát se zúčastnila 13.-14. 4. 2024 Berlín Cadet European Cup 2024, opět zápasila v kategorii do 52 kg. Celkem vybojovala 6 zápasů, z toho 5 vítězných. Mimo jiné zdolala na ipon i nasazenou závodnici č. 1 z Austrálie (4. ve světovém žebříčku). Jedinou porážku si odnesla od německé závodnice, se kterou prohrála 3:1 na tresty.

Stejného turnaje se zúčastnila i další naše závodnice Anička Kroužková. Ta po jedné výhře a dvou porážkách obsadila 9. místo.

Turnaje se zúčastnilo 690 závodníků ze 34 států. Z českých závodníků si nejlépe vedla Kristýna Kazsperová, která získala 2.místo, 5. místo obsadil Vít Šarboch a Adam Bureš, 7. místo přidal Alex Maroušek. 

Převzato z: https://judovrsovice.cz/lada-opet-bronzova/

Dva obrázky najdete ZDE

Gratulujeme naší judistce Ladě Vondrákové z T.J. Sokol Praha Vršovice k zisku bronzové medaile a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!29.03.2024 - aktualizace 13.04.2024

Soutěž ve skocích na trampolínách 1st Triangle Trampoline Open v Liberci 13. 4. 2024

Dne 13. 4. 2024 se v trampolínovém centru Orionka v Liberci koná mezinárodní soutěž ve skocích na trampolínách s názvem 1st Triangle Trampoline Open.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují gymnastky z T.J. Sokol Žižkov II.

Startovní listiny ve kterých naší župu reprezentují gymnastky z T.J. Sokol Žižkov II najdete níže v odkazech (nejsou to všechny startovní listiny této soutěže). 

05. Girls Age 11-12 - Qualification - Results

07. Girls Age 13-14 - Qualification - Results

13. Synchro Girls Age 11-12 - Qualification - Results

15. Synchro Girls Age 13-14 - Qualification - Results

Držíme našim gymnastkám palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!13.04.2024
37. ročník - Šárecký běh 13. 4. 2024 🏃‍♂🏃🏻‍♀️

Dne 13. 4. 2024 se v Divoké Šárce v Praze 6 konal 37. ročník Šáreckého běhu. Šárecký běh je tradičním přespolním během pořádaným atletickým oddílem SK Aritma Praha. Letos proběhne jeho již 37. ročník. Hlavní závod vede členitým a krásným prostředím Divoké Šárky. Trať je smíšená. Střídají se zde povrchy zpevněných přírodních cest i asfaltu. Hlavnímu závodu předchází program závodů našich nejmenších závodníků. Od těch, co se staví na trať svého prvního závodu v doprovodu svých rodičů, až po kategorii staršího žactva. 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentoval na tomto běhu atlet Martin Bureš (1989) z T.J. Sokol Kbely. Náš atlet Martin Bureš z T.J. Sokol Kbely (na obrázku v odkazu vpravo) se v kategorii PŘESPOLNÍ BĚH - MUŽI (Běh) s časem 0:33:59 umístil na krásném 3. místě 🥉.

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Gratulujeme našemu atletovi Martinu Burešovi z T.J. Sokol Kbely ke 3. místu a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!14.03.2024 - aktualizace 13.04.2024
18. ročník běhu Pardubický vinařský půlmaraton 2024 13. dubna 2024 🏃‍♂🏃🏻‍♀️▶️📺💻📱

Dne 13. 4. 2024 se v Pardubicích uskuteční několik běhů, které jsou součástí 18. ročníku Pardubického vinařského půlmaratonu.

Závod významně obohacuje život města Pardubice již mnoho let a za svou éru si půlmaraton získal přízeň mnoha sportovců jak špičkových, běžců hobíků, vozíčkářů, bruslařů, koloběžců a zejména rodičů s dětmi či školních kolektivů.

Současný Pardubický vinařský půlmaraton navazuje na více než 40letou tradici pořádání tohoto masového běžeckého závodu. Letošní ročník je již 18. Součástí dne je bohatý doprovodný program. Součástí půlmaratonu je i MČR mužů a žen v půlmaratonu. Start je na náměstí Republiky ve 14:00 hodin a cíl je na Pernštýnském náměstí. Základní fakta o tomto půlmaratonu ZDE

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje na běhu Pardubický vinařský půlmaraton v kategorii A: 15 – 39 let (2009 – 1985) běžec Martin Malý (1985) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady a na MČR mužů a žen v půlmaratonu Michaela Eliášová (1991) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Více info najdete ZDE

Doprovodný program ZDE

Propozice Pardubického vinařského půlmaratonu najdete ZDE

Propozice MČR mužů a žen v půlmaratonu najdete ZDE

Startovní listina Pardubického vinařského půlmaratonu ZDE

Startovní listina KIEKERT desítky ZDE

Startovní listina ČP PARA v půlmaratonu se společností FOXCONN ZDE

Startovní listina Pohárového závodu koloběžců v půlmaratonu s pojišťovnou KOOPERATIVA ZDE

Startovní listina MČR mužů a žen v půlmaratonu ZDE

Celkové výsledky MČR mužů a žen v půlmaratonu ZDE

Video ze setkání partnerů Pardubického vinařského půlmaratonu 2024 najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název Setkání partnerů Pardubického vinařského půlmaratonu 2024.

Držíme našemu běžci Martinu Malému z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady a naší běžkyni Michaele Eliášové z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 13. 4. 2024:

MČR mužů a žen můžete  sledovat živě 📺💻📱 na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy.  Sdílené video má název MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN V PŮLMARATONU.

Naše běžkyně Michaela Eliášová z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se v kategorii ženy umístila na MČR v půlmaratonu mužů a žen s časem 1:26:43 na 14. místě.

Děkujeme našemu běžci a naší běžkyni za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 15. 4. 2024:

Náš běžec Martin Malý z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady (v odkazu foto běžce) k tomu dodává: "Závod jsem rozběhl na mé poměry celkem slušně a prvních 10 km jsem běžel cca o 5 s rychleji, než jsem před závodem předpokládal. Chtěl jsem si hlavně v první polovině závodu hlídat tepovku a zrychlit až do druhé půle, což se mi podařilo a od desátého kilometru jsem začal i předbíhat některé běžce. Až do přibližně 16. kilometru jsem stále běžel na úrovni mého osobního rekordu a je otázkou, jak by pro mě celý závod dopadl, kdyby mě nepostihla drobná břišní indispozice a já byl nucen dvakrát dokonce zastavit. Na druhou stranu jsem rád, že jsem navzdory komplikacím závod dokončil a přestože mám cílový čas až 1:39, což je 3 minuty za mým osobákem, beru to a odnáším si celkově pozitivní zážitek s příslibem lepších časů do příštích závodů." 

Aktualizace 16. 4. 2024:

Naše běžkyně Michaela Eliášová z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k tomu dodává:

"V sobotu jsem běžela za náš atletický oddíl MČR v Pardubicích. Víkend to měl být horký a to se bohužel potvrdilo. Nicméně podmínky jsme měli všichni stejné a můj čas 1:26:38 stačil na 14. místo na MČR. Velice jsem si běh užila a ráda se na tenhle oblíbený závod zase vrátím. Organizace, zázemí a trasa byla krásná. Čas jsem si oproti loňsku zlepšila na této trati o 2 minuty, což beru a hodnotím pozitivně :-).

Teď mám v plánu Počeradskou 15, po které bude následovat první závod na dráze 5 km s našim oddílem."21.02.2024 - aktualizace 13.04.2024
Pozvánka na Sletovou soutěž v Moderní gymnastice v T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady 13. 4. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Pořádáním Sletové soutěže 2024 v moderní gymnastice byl pověřen oddíl moderní gymnastiky Sokola Praha Královské Vinohrady. Dovolujeme si vás pozvat do Vinohradské Sokolovny dne 13. dubna. V blýskavých trikotech uvidíte gymnastky, které se předvedou ve velmi obtížných sestavách s míčem, kuželi, švihadlem i se stuhou. Soutěžit budou gymnastky od těch úplně nejmenších, které ještě nechodí do školy až po ty, které jsou již plnoleté. Během závodu uvidíte ukázky sletových skladeb, které jsou nacvičovány v naší jednotě. Rozhodně stojí za to, udělat si čas a přijít se na tuto soutěž, která se opakuje jednou za šest let, podívat. Vstup zdarma. 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Více info ZDE13.04.2024
Víkendový workshop Czech Jump Rope 6.-7. 4. 2024 v T.J. Sokol Libeň se povedl 😄𓀪𓀫▶️

Užili jsme si skvělý víkend plný skákání s lektory z týmů Astra Klánovice, Jumpcroo, Mamut Skippers, Rebels O.K. a Skipping Boys. Děkujeme všem týmům i individuálním skokanům, kteří s námi celé dva dny skákali, trénovali, hráli a tančili. Moc jsme si to užili a těšíme se opět za rok.

Převzato z a fotogalerie ZDE 

Další článek ZDE

Několik video ukázek z tohoto workshopu v T.J. Sokol Libeň předvádějí děvčata z nového oddílu Skipping Buddies T.J. Sokol Libeň. Děkujeme za předvedení. Video můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Děkujeme T.J. Sokol Libeň, novému oddílu Skipping Buddies z T.J. Sokol Libeň a Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!13.04.2024
700. vystoupení Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň do roku 2024 𓀪𓀫▶️

Skipiing Boys z T.J. Sokol Libeň měli již 700. vystoupení. A dodávají k tomu "ANI MY TOMU NEVĚŘÍME. Baví nás to čím dál víc 🔥. DĚKUJEME 💛💚."

Krátký video sestřih k tomuto úspěchu Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE.13.04.2024
Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň vystoupili 30. 3. 2024 pro policii v Ústí nad Labem 𓀪𓀫▶️

Skipping boys z T.J. Sokol Libeň vystoupili 30. 3. 2024 pro policii v Ústí nad Labem.

Krátké video z jejich vystoupení můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE.

Děkujeme Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!12.04.2024
Soutěž v atletice Jarní běhání 2024 - 13. ročník v Praze na Jižním Městě 6. 4. 2024 🏃‍♂🏃🏻‍♀️

Dne 6. 4. 2024 pořádala Atletika Jižní Město z.s. soutěž v atletice s názvem Jarní běhání 2024 - 13. ročník. Soutěž se konala v Praze na Jižním Městě.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentoval v kategorii Muži a disciplíně Přespolní běh atlet Lukáš Barada (2008) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Lukáš Barada se s výkonem 0:09.03 umístil v kategorii Přespolní běh - Muži na 7. místě.

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Držíme našemu atletovi Lukášovi Baradovi z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k budoucím úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!12.04.2024
Úspěšné vystoupení veteránů na Mezinárodním mistrovství Maďarska v Rábu a ocenění pro Jaroslava Banszela z T.J. Sokol Praha Vršovice a Jiřího Semeckého za rozvoj veteránského juda 6.-7. 4. 2024 🥋🥋🏆🏆🇭🇺

Ve dnech 6.-7. dubna 2024 se v maďarském Rábu konaly dvě mezinárodní soutěže v judu. Ve dnech 6.-7. 2024 to byl Evropský pohár Veteránů v judu (GYOR VETERAN EUROPEAN CUP 2024) a Mezinárodní mistrovství Maďarska v Rábu za účasti přes 200 judistů z 12 států. Českou republiku reprezentovalo 23 závodníků.

Se ziskem 18 medailí se Česká výprava stala nejúspěšnějším zahraničním týmem, kdy vybojovala celkem 18 medailí (7 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových).

K tomu navíc získal Jaroslav Linhart trofej 🏆 nejtechničtějšího závodníka turnaje „KING OF THE IPPON 2024“.

Převzato z: https://www.czechjudo.org/clanek/1479-uspesne-vystoupeni-veteranu-na-mezinarodnim-mistrovstvi-madarska

Výpravu na závody vedl reprezentační trenér ČR Jaroslav Banszel 🏆, který byl u příležitosti konání šampionátu spolu s prezidentem veteránského juda Jiřím Semeckým 🏆 (oba z T.J. Sokol Praha Vršovice) oceněn 🏆 za dlouhodobý rozvoj veteránského juda. Ocenění předal člen světové komise juda Flóri  Miklós.

Jaroslav Banszel, T.J. Sokol Praha Vršovice

Dva obrázky najdete ZDE a ZDE

Gratulujeme oběma naším judistům veteránům a trenérům z T.J. Sokol Praha Vršovice k ocenění, českým veteránům v judu k úspěchům a medailím a oběma děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!


11.04.2024
Maškarní bál v T.J. Sokol Hostivař 2. 3. 2024 🎭🤡▶️

Dne 2. 3. 2024 se v T.J. Sokol Hostivař konal od 14:30 hodin a od 16:30 hodin maškarní bál.

Fotogalerie z maškarního bálu od 14:30 hodin najdete  ZDE

Fotogalerie z maškarního bálu od 16:30 hodin najdete ZDE

Video z maškarního bálu od 14:30 hodin najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE09.04.2024
1/2Maraton Praha 2024 6. 4. 2024 🏃‍♂🏃🏻‍♀️▶️▶️

Dne 6. 4. 2024 se v Praze běžel závod 1/2Maraton Praha 2024. Krásná, zábavná a především pekelně rychlá, taková je trasa každého 1/2Maratonu Praha. Start a Cíl byl na Bubenském nábřeží u Pražské Tržnice. 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali běžci z T.J. Sokol Kbely, z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady, z T.J. Sokol Praha Staré Město a z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Na 474. místě se se startovním číslem 869 a oficiálním časem 1:26:44 v kategorii M50 umístil běžec Marek Jirásek z T.J. Sokol Kbely (v odkazu další odkazy na fotogalerii běžce, diplom aj.). 

Na 741. místě se se startovním číslem 355 a oficiálním časem 1:30:59 v kategorii M45 umístil běžec Zdenek Zoubek z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady (v prvním odkazu další odkazy na fotogalerii běžce, diplom aj. a na startovní listině uvedeno T.J. Sokol Vinohrady). 

Na 3992. místě se se startovním číslem 5751 a oficiálním časem 1:57:58 umístil běžec Dalibor Nigrin z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady (v prvním odkazu další odkazy na fotogalerii běžce, diplom aj., v druhém odkazu foto běžce). 

Na 9866. místě se se startovním číslem 7887 a oficiálním časem 2:34:40 v kategorii MAM umístil běžec Daniel Vincenc z T.J. Sokol Praha Staré Město (v odkazu další odkazy na fotogalerii běžce, diplom aj.).

Mapu běhu najdete ZDE

Celkové výsledky sokolských běžců a běžkyň najdete ZDE (filtrováno slovem Sokol)

Celkové výsledky bez filtrování slovem Sokol najdete ZDE

Běžecký závod bylo možné sledovat živě 📺💻📱. Sdílená videa najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílená videa mají název Prague Half Marathon 2024.

Gratulujeme našim běžcům k umístění a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!19.03.2024 - aktualizace 31.03.2024

Mezinárodní turnaj v judu Teplický Evropský Pohár Kadetů (TEPLICE CADET EUROPEAN CUP 2024) 6.-7. 4. 2024 🥋🥋▶️

Ve dnech 6.-7. 4. 2024 se v Teplicích ve Sportovní hale Teplice koná mezinárodní turnaj v judu s názvem Teplice Cadet European Cup 2024.

Sokolskou župu Jana Podlipného na tomto mezinárodním turnaji reprezentují judistky Lada Vondráková (2008) v kategorii do 52 kg a Anna Kroužková (2007) v kategorii nad 70 kg z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Obrázková upoutávka ZDE

Propozice mezinárodního turnaje najdete ZDE

Startovní listinu a výsledky najdete ZDE

Držíme našim judistkám Ladě Vondrákové a Anně kroužkové z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 12. 4. 2024:

Video s judistkou Ladou Vondrákovou z T.J. Sokol Praha Vršovice na tomto turnaji najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE.

Aktualizace 14. 4. 2024:

„Turnaj byl plný emocí, napětí a výjimečných výkonů.“ Reprezentační trenéři hodnotí EC Teplice

Andrea Pokorná, trenérka RDD dívek: "ECC v Teplicích byl zatím nejvíce konkurenčně náročným turnajem v sérii evropských pohárů, které jsme v této sezóně s děvčaty absolvovaly. Velice si cením super výkonu Kristýny Kaszperové, která podlehla Polce Banaszevské až ve finále, kdy nestačila vzdorovat především v boji o úchop a získala stříbro. 1x2 místo, 2x 5 místo a 1x 7.příčka je dobrý celkový výsledek pro holčičí dorostenecký tým, mrzí mě, že se ani jedenkrát nepodařilo uspět ve finálovém bloku a závodnice Adéla Šimůnková( 70 kg) a Anna Kroužková +70 kg) v boji o bronzové kovy berou 5.místa. Váhová kategorie do 52 kg, kde Lada vybojovala 7.místo byla vzhledem ke konkurenci doslova našlapaná, i přesto si myslím, že Lada má na to svými výkony sahat po medailích. Své premiéry na ECC si užily i nejmladší ročníky, které získaly cenné závodní zkušenosti a zažily si celou atmosféru evropského poháru, který byl výborně zorganizován, plný emocí, napětí a výjimečných výkonů."

Jaromír Musil, T.J. Sokol Praha Vršovice, trenér RDD chlapců: "Z A-týmu, do něhož řadím devět lidí, kteří dokázali udělat bodované místo na evropském poháru, se dva prosadili, což hodnotím jako uspokojivé. Mladí kluci z ročníku 2008 a 2009 se snažili, ale pro tuto úroveň musí ještě fyzicky vyspět. Co se týče Alexe, pral se na rozdíl od předchozích turnajů mnohem koncentrovaněji. Mívá často tendence se na žíněnce rozčilovat, i tento turnaj mu párkrát klesla koncentrace, když mu rozhodčí dvakrát zrušili ippon, oproti minulosti, ale dokázal na situaci mnohem lépe zareagovat a nasměrovat soustředění zpět na svůj výkon. Za tohle ho musím pochválit a doufám, že teď je opět na vítězné vlně a bude se mu dařit výrazně více."

Pavel Kytýr, asistent trenéra RDD chlapců: "První den se představily lehké váhy, kde nejlepšího výsledku dosáhl Vít Vostřel, který po třech výhrách skončil devátý. Víťa Šarboch měl lehce pomalejší začátek, ale každým zápasem se zlepšoval. Ve třetím utkání exceloval krásnými hody na uchi matu. V semifinále podal pěkný výkon proti budoucímu vítězi z Německa, který byl ale o kousek lepší. V zápase o třetí místo soupeř sice dokázal Víťu hodit, ale při hodu se zakázaným způsobem opřel hlavou o žíněnku, načež byl rozhodčím diskvalifikován a Víťa mohl slavit zasloužený bronz."

Celý článek najdete ZDE19.03.2024 - aktualizace 31.03.2024
Mezinárodní turnaj v judu Dubrovnický Seniorský Evropský Pohár (DUBROVNIK SENIOR EUROPEAN CUP 2024) 6.-7. 4. 2024 🥋🇭🇷

Ve dnech 6.-7. 4. 2024 se v chorvatském Dubrovníku koná mezinárodní turnaj v judu s názvem Dubrovnik Senior European Cup.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje v kategorii  do 90 kg judista Radomír Musil (2001) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice mezinárodního turnaje najdete ZDE

Startovní listinu a výsledky najdete ZDE

Držíme našemu judistovi Radomíru Musilovi palce k úspěchu a medaili a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!


29.03.2024 - aktualizace 31..03.2024
Pozvánka na XIV. ročník Běhu Jana Kocourka v T.J. Sokol Hostivař 6. 4. 2024 🏃‍♂️🏃‍♀️

Dne 6. 4. 2024 se od 10:00 hodin (děti) a od 11:00 hodin (dospělí) uskuteční běh do okolí Švehlovy sokolovny (T.J. Sokol Hostivař). Pro dospělé jsou připraveny tratě o délce 3, 14 km a 6,28 km.

Více v pozvánce ZDE

Děkujeme T.J. Sokol Hostivař za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 11. 4. 2024:

Fotogalerii najdete ZDE30.03.2024
Pozvánka na výstavu velkoformátových fotografií "Světem sletů" fotografky Marie Brunerové v domově Sue Ryder v Praze 4 Michli 4. 4.-15. 5. 2024 📷🖼️

Sokolská župa Barákova ve spolupráci s župami Jana Podlipného a Budečskou Vás zve na výstavu velkoformátových fotografií "Světem sletů" autorky Marie Brunerové připravenou v rámci projektu "Sokolové společně". Výstava se koná od 4. 4. 2024 do 15. 5. 2024 v domově Sue Ryder v Michelské ulici č. 1/7 v Praze 4 - Michli.

Vernisáž výstavy proběhne 4. 4. 2024 od 16:00 hodin. V programu vernisáže bude hudební vsuvka.

Pozvánku najdete ZDE30.03.2024
30. ročník MEMORIÁLU BEDŘICHA ŠUPČÍKA ve šplhu na laně v T.J. Sokol Příbram 16. 3. 2024 🧗‍♂️🧗‍♀️▶️

Dne 16. 3. 2024 se v T.J. Sokol Příbram uskutečnil 30. ročník MEMORIÁLU BEDŘICHA ŠUPČÍKA ve šplhu na laně.

Bojovalo se ve třech kategoriích o krásné poháry (Dorostenci, Muži a Masters (50+). 

Memoriálem se vzpomíná na našeho prvního československého vítěze Bedřicha Šupčíka, která získal zlatou medaili v této sportovní disciplíně, což je šplh na 8 m bez přírazu ze startem ze sedu. Bedřich Šupčík tuto medaili získal na OH v Paříží v roce 1924. Stalo se tak přesně před 100 lety 16. 3. 1924.

Klub Bedřicha Šupčíka: Závodníci, kteří překonají v soutěži na 8 m čas, kterým Bedřich Šupčík zvítězil v roce 1924 na OH v Paříži (7,20 s), se automaticky stávají členy prestižního Klubu Bedřicha Šupčíka. Každý člen obdrží při vstupu do klubu skleněnou trofej s vyobrazením našeho prvního olympijského vítěze. Členové klubu jsou označení ve výsledkové listině. 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali v kategoriích Dorostenci a Muži šplhaři z T.J. Sokol Libeň. 

V kategorii Dorostenci se na 1. místě s časem 3,52 s umístil Marek Novotný (2006) z T.J. Sokol Libeň. Třetí místo s časem 3,89 s získal Michal Zelenka (2008) z T.J. Sokol Libeň. V kategorii Muži získal 2. místo s časem 5,63 s Adam Novotný (2003) z T.J. Sokol Libeň.

Upoutávku najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název 30. The Memorial of Bedrich Supcik │Rope Climbing │2024 Trailer.

Pozvánku můžete zhlédnout ZDE nebo jí najdete ZDE

Propozice najdete ZDE

Výsledkové listiny najdete ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii) nebo ZDE

Reportáž na ČT sport z této soutěže můžete zhlédnout ZDE

Obrázek libeňských finalistů najdete ZDE

Další článek ZDE

Gratulujeme našim šplhařům z T.J. Sokol Libeň k úspěchům a medailím a děkujeme všem našim libeňským šplhařům za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

 


29.03.2024
Trenéři Purkrábek a Kapucián z SKV (T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady): Před fanoušky smekáme klobouk 🥅

Trenérské duou Miroslav Purkrábek a Jan Kapucián z florbalového klubu SKV (T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady) má za sebou druhou sezonu. V obou dvou ročnících SKV postoupilo do play off. Na rozdíl od loňska ale tým neprošel do čtvrtfinále a svou pouť vyřazovací fází ukončil o kolo dříve. Mladí hráči ale před sebou mají zajímavou budoucnost. Na trenérech bude, aby mužstvo udrželi pohromadě. O tom i o skvělých fanoušcích byla řeč v rozsáhlém rozhovoru. 

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE

Děkujeme florbalovému klubu SKV za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!28.03.2024
Mezinárodní basketbalový turnaj mládeže (Easter Cup) v Klatovech - 10 ročník 28.-31. 3. 2024 🏀📺💻📱💰▶️ 

Ve dnech 28.-31. 3. 2024 se v Klatovech uskuteční mezinárodní basketbalový turnaj mládeže s názvem Easter Cup.

Mezinárodního turnaje se účastní družstva chlapců a dívek z Česka, Slovenska, Německa a Itálie v kategoriích U11-U16.

Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 28. 3. 2024 na náměstí Míru v Klatovech.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje družstvo basketbalistů z T.J. Sokol Dubeč v kategorii U12B.

Seznam registrovaných týmů najdete ZDE

Rozpis zápasů najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Mezinárodní basketbalový turnaj mládeže můžete sledovat živě 📺💻📱💰 ZDE (není to zadarmo a je nutná registrace a nutné najít příslušné utkání).

Prvním utkáním našich basketbalistů bylo 28. 3. 2024 od 15:40 hodin v hale Čapkova utkání Team Oberpfalz U12B - Sokol Dubeč U12B (záznam utkání, není zadarmo 💰 a nutná registrace). Sokol Dubeč zvítězil v tomto utkání 17:50.

Druhé utkání odehrají naši basketbalisti 29. 3. 2024 v 8:30 hodin v hale Masarykova. Bude to utkání Sokol Dubeč U12B - BK Lokomotiva Plzeň U12B (přímý přenos, není zadarmo 💰 a nutná registrace).

Třetí utkání odehrají naši basketbalisti 29. 3. 2024 v 12:30 hodin v hale Masarykova. Bude to utkání Sokol Dubeč U12B - BC Benešov U12B (přímý přenos, není zadarmo 💰 a nutná registrace).

Čtvrté utkání odehrají naši basketbalisti 29. 3. 2024 v 16:10 hodin v hale Vodojem. Bude to utkání  Science City Jena U12B - Sokol Dubeč U12B (přímý přenos, není zadarmo 💰 a nutná registrace).

Páté utkání odehrají naši basketbalisti 30. 3. 2024 v 10:10 hodin v hale BK. Bude to utkání Rockets U12B - Sokol Dubeč U12B (přímý přenos, není zadarmo 💰 a nutná registrace).

Reportáž z minulého ročníku 2023 najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název Easter Cup Klatovy 2023 - Aftermovie.

Gratulujeme basketbalistům z T.J. Sokol Dubeč k výhře v prvním utkání, držíme palce k dalším úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!28.03.2024
Velikonoční mezinárodní turnaj mládeže v košíkové (Easter Euro Basket International Tournament Of Youth) v Praze 28.-31. 3. 2024 🏀🏀🏀🏀▶️

Ve dnech 28.-31. 3. 2024 se na výstavišti PVA Expo v pražských Letňanech uskuteční Velikonoční mezinárodní turnaj mládeže v košíkové  s názvem Easter Euro Basket International Tournament Of Youth).

Mezinárodního turnaje se účastní družstva chlapců a dívek v kategoriích MINI Chlapci a dívky, MINI2013, MINI2012, MINI2011, Dívky 2010, 2009, 2008, 2007, 2005/6, Kluci MINI2014, MINI2012, MINI2011, Kluci 2010, 2008, 2008, 2008IX, 2008IX a INI2014 - chlapci a dívky.

Mezinárodní turnaj se hraje podle pravidel FIBA ​​s některými speciálními body: každý hráč se dopustí pouze 4 osobních chyb a některých dalších.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje několik družstev basketbalistů z T.J. Sokol Kbely. Reprezentují naší župu v kategoriích B MINI U11 - 2013, basket 260cm, B MINI U13 - 2011, basket 305cm, B U17 - 2007 a B U18 - 2006.

Pozvánku najdete ZDE

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE

Seznam utkání kbelských basketbalistů na tomto velikonočním mezinárodním turnaji v Praze najdete ZDE

Další info najdete ZDE včetně fotogalerií a výsledků jednotlivých utkání aj.

Reportáž z minulého ročníku 2023 najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název Eurobasket.cz Easter 2023 Praha.

Držíme našim basketbalistům z T.J. Sokol Kbely palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!28.03.2024
Hlavní soutěž jednotlivců v tenisu v T.J. Sokol Vysočany 16.-18. 3. 2024 🎾🎾🎾

Ve dnech 16.-18. 3. 2024 se v T.J. Sokol Vysočany (C-800) konalo další kolo hlavní soutěže jednotlivců v tenisu v ročníku 2023/2024 v kategorii dospělí. Soutěže se zúčastnilo 32 tenistů z několika tenisových klubů. 

Sokolskou  župu Jana Podlipného reprezentovali tenisti jednotlivci z T.J. Sokol Vysočany.

Do finále ve dvouhře se probojovali tenisté Oldřich Vejšický (2004) z T.J. Sokol Vysočany a Daniel Vaněk (2008) z I.ČLTK Praha. Tenista Oldřich Vejšický zvítězil ve finále nad tenistou Danielem Vaňkem 6:4, 6:2 a stal se vítězem tohoto kola ve dvouhře.

Obrázek finalistů najdete v odkazu na soutěžního pavouka.

Do finále ve čtyřhře se probojovali tenisté Petrofský Martin (2005) a Petrofský David (2007) z T.J. Sokol Vysočany a tenisté Petr Beneš (1996) a Bartoloměj Šusta (2006) z SK OAZA Praha. Tenisté Martin a David Petrofští zvítězili ve finále nad tenisty Petrem Benešem a Bartolomějem Šustou 6:2, 7:5 a stali se vítězi tohoto kola ve čtyřhře.

Obrázek finalistů najdete v odkazu na soutěžního pavouka.

Startovní listinu najdete ZDE

Soutěžního pavouka tohoto kola hlavní soutěže jednotlivců včetně obrázků najdete ZDE

Gratulujeme našim tenistům z T.J. Sokol Vysočany k výhrám ve dvouhře a čtyřhře v tomto kole hlavní soutěže ročníku 2023/2024 a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!28.03.2024
Soutěž v tenisu s názvem Vysočanský Pohár D v T.J. Sokol Vysočany (D - 800) 2.-4. 3. 2024 🎾

Ve dnech 2.-4. 3. 2024 se v T.J. Sokol Vysočany uskutečnila soutěž s názvem Vysočanský Pohár D.

Soutěže se zúčastnilo 16 tenistek. hrálo se ve dvouhře a ve čtyřhře v kategorii dospělí.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly tenistky z T.J. Sokol Vysočany.

Ve dvouhře se do finále dostaly tenistky Silvie Kotaracová (2008) z T..J. Sokol Vysočany a Julie Rothe (2007) z TK Písnice. Tenistka Silvie Kotaracová porazila tenistku Julii Rothe 6:1, 6:0 a stala se vítězkou Vysočanského poháru ve dvouhře jednotlivců v kategorii dospělí.

Ve čtyřhře se vysočanské tenistky do finále nedostaly.

Obrázky finalistek najdete v odkazu na soutěžního pavouka.

Startovní listinu najdete ZDE

Soutěžního pavouka Vysočanského Poháru D včetně obrázků finalistek najdete ZDE

Gratulujeme naší tenisce Silvě Kotaracové z T.J. Sokol Vysočany k výhře ve dvouhře a děkujeme našim tenistkám z T.J. Sokol Vysočany za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!19.03.2024 - aktualizace 27.03.2024
Mezinárodní turnaj v judu ANTALYA GRAND SLAM 2024 29.-31. 3. 2024 🥋🇹🇷

Ve dnech 29.-31. 3. 2024 se v turecké Antalyi koná mezinárodní turnaj v judu s názvem Antalya Grand Slam 2024.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje v kategorii do 73 kg judista Khusniddin Karimov (1993) z T.J. Sokol Praha Vršovice (v době zveřejnění příspěvku byl na startovní listině).

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu a výsledky najdete ZDE

Držíme našemu judistovi Khusniddinovi Karimovi z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného.

Aktualizace 27. 4. 2024:

Video upoutávku najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy.

Sdílené video má název The Olympics is just 4 months away, rivalries are heating up - see you in Antalya this weekend! 🇹🇷21.03.2024 - aktualizace 27.03.2024
Mezinárodní turnaj v házené Pražský Házenkářský Pohár (Prague Handball Cup) 28. 3.-1. 4. 2024 🤾🤾‍♀️▶️▶️▶️▶️▶️

Ve dnech 28. 3.-1. 4. 2024 se ve více než 40 pražských halách uskuteční mezinárodní turnaj v házené s názvem Pražský Házenkářský Pohár (Prague Handball Cup). 

Na jeden z největších mezinárodních házenkářských turnajů v Evropě se každoročně sjíždí stovky mládežnických a juniorských týmů z celého světa. Praha se tak na Velikonoce, již od roku 1992, na čtyři dny pravidelně stává hlavním městem házené. V letošním roce se o vítězství utká 685 týmů z 23 zemí světa. Tématem letošního turnaje Prague Handball Cup 2024 je umělá inteligence!

Turnaj se také hraje v hale oddílu házené T.J. Sokol Praha Vršovice v Heroldových sadech v Praze 10 a v T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují na tomto turnaji házenkáři a házenkářky z T.J. Sokol Kobylisy II a z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice turnaje najdete ZDE

Přehled klubů účastnících se v tomto ročníku mezinárodního turnaje s názvem Pražský Házenkářský Pohár najdete ZDE

Mapu jednotlivých hal, kde se hraje najdete ZDE

Finálové zápasy se budou vysílat živě. Videa najdete ZDE

Pozvánku na Pražský Házenkářský Pohár 2024 najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název Invitation to Prague Handball Cup 2024 a najdete ho na našem YouTube kanálu v příslušném časovém období, kdy bylo zveřejněno, což bylo 20. 10. 2023.

Držíme našim házenkářům a házenkářkám z T.J. Sokol Kobylisy II a z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 22. 3. 2024:

Kdo z vás by neznal tanec Jerusalema! Co si ho společně zatančit třeba na sobotní afterparty a nebo ho ukázat nám moderátorům, až se potkáme! 

Nacvičte si ho a buďte připraveni jej předvést. My jsme ready!

Tanec předcvičuje oddíl házené T.J. Sokol Praha Vršovice. Sdílená videa najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílená videa mají názvy Tanec Jerusalema a Jerusalema dance.

Aktualizace 29. 3. 2024:

Během turnaje se také uskutečnilo několik výzev. Výzvou č. 2 bylo driblování na židli. Jak se s touto výzvou poprala naše házenkářka z T.J. Sokol Kobylisy II spolu s dalšími házenkářkami můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název PHC 2024 - Challenge 2 (dribbling).

Letošního ročníku se zúčastní hned 7 týmů vršovické mládeže ⚠️ oddílu házené T.J. Sokol Praha Vršovice.

Základní skupiny jsou rozlosovány a všechna naše družstva už znají časy i místa utkání.

Komu se letos podaří probojovat do hlavní části? Komu se podaří dosáhnout na příčky nejvyšší? 🤔

My doufáme, že samozřejmě všem 👆🏻💪🏻

Všem účastníkům přejeme, aby ukázali co v nich je, aby se jim vyhnula veškerá zranění a aby si tento házenkářský svátek pořádně užili!

Seznam utkání vršovických házenkářů a házenkářek najdete ZDE

Také další naše házenkářky z T.J. Sokol Kobylisy II hrají na tomto mezinárodním turnaji. 5 týmů Kobylek startuje na největším mezinárodním turnaji @prague_handball_cup !! 💪 Podívejte se, kdy a kde nás můžete podpořit. 💛🖤 

Seznam utkání házenkářek z T.J. Sokol Kobylisy II najdete ZDE

Aktualizace 1. 4. 2024:

Krátké sestřihy z jednotlivých dní mezinárodního turnaje najdete na našem YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílená videa mají název PHC 2024 - Friday, PHC 2024 - Saturday a PHC 2024 - Sunday.

Utkání posledního dne - finálového dne 1. 4. 2024 je možné sledovat  živě 📺💻📱 ZDE

Aktualizace 11. 4. 2024:

V kategorií nejmenších házenkářů reprezentovala náš klub házené z T.J. Sokol Praha Vršovice na PHC 2024 tahle skvělá parta sympaťáků 😍 (v odkazu 3 obrázky).

Letošní ročník byl pro ně hlavně o sbírání zkušeností a pořádné zábavě 💪🏻💪🏻. Celý tým si turnaj moc užil a už teď se těší na následující ročník 😁🤩.

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid022zzReavqRPVQX4QERB29aYXkCiN7aWJGJAKrDC1KRQCdtREQmaBB3bpHzf8q4uzil?locale=cs_CZ

Stržkám z T.J. Sokol Kobylisy II se letošní Pragáč vydařil. Statečně postupovaly B skupinou a stále získávaly nové zkušenosti - technické, taktické i stmelovací ❤️❤️❤️👏 (trenérka hodnotí 10/10 👍).

Fotogalerie najdete ZDE a ZDE

Děkujeme našim házenkářkám z T.J. Sokol Kobylisy II a z T.J. Sokol Praha Vršovice za účast a reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného na tomto mezinárodním turnaji.12.03.2024 - aktualizace 27.03.2024
9. ročník Velikonočního turnaje v šachu "O pohár Mistra Jana" v Táboře 28.-31. 3. 2024 ♟️

Ve dnech 28.-31. 3. 2024 pořádá ŠACHklub Tábor ve Střední Průmyslové škole strojní a stavební Tábor v Komenského ulici č.p. 1670 9. ročník Velikonočního turnaje v šachu O pohár Mistra Jana.

Turnaje se hrají švýcarským systémem na 7 kol. Turnaje jsou rozděleny do 4. skupin. Skupina A - KOTNOV, skupina B - LUŽNICE, skupina C - JORDÁN a skupina D - VELIKONOČNÍ.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje ve skupině C - JORDÁN se startovním číslem 1 šachista Vladimír Krňák (1947) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Pozvánku, propozice, program najdete ZDE a ZDE (v tomto odkazu i další informace, je to webová stránka turnaje)

Startovní listinu skupiny C- Jordán najdete ZDE

Držíme našemu šachistovi Vladimírovi Krňákovi z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchu a medaili a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!23.03.2024 - aktualizace 29.03.2024
Mistrovství Evropy v twirlingu v nizozemském Eindhovenu (NBTA European Twirling Championship 2024) 27.-31. 3. 2024 🇳🇱🥢📺💻📱▶️

Ve dnech 27.-31. 3. 2024 se v nizozemském Eindhovenu koná Mistrovství Evropy v twirlingu.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují twirlerky z oddílu Česká twirlingová škola z T.J. Sokol Vysočany. 

Logo Mistrovství Evropy v twirlingu 2024 najdete ZDE

Program Mistrovství Evropy v twirlingu 2024 najdete ZDE

Mistrovství Evropy v twirlingu se koná v této hale: Obrázek.

Více info ZDE: https://www.facebook.com/p/NBTA-Europe-100063518667120/

Mistrovství Evropy v twirlingu se bude vysílat živě 📺💻📱:
https://nbtalivestream.nl/ nebo na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy  (videa postupně přidávána neb jsou neveřejná jen přes odkaz)

Držíme našim twirlerkám z oddílu Česká twirlingová škola T.J. Sokol Vysočany palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 29. 3. 2024:

V úterý 26. 3. 2024 odjely členky České twirlingové školy T. J. Sokol Vysočany do Holandska na ME v twirlingu 2024 v Eindhovenu. Držíme palce.

Obrázek najdete ZDE 

Obrázek české reprezentace na ME v twirlingu najdete ZDE

27. 3. 2024 cca v 18:00 hodin začalo slavnostní zahájení ME v twirlingu 2024 v nizozemském Eindhovenu.

Fotogalerii našich twirlerek z oddílu Česká twirlingová škola T.J. Sokol Vysočany před slavnostním zahájením ME v twirlingu 2024 najdete ZDE

Video ze slavnostního zahájení ME v twirlingu 2024 můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Video má název EC Twirl Eindhoven 2024: Opening Ceremonie.

Gratulujeme finalistům za Rhythmic Twirl!

Finále pro nedospělé, mládežnické, juniorské a dospělé se uskuteční v pátek 29. 3. 2024. Preteen and Youth je naplánováno na 14:50 hodin a Junior a Dospělí na 16:00 hodin.

Finále seniorů, dorostenců, seniorů, dorostenců / nedospělých chlapců a juniorů se bude konat v neděli v 10:00 (všechny tři dráhy se budou střídat).

My přeje všem finalistům hodně štěstí!

Převzato z:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0bt7xdztbhTBSxp4JBjewEyDNmSHaRJzqmv7uFXhwGHtWCBH2aAUNuCcvKNWsELNNl&id=100063518667120

V kategorii Juvenile - Line 2 postoupila do finále naše twirlerka Tereza Purmová z oddílu Česká twirlingová škola T.J. Sokol Vysočany. 

Seznam finalistů a finalistek najdete ZDE

Gratulujeme finalistům za Duet!

Finále pro všechny věkové kategorie se bude konat v sobotu 30. 3. 2024 ve 14:45 hodin.

Převzato z:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02Ub9bZquJh72h9j7FEddKYBrnwhx13HbKbiFD6Lkt1PHuuJuaMGgnaRXc7EYQCr6Sl&id=100063518667120 

V kategorii Preteen - Line 4 postoupily do finále naše twirlerky Šmerdová a Purmová z oddílu Česká twirlingová škola T.J. Sokol Vysočany. 

Seznam finalistů a finalistek najdete ZDE

Držíme postupujícím našim twirlerkám z T.J. Sokol Vysočany palce k dalším úspěchům a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 9. 4. 2024:

Článek s názvem Reprezentace členek České twirlingové školy, T. J. Sokol Vysočany na Mistrovství Evropy v twirlingu 2024 najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Gratulujeme našim twirlerkám z České twirlingové školy T.J. Sokol Vysočany k úspěchům a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 12. 4. 2024:

Obrázkové video neboli prezentaci můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE.


27.03.2024
Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň na intenzivním táboře skákání přes švihadlo v italském městě Civitanova Marche 16.-17. 3. 2024 🇮🇹𓀪𓀫▶️

Ve dnech 16.-17. 3. 2024 byl tým Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň pozván na intenzivní tábor skákání přes švihadlo do italského města Civitanova Marche na pobřeží Jadranského moře.

ASOCIACE Rope Skipping Marche pořádala ve dnech 16. a 17. března 2024 se sportovci prvního týmu České republiky, mnohonásobnými mistry světa v této disciplíně Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň intenzivní tábor skákání přes švihadlo. Zúčastnit se mohl každý, dospělí i děti. Celý článek v italštině najdete ZDE

Intenzivní tábor skákání přes švihadlo byla Česko-italsko-moldavská spolupráce. Jsme první?

Tým Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň k tomu dodává:

Děkujeme za pozvání, moc jsme si užili skákání s vámi všemi @asd_ropeskippingmarche. Věříme, že se vaše komunita rozroste a brzy se uvidíme.

Video z průběhu intenzivního tábora skákání přes švihadlo v italském městě Civitanova Marche můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE 

Děkujeme týmu Skipping Boys z T.J. Sokol Libeň za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!10.03.2024 - aktualizace 26.03.2024

Pozvánka na kulturní akci v rámci projektu Do Sokola za kulturou s názvem Swingové jaro 26. 3. 2024 od 19:00 hodin v Michnově Paláci v Praze

Pozvánku najdete ZDE26.03.2024
46. ​​mezinárodní turnaj v šermu dětí Challenge Wratislavia 21.–25. 3. 2024 v polské Vratislavi 🤺🤺 📺💻📱

Ve dnech 21.-25. 3. 2024 se v polské Vratislavi konal 46. ​​mezinárodní turnaj v šermu dětí Challenge Wratislavia.

Challenge Wratislavia je mezinárodní šermířský turnaj pro děti do 15 let, který se již řadu let koná ve Vratislavi. Turnaj s velkou tradicí, organizačně dobře připravený, je již řadu let místem setkávání mladých šermířů z celého světa.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali na tomto mezinárodním turnaji dva šermíři z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii fleret - žáci to byl na 63. místě šermíř Marek Pacák (2009) z T.J. Sokol Praha Vršovice. V kategorii fleret - mladší žáci to byl na 50. místě šermíř Oliver Topič (2011) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Celkové výsledky najdete v těchto odkazech níže:

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Žačky Kord MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Mladší žačky Kord MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Mini žačky Kord MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Žáci Kord MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Mladší žáci Kord MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Mini žáci Kord MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Žáci Fleret MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Mladší žáci Fleret MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Mini žáci Fleret MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Žačky Fleret MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Mladší žačky Fleret MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Mini žačky Fleret MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Žáci Šavle MTX

MT Wroclaw - Challenge Wratislavia Žačky Šavle MTX

46. ​​mezinárodní turnaj v šermu dětí Challenge Wratislavia bylo možné sledovat živě📺💻📱. Sdílená videa najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílená videa mají název D1. - 46 CHALLENGE WRATISLAVIA 2024, D2. - 46 CHALLENGE WRATISLAVIA 2024, D3. - 46 CHALLENGE WRATISLAVIA 2024, D4. - 46 CHALLENGE WRATISLAVIA 2024 a D5. - 46 CHALLENGE WRATISLAVIA 2024.

Gratulujeme našim šermířům k umístění a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!25.03.2024 - aktualizace 26.03.2024
Soutěž v moderní gymnastice Velikonoční kraslice - Základní program v T.J. Sokol v Táboře 23. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Dne 23. 3. 2024 se v T.J. Sokol v Táboře konala soutěž v moderní gymnastice s názvem Velikonoční kraslice. Soutěžilo se v základním programu moderní gymnastiky.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly moderní gymnastky z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

😃 Velikonoční kraslice 🥚 - v Táboře velká legrace. Také mladší závodnice základního programu začaly své závodní období. V sobotu 23. března na Velikonoční kraslici v Táboře si letos poprvé vyzkoušely nové sestavy. Laura Halmanová v I. kategoriii šla pouze sestavu bez náčiní a moc hezky😃. Rozhodčím se líbila. Proto bylo velikým překvapením, že byla vyhlášena až na sedmnáctém místě; no to snad ne! Proto hned trenérka Alena a rozhodčí Jindra šly ověřit, zda nedošlo k nějaké chybě. A došlo… známka se správně nesečetla. Oprava známky - a hned z toho bylo, věřte, nevěřte, místo první 🥇. To bylo radosti! Vše se v dobré obrátilo. Ve II. kategorii Martině Troškové hned na začátku nečekaně vylítla obruč a byla z toho překvapená nejen ona. Ale zachovala se jako správná závodnice a bojovnice 💪 a za okamžik zacvičila pěkně celou sestavu 😃. Švihadlo už zašla čistě a nakonec z toho bylo pěkné páté místo 🥰. Start se tedy podařil.👍🥰

Převzato z:
https://www.facebook.com/moderkavinohrady/posts/pfbid0Gw8vJNo2KWQQk11xq573mhctvFFip48hjKjG2JWyDgt8PFZJDo3Xj4KQx7aR7SSjl?locale=cs_CZ

Propozice najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE a ZDE

Gratulujeme našim gymnastkám z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k úspěchům a medaili a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!25.03.2024 - aktualizace 26.03.2024
26. ročník závodu v moderní gymnastice Velikonoční pohár v TJ ZŠ Hostivař v Praze 18. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Dne 18. 3. 2024 se v T.J. Hostivař v MČ Praha 15 konal 26. ročník závodu v moderní gymnastice s názvem Velikonoční pohár.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly moderní gymnastky z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Propozice najdete ZDE

V pondělí, 14 dnů před červeným pondělím, se tak jako každý rok konal v Základní škole v Hostivaři malý závod O velikonoční kraslici. Za náš oddíl jsme na koledu poslali celkem osm závodnic. Pro Miu to byl první závod, na kterém předvedla 🥰, že se na koberci neztratí 😃 a závodění ji baví. Rozárka a Aiza se pro drobné chybičky umístily v polovině startovního pole 🥰 a svým vystoupením roztleskaly publikum 👏. O kategorii výš se již závodilo i s náčiním. Kira se s novou těžkou sestavou potýkala velmi statečně 💪. A i když nedosáhla na medaili, rozhodně má i do budoucna čím překvapit 😍. Nejstaršími závodnicemi byly naše NST. Čtyři kamarádky si navzájem fandily 👏 a podporovaly se 😃. Všechny čtyři bojovaly s míčem. Báře cinkla bronzová medaile 🥉 a ostatní si alespoň sestavu s míčem vyzkoušely. Všechny naše gymnastky předvedly krásné sestavy. 

Holky, jsme na vás hrdé! 😃😍🥰

Převzato z:
https://www.facebook.com/moderkavinohrady/posts/pfbid0234atGs85kWBbTynCYKiKnbCpdjfNzNxeaa6RoM6UKRMzvyQYK7LMmS6gkrGPmA1bl?locale=cs_CZ

Fotogalerii najdete ZDE a ZDE

Gratulujeme moderním gymnastkám z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k úspěchům a bronzové medaili a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 31. 3. 2024:

Obrázkové video z tohoto závodu najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE25.03.2024 - aktualizace 26.03.2024
14. ročník závodu v moderní gymnastice Bohemka Cup v TJ Bohemians Praha 16. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️▶️

Dne 16. 3. 2024 se ve sportovní hale TJ Bohemians Praha ve Slovenské ulici č. 2 na Praze 10 konal 14. ročník závodu v moderní gymnastice.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly moderní gymnastky z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Pro nás jen o pár bloků dál se konal v sobotu krásný závod Bohemka Bobík cup 2024. Závod proběhl ve velmi přátelském duchu včetně již tradičního tanečku s Bobikem. Pro naši NNML to byla 1. soutěž ve VP. Naše nejmladší gymnastka 2019 Mia Boldi skončila na 4. místě mezi dětmi 2018 . Valeriia Varchenko bojovala velmi hrdě ve své sestavě udělala maximum. V NST nám vystoupila Táňa Kalinová, Šonková Barbora, Shchavrovska Rita, Sahi Lili a Kahounova Alice, které odvedly hezkou práci s náčiním, ale k medailím se kromě Báry nedostaly. Bára se probojovala na 3. místo v sestavě s kuželemi. Nicméně pomyslnou bramborovou medaili si vybojovala Táňa. V Juniorkách naše Lucie Kamanová a Žaneta Matějíčková bojovaly za to, aby předvedly to nejlepší ze svých sestav a aby si je užily a odvedly dobrou práci, ale víme, že budeme pracovat ještě víc. Také zde bojovaly naše NML Maiia Khyzhniak, Sonička, Sašenka a Karolina . Stejně jako Mia a Táňa z Bobík Cupu si bramborovou medaili odnesla Sašenka. 😄🤩💪👏

Převzato z:
https://www.facebook.com/moderkavinohrady/posts/pfbid0p68NBie17yTwhzXHfWg32rkqUM7ixFncX13D8AzM1mdznmhESqLG1bJesTjSzqBql?locale=cs_CZ

Propozice najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE a ZDE

Krátké video můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Gratulujeme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!08.03.2024 - aktualizace 26.03.2024
20. ročník mezinárodního závodu v moderní gymnastice Žďárská sněženka 2024 ve Žďáru nad Sázavou 24. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Dne 24. 3. 2024 se ve Sportovní hale Bouchalky ve Žďáru nad Sázavou u zimního stadionu koná 20. ročník mezinárodního závodu v moderní gymnastice Žďárská sněženka 2024.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují moderní gymnastky z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Pozvánku a propozice najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE (nutno kliknout na přihlášky)

Držíme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 24. 3. 2024:

Celkové výsledky najdete ZDE (nutno nahoře vlevo rozkliknout příslušnou kategorii)

Aktualizace 29. 3. 2024:

😁V neděli 24.3. se konal mezinárodní závod ve městě Žďár nad Sázavou, kterého se účastnily naše gymnastky volného programu 🫶. Z nadějí nejmladších to byly Aiza a Sabinka (2017) 🥰, Beatka a Salma (2016) 🥰 a Kira (2015) 🥰. Z nadějí starších B Rita a Barča (2012) 😍. Kromě dětí byly i trenérky vystaveny výzvě, pro Anastasii to byl první závod, který rozhodovala úplně celý od úplně nejmenších až po seniorky 😍, pro trenérku Máří byla výzva vstávat v 5 ráno 😍. Děvčata získala motivaci zlepšovat se, aby na příštím závodě předvedly ještě lépe svoje volné sestavy. Nakonec vše dobře dopadlo a děti se mohou těšit z cenné zkušenosti z takto velkého závodu. 🥰😁👏

Převzato z:
https://www.facebook.com/moderkavinohrady/posts/pfbid02CV5H1C1pWSxwpb2rQLfAVcxTSwRV6qwrmwoQgTSujKqyZZ7CJ9PCMYdNRZh4Y4EFl?locale=cs_CZ

Fotogalerii najdete ZDE

Děkujeme moderním gymnastkám z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!22.02.2023 - aktualizace 26.03.2024
Evropský pohár Kadetů v Šamoríně 2024 v judu (Samorin Cadet European Cup 2024) 23.-24. 3. 2024 🥋🇸🇰

Ve dnech 23.-24. 3. 2024 se ve slovenském Šamoríně uskuteční Evropský pohár Kadetů v judu (Samorin Cadet European Cup 2024).

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje na tomto poháru v kategorii  do 52 kg judistka Lada Vondráková (2008) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Pozvánku najdete ZDE

Propozice Evropského poháru Kadetů v Šamoríně v judu najdete ZDE

Startovní listinu a výsledky najdete ZDE

Držíme naší judistce ladě Vondrákové z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchu a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 22. 3. 2024:

Turnaj bude možné sledovat živě 📺💻📱na Judo TV ZDE (nutná registrace)

Aktualizace 26. 3. 2024: 

Lada Vondráková bronzová na Evropském poháru!

Dalšího vynikajícího úspěchu dosáhla Lada 23.3. na Slovensku na „ SAMORIN  CADET  EUROPEAN  CUP  2024“. Vršovická judistka čtyřmi vítězstvími a jednou prohrou získala úžasné třetí místo! Postupně porazila závodnice z Bulharska, Izraele a Slovinska, v boji o postup do finále podlehla pozdější vítězce z Izraele.

V boji o bronz od začátku zápasu prohrávala na wazzari se závodníci z Kazachstánu,  ale  svoji bojovnosti dokázala zápas otočit a zvítězit!

Převzato z: https://www.facebook.com/JudoVrsoviceCZ/posts/961346395442816?locale=cs_CZ

Obrázek najdete ZDE a ZDE

Fotogalerii vršovické judistky Lady Vondrákové najdete ZDE

Gratulujeme Ladě Vondrákové k bronzové medaili a třetímu místu na Evropském poháru ve slovenském Šamoríně a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!24.03.2024 - aktualizace 26.03.2024
Velikonoční Jarmark v Centrálním parku Kbely 23. 3. 2024

V sobotu 23. 3. 2024 se uskutečnil v Centrálním parku Kbely Velikonoční jarmark.

Pozemní hokej Sokol Kbely se tradičně účastní akcí, které pořádá MČ Praha 19, ale na jarmarku jsme byli poprvé a poprvé bez hokejek, míčků a branek. Skupinka maminek hráčů a hráček vytvořily tvořivou dílničku, ve které si mohli příchozí vyzkoušet vyrobit velikonoční ozdoby z papíru. Po tvořivé práci na ně čekala odměna v podobě dobrot. které uvařily a napekly pozemkářské maminky.

Děkujeme moc Elišce Podskalské, Elišce Puldové, Míše Baumanové, Janě Bezemkové, Petře Plasové a všem co se na akci podíleli.

Článek také ZDE

Fotogalerii najdete ZDE a ZDE 

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid02WLvujKUetv8RFD39huDiY9aXUmUx9ZsJkTgvb1ygpnYbPM5JDZXtRa36uQwbBMfEl

Děkujeme pozemkářským maminkám za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!08.03.2024 - aktualizace 26.03.2024
33. ročník Ústeckého poháru v moderní gymnastice 23. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Dne 23. 3. 2024 se ve Sportovní hale UJEP v Ústí nad Labem koná 33. ročník soutěže v moderní gymnastice s názvem Ústecký pohár.

Soutěží moderní gymnastky v kategoriích Naděje nejmladší B (2016 a ml.), Naděje nejmladší A (2015 a ml.), Naděje mladší A (2014), Naděje mladší B (2013 - 2014), Naděje starší A (2011 - 2012), Naděje starší B (2011 - 2012), Juniorky B (2010), Juniorky B (2009) a Seniorky B (2008 a st.).

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Propozice najdete ZDE

Startovní listina ZDE (nutno kliknout na přihlášky)

Držíme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 24. 3. 2024:

Celkové výsledky najdete ZDE (nutno rozkliknout vlevo nahoře příslušnou kategorii)

V několika kategoriích se moderní gymnastky TJSK Prague z T.J. Sokol Karlín umístily na prvních třech místech a získaly medaile.

Gratulujeme Moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín k úspěchům a medailím a děkujeme moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha královské Vinohrady za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!01.03.2024 - aktualizace 26.03.2024
17. ročník přehlídky divadelních souborů Pražský Tajtrlík v T.J. Sokol Hostivař 23. 3. 2024 🎎

Dne 23. 3. 2024 se v T.J. Sokol Hostivař koná 17. ročník Pražského Tajtrlíka – krajské postupové přehlídky na Loutkářskou Chrudim 2024. Těšit se můžete na několik sokolských loutkových souborů. 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje loutkový divadelní spolek Baribal z T.J. Sokol Karlín.

Pozvánku najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/vzdelavatele/posts/pfbid0ZJva4N357zYtCTtQtPPFkH4hqvQkHjgAweRdwpCs2ZKaxDxUPpasTP774k3Lw58Wl

Držíme našemu loutkovému divadelnímu spolku Baribal palce k úspěchu a doporučení na Loutkařskou Chrudim 2024.

Aktualizace 29. 3. 2024:

Loutkový divadelní spolek Baribal z T.J. Sokol Karlín vyhrál krajské kolo a tím pádem postoupil na celostátní přehlídku loutkových divadel Loutkařskou Chrudim 2024.

Diplom můžete zhlédnout ZDE

Gratulujeme našemu loutkovému divadelnímu spolku k úspěchu a postupu na Loutkařskou Chrudim a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!10.03.2024 - aktualizace 26.03.2024

Pozvánka na VELIKONOČNÍ 7BOJ v T.J. Sokol Karlín 23. 3. 2024

Dne 23. 3. 2024 se v T.J. Sokol Karlín uskuteční od 15:00 do 17:00 hodin VELIKONOČNÍ 7BOJ. Přijďte si s celou rodinou užít sportovní odpoledne a zasoutěžit v 7 disciplínách. 

Více v pozvánce, kterou najdete ZDE

Aktualizace 26. 3. 2024:

V sobotu 23. března 2024 jsme v sokolovně T.J. Sokol Karlín uvítali přes 50 sportuchtivých dětí a rodičů při již tradičním velikonočním sedmiboji. Dolní a horní sály naší sokolovny umožnily všem zasoutěžit si v sedmi disciplínách - děti i rodiče tak skákali do dálky, házeli na dva různé cíle, dřepovali, kopali do branky, absolvovali člunkový běh a překonávali opičí dráhu. Za svou snahu byli nakonec odměněni všichni a ti nejlepší si užili moment slávy na bednách pro první tři místa. Děkujeme všem účastníkům za sportovní nadšení a dobrou náladu, předvelikonoční odpoledne se u nás v sokolovně vydařilo a všichni odcházeli s dobrým pocitem ze svých sportovních výkonů a pocitu sounáležitosti s komunitou Prahy 8.

Všem přejeme krásné jaro.

T. J. Sokol Karlín

Fotogalerii najdete ZDE

Gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!26.03.2024
Turnaje v judu v Neratovicích 23. 3. 2024 🥋🥋

Dne 23. 3. 2024 se uskutečnil turnaj v judu v Neratovicích.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali judisti a judistky z T.J. Sokol Praha Vršovice.

13 dětí se zúčastnilo mezioddílového turnaje v Neratovicích. Závody jsou určeny především pro začínající závodníky pro získávání prvních judistických zápasových zkušeností, které tu jsou důležitější než výsledky. I když – každá medaile potěší a povzbudí! 

Celkové výsledky vršovických judistů a judistek:

1.místo:
Průšek Roman       2/0

2.místa:
Sklenář Vilém            2/1
Jindra Antonín           2/1
Nováková Dora         1/1
Lukinov Mark            1/1
Petrů Kryštof             1/1
Svoboda Matouš       2/1
Suchánek David        0/2

3.místa:
Héger Marek             1/2
Keil Vráťa                   1/2
Jindra Ruda                0/2
Moteff Max                1/2

4.místo:
Blecha Vincent          0/3

Převzato z: https://www.facebook.com/JudoVrsoviceCZ/posts/961934845383971?locale=cs_CZ a z: https://judovrsovice.cz/neratovice/

Obrázek najdete ZDE a ZDE

Gratulujeme našim judistům a judistkám z T.J. Sokol Praha Vršovice k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!30.01.2024 -  aktualizace 24.03.2024

Pozvánka na turnaj v nohejbale na Spartaku pozemních hokejistů ze Sokola Kbely a přátel 23. 3. 2024 od 9 hodin 🏐 🏃‍♂️

Pozvánku najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid0WyvUdzKQPtnPvMG58CWEcQZ82V2xaZUaLsfT6FD7m1xJ8oTa9nwkt7ZmSG7BmYcnl

Aktualizace 24. 3.2024:

8 týmů se sešlo, aby poměřili své síly v trojkovém nohejbale. Přes nepřízeň počasí jsme si turnaj fakt užili a doufáme, že jsme dnešním dnem založili tradici, kterou budeme každý rok opakovat. Děkujeme týmu Kebely za organizaci turnaje. Jmenovitě Sáře Chalupecké, Anička Grieblové a nejkrásnějšímu členovi týmu Vaškovi Podskalskému. 

Fotogalerii najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid0K5dqpd48n9iKeKokUnT2PbK5NaZE6LpuVSdBeUmY7dwZs42Jrvqgu6CFLWFbfSBcl

Děkujeme oddílu pozemního hokeje T.J. Sokol Kbely za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!19.03.2024 - aktualizace 24.03.2024
15. ročník Memoriálu Vládi Straky Vršovice Gym v T.J. Sokol Praha Vršovice 24. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️𓀤𓀥𓋼 ▶️

Dne 24. 3. 2024 se v T.J. Sokol Praha Vršovice uskuteční závod v moderní gymnastice s názvem Memoriál Vládi Straky Vršovice Gym. Bude to již 15. ročník. 

Závod je součástí projektu SOKOLOVÉ SPOLEČNĚ, sokolské župy Barákovy + Jana Podlipného + Budečské, který vyvrcholí oblastním sletem v Brandýse nad Labem 26. 5. 2024. Akce se uskuteční za finanční podpory OV ČOS.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují gymnastky a gymnasti z T.J. Sokol Prosek a z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Pozvánku najdete ZDE

Propozice závodu najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE

Držíme našim gymnastům a gymnastkám z T.J. Sokol Prosek a z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 24. 3. 2024:

Fotogalerii najdete ZDE (fotografie jsou neupravené a v původní velikosti)

Video můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE19.03.2024 - aktualizace 23.03.2024
15. ročník Velikonočního turnaje v judu U8, U10, U12 a U14 v Teplicích 23.-24. 3. 2024 🥋🥋

Ve dnech 23.-24. 3. 2024 se v Teplicích v SK Judo Teplice, Mánesovo náměstí 616/8, 415 01 Teplice uskuteční 15. ročník Velikonočního turnaje v judu U8, U10, U12 a U14.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují judisti a judistky z T.J. Sokol Praha Vršovice a z T.J. Sokol Žižkov II.

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE a ZDE

Držíme našim judistům a judistkám z T.J. Sokol Praha Vršovice a z T.J. Sokol Žižkov II palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 26. 3. 2024:

Na tradičním velikonočním turnaji v Teplicích se představilo 22 vršovických judistů, a to v kategoriích U10, U12 a U14. Děti bojovaly s velkým nasazením, do všech soubojů šly naplno!  Skoro všem se podařilo alespoň jednou zvítězit. Celkem jsme získali 5x 1.místo (Jaromír Musil, Kája Musilová, Lily Musilová, Toník Horák a Maia Bojar), 6x 2.místo, 7x 3.místo a k tomu 3 pátá a 1 sedmé místo.        V součtu výsledků za oba dny jsme obdrželi pohár za 3. místo mezi zúčastněnými oddíly! Děkujeme organizátorům za pohodový průběh soutěže! 

Převzato z: https://www.facebook.com/JudoVrsoviceCZ/posts/961934845383971?locale=cs_CZ

Fotogalerii najdete ZDE

Celkové výsledky vršovických judistů a judistek najdete ZDE


23.03.2024
26. ročník běhu na Čerčanský Chlum 23. 3. 2024 🏃‍♂️🏃‍♀️

Dne 23. 3. 2024 se v Čerčanech u Prahy konal běžecký závod s názvem Běh na Čerčanský Chlum. Délka závodu je 4855 m, převýšení je 255 m a strmost je 5,3%. Závod začal v 11:00 hodin.

Start byl na panelové cestě nedaleko od nádraží. Trať pokračovala převážně mírným stoupáním přes asfaltovou vlnku ke hřbitovu, kde sebekritický po zimě nerozběhaný běžec zůstane. Pro ostatní začala trať nepříjemně táhle stoupat, asfalt vystřídala šotolina (když je sníh, tak to stejně není poznat). Stálým stoupáním se postupně oběhnul kopec na druhou stranu a následovala delší odpočinková rovina po okraji lesa s pěknými rozhledy. Na posledním kilometru se trať při vběhnutí do lesa znovu prudce zvedla, pak byla ještě jedna kratší rovina a po kratičkém seběhu následovalo krátké prudké esíčko a relativně mírnější, ale ještě dlouhé stoupání po hřebeni na vrchol.

Převzato z: https://behydokopcu.cz/zavody/#race1 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentoval na tomto běhu v kategorii Muži 40 - 49 let běžec Vítězslav Král (1976) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Propozice najdete ZDE nebo ZDE (uloží se do PC)

Startovní listinu najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Celkové výsledky budou ZDE

Děkujeme běžci Vítězslavu Královi z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!21.03.2024
Olympijský tréninkový kemp v judu v Nymburce (NYMBURK EJU OTC 2024) 11.-18. 3. 2024 🥋▶️▶️

Ve dnech 11.-18. 3. 2024 se v Nymburce konal Olympijský tréninkový kemp v judu v Nymburce. 

Nymburk EJU Olympic Training Camp (OTC) je každoročně dobře obsazený tréninkový kemp mnoha mistrů. Samotný tréninkový kemp probíhá již od 80. let av roce 2012 se oficiálně stal OTC as tím i součástí kalendáře EJU. Letos se totiž během uplynulého týdne dvakrát denně zlepšovalo přes 900 judistů a judistek z celého světa.

Vzhledem k tomu, že se nacházíme v olympijském roce, je důležité jak pro pořadatele, tak pro tým zajistit kvalitní kemp. Paříž však brzy dorazí a mrknutím oka skončí. Proto tento kemp začíná sloužit i další generaci. Mít jako mladý judista tuto příležitost na dosah ruky je zlato a místní pořadatelé se postarali o to, aby tuto chvíli využili.

Celý článek v angličtině ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Propozice najdete ZDE

Olympijského tréninkového kempu se zúčastnila i judistka Lada Vondráková (2008) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Jaké má z toho naše judistka Lada Vondráková z T.J. Sokol Praha Vršovice dojmy se dozvíte ve videu na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Krátký sestřih z tohoto Olympijského kempu v judu v Nymburce najdete také na našem YouTube kanálu ZDE

 


21.03.2024
Vyhlášení ankety Sokol Roku 2023 📺💻📱
Dne 21. 3. 2024 probíhá v Tyršově domě vyhlášení ankety Sokol Roku 2024.

Vyhlášení ankety můžete sledovat živě na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE.

V módní přehlídce sletových cvičebních úborů vystoupili také cvičenci a cvičenky z naší župy. Bylo předvedeno vystoupení dvou cvičenek akrojógy z T.J. Sokol Praha Vršovice. V kategorii cvičitel roku se Sokolem roku 2023 stal cvičitel a náčelník Sokolské župy Jana Podlipného Petr Čížkovský z T.J. Sokol Praha Staré Město.

Celý článek najdete ZDE a další o Petru Čížkovském ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Gratulujeme Petru Čížkovskému k titulu Sokol roku 2023 a našim cvičencům a cvičenkám za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!18.03.2024

Turnaj v kuželkách mezi družstvy KK DP Praha B a TJ Sokol Praha-Vršovice D v SK Žižkov Praha 18. 3. 2024 🎳📺💻📱

Dne 18. 3. 2024 pokračovala soutěž Mistrovství Prahy 4 24. kolem v SK Žižkov Praha. Od 17:00 se zde také utkaly KK DP Praha B vs. TJ Sokol Praha-Vršovice D.

Soupisku utkání včetně výsledků najdete ZDE

Tento turnaj můžete sledovat živě na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název DP A - Kobylisy A, DP B - Vršovice D, (18.3.2024).

Jak si kuželkářské družstvo TJ Sokol Praha-Vršovice D vede v soutěži Mistrovství Prahy 4 a jak si vedou další vršovická kuželkářská družstva v pražských soutěžích najdete v těchto tabulkách ZDE

Kuželkářské družstvo TJ Sokol Praha-Vršovice D je před 24. kolem se skórem 96.0 : 64.0 na 1. místě v tabulce. Více ve Zpravodaji č. 23 Mistrovství Prahy 4 2023/2024.

Držíme našim kuželkářům a kuželkářkám z družstva TJ Sokol Praha-Vršovice D palce k úspěchu a udržení se na 1. místě a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!18.03.2024
1. ročník závodů v moderní gymnastice jednotlivkyň ZP a KP Liberecká sněženka 16. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️▶️

Dne 16. 3. 2024 se v tělocvičně ZŠ Dobiášova v Liberci konal 1. ročník  závodů v moderní gymnastice jednotlivkyň ZP a KP s názvem Liberecká sněženka.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly moderní gymnastky z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

😁Nová závodní sezóna začala už také v základním a kombinovaném programu. 😁 Poprvé se letos jelo na Libereckou sněženku - první jarní květinku. 🌞 V základním programu se závodu zúčastnily dvě závodnice, ve III. kategorii Betka Malová a Anežka  Pfeiferová, obě s novými sestavami. Vedly si opravdu velmi dobře. Betce zacinkala stříbrná medaile 🥈 a Anežka po drobné chybce v obruči obsadila pěkné páté místo. Dobrý start.👏 

V kombinovaném programu byla účast bohatší. Všechny dívky, od malých až po veliké  své sestavy šly letos poprvé🥰 . V I. kategorii Marie Vera Vaňková skončila krásně šestá a Františka Müllerová o kousek dál, desátá. Ve II. kategorii jsme měli jednu zástupkyni, Katku Repaskou 🥰, té se napoprvé moc nezadařilo a bylo z toho desáté místo. Ve III. kategorii po malém obručovém nezdaru patřilo Julii Procházkové místo šesté 👏. A máme ještě kategorii IV., nejvíce obsazenou – čtyři závodnice 💪. Pro všechny nejen nové sestavy, ale také nová, zatím ještě ne úplně zmáknutá náčiní – kužele a stuha🥰 . Dívky se nám seřadily pěkně za sebou; tedy skoro: Johanka Foltánová osmá, Emma Hubená desátá, Marina Hlačíková jedenáctá a Mia Janoušková dvanáctá 🥰. Nevadí, někdy se začít musí. Příště bude líp. 😍 

Přidáme jedno velmi pěkné hodnocení – nejlépe oblečené gymnastky v krásných, opravdu skvěle padnoucích trikotech.

A hurá do dalších bojů! 💪

Převzato z:

https://www.facebook.com/moderkavinohrady/posts/1176779826984903?locale=cs_CZ

Pozvánku najdete ZDE a ZDE

Propozice závodů najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE a ZDE

Obrázkové video neboli prezentaci najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Gratulujeme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k úspěchům a medaili a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!14.02.2024 - aktualizace 26.03.2024
Otevřené mistrovství Evropy Masters v atletice v hale v polské Toruňi 17.-23. 3. 2024 (14. European Masters Athletics Championships Indoor 2024 Toruń Poland) 🏌🏼🏌🏻‍♀️🏃‍♂🏃🏻‍♀️🇵🇱▶️▶️▶️📺💻📱▶️

Ve dnech 17.-23. 3. 2024 se v polské Toruňi uskuteční Otevřené mistrovství Evropy Masters v atletice v hale. Závodí se v atletických disciplínách.

Všechny soutěže se odehrají v hale, na stadionu nebo na trasách přímo kolem hlavní haly – Arény Toruň. Nachází se 2 km od centra města, kde je k dispozici většina hotelů, restaurací a dalších atrakcí. 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje atlet Vladimír Srb (1951) z T.J. Sokol Kbely. Reprezentovat bude v disciplíně hod oštěpem v kategorii M70.

Otevřeného mistrovství Evropy Masters v atletice se také zúčastní oštěpařka a starostka T.J. Sokol Praha - Břevnov Vanda Srbová Marušová.

Logo Otevřeného mistrovství Evropy Masters v atletice v hale najdete ZDE

Obrázková upoutávka ZDE

Mapu místa, kde se bude Otevřené mistrovství Evropy konat najdete ZDE

Program Otevřeného mistrovství Evropy Masters v atletice najdete ZDE nebo ZDE

Startovní listinu najdete ZDE (někde tam je uveden náš atlet Vladimír Srb)

Video pozvánku najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název EMACI 2024 - Invitation to Toruń.

Držíme našemu atletovi Vladimíru Srbovi z T.J. Sokol Kbely palce k úspěchům a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 16. 3. 2024:

Oficiální stránky tohoto ME najdete ZDE

Facebookové stránky tohoto ME najdete ZDE

Startovní listinu dle jednotlivých zemí najdete ZDE

Harmonogram jednotlivých atletických disciplín najdete ZDE (disciplína hod oštěpem má anglický název Javelin)

Otevřené mistrovství Evropy Masters v atletice v hale v polské Toruňi můžete sledovat živě na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílena videa začínají názvem EMACI 2024/14. ME Masters.

Aktualizace 18. 3. 2024:

Sdílená videa ze zahajovacího ceremoniálu také najdete na našem YouTube kanálu a začínají názvem OPENING CEREMONY EMACI 2024.

Aktualizace 26. 3. 2024:

Vladimír Srb z T. J. Sokol Kbely, získal stříbro v hodu oštěpem 500g v kat. M70. Vanda Marušová Srbová hostující členka T.J. Sokol Kbely získala titul Mistryně Evropy ve stejné disciplíně a kategorii, tj. hod oštěpem 500g, kat. W70. 

Oštěpařka Vanda Marušová Srbová z T.J. Sokol Kbely k tomu dodává:

Vyhrála jsem o celých 6m. Také jsem překonala český a evropský rekord (ten o 2,02m!!!). V Toruňi byla pěkná zima.

Další video z tohoto Mistrovství Evropy můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Gratulujeme Vladimírovi Srbovi a Vandě Marušové Srbové k úspěchům, medailím a titulu Mistryně Evropy a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!17.03.2024
Nedělní turnaje oddílu pozemního hokeje T.J. Sokol Kbely na Hagiboru v Praze 10 3. 3. 2024 🏑

V neděli 3. 3. 2024 se 1 tým kategorie U6 Sokola Kbely od rána zúčastnil turnaje na Hagiboru v Praze 10, kterého se zúčastnilo celkem 6 týmů z Prahy a Mnichovic. Naši borci během turnaje vyhráli všechny utkání. Během turnaje si odbyl premiéru v kbelským drezu nejmladší člen 2,5 letý Denis Bardon.

Po turnaji kategorie U6 probíhal turnaj hráčů kategorie U8, kterého se zúčastnilo celkem 11 týmů z Prahy a Mnichovic. Sokol Kbely nasadil do turnaje 2 týmy. Zápasy se nám moc nepovedli, ale byly vidět i hezké hokejové momenty a snaha otočit průběh utkání na naši stranu.

Za tým trenérů Petr

Fotogalerii najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid0HKdVNDNj8CS9gpjC9WAKDtNSFUMdUrdSMR5W3o2DfyaeRAR9sLTsqRkDR5KMAnWwl17.03.2024
Zimní soustředění oddílu pozemního hokeje T.J. Sokol Kbely v Kořenově 8.-10. 3. 2024 🏞️🤾‍♂️🤾‍♀️⚽♟️🏭🏊‍♂️🏃🏻🏃🏻‍♀️▶️

Ve dnech 8.-10. 3. 2024 se v západní části Krkonoš v Kořenově konalo soustředění oddílu pozemního hokeje T.J. Sokol Kbely.

Kořenov. Zimní(spiše jarní) soustředění bylo zahájeno 8. 3. 2024. Napříč kategorií U12, U15 a  dorostu. Pod dohledem Václava a Elišky Podskalských, Katky Matějkové a Petra Bárty. Běžky jsme nechali doma. Sníh je již pouze ve skalních roklinách a ve stínech krkonošských a jizerských lesû. 8. 3. 2024 jsme se porozhlédli po okolí, vyběhli sjezdovku, zahráli házenou a fotbal. Večer  bylo zahájeno klání v deskových hrách. Zítra nás čeká návštěva sklárny a výlet na Mumlavské vodopády. Těšíme se všichni. 

Fotogalerie z prvního dne ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid0JF2uZKSX6bUhDeZxmCxw9Sgy3R8EaZaArHbqUSfEvY2pRzoKX7nkABuC9iCzX2Hxl

V sobotu 9. 3. 2024 jsme nafasovali po snídani balíčky s jídlem a vydali se na celodenní pochod. První zastávkou byla sklárna v Harrachově. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavosti, prohlédli si práci sklářů a navštívili museum skla.

Dalším cílem naši výpravy byly Mumlavské vodopády. Jsou místa v České republice, která se prostě neokoukají, když jste tam po několikáté 😉. Čekala nás cesta zpět. Většina výpravy došla nazpátek ke sklárnám, kde jsme počkali na autobus, který nás dovezl asi 1km nad chatu. Menší skupinka, pod vedením Katky Matějkové, se vydala po ”vlastních” . Tito stateční do toho skutečně šlápli, neboť byli na chatě dřív než zbytek výpravy.

Dalším obdivuhodným počinem tohoto dne, byla koupel Jakuba Matějky, Viktora Boháče a Roberta Čermáka v ledové Jizeře. Po večeři jsme si pustili klasiku kbelských soustředění, Chak De India.

10. 3. 2024 nás čekal netradiční orientační běh SAZKA.

Fotogalerii z druhého dne najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid02n7EUDNs4cBWfMtUXP6NKPFXs8E9K3Ftv2gQjDPXfEpAWZhAf6Jo2zuhyLki7JrxYl

Jarnězímní soustředění nám skončilo. Nebyl sníh, ale nikdo nelitoval. Sešla se opravdu skvělá parta lidiček a musím s radostí napsat, že se nám všechny problémy vyhnuli. Lékárničku jsme museli použít až v poslední čtvrthodině celého pobytu, když jsme čekali na rodiče a Námořníček dostal balónem do nosu. 😊 Naštěstí nic vážného. Pokud se chcete dozvědět, co jsme všechno zažili poslední den, tak se  koukněte ZDE

Fotogalerii z třetího dne najdete ZDE

Převzato z: https://www.facebook.com/ph.kbely/posts/pfbid0347dQsVWGWuDeAscAdX25dQEkmq7RoNrVz8XZQkLSCkHYJ8inECRpU2D4Pf9JxNyil

Video ze zimního soustředění oddílu pozemního hokeje T.J. Sokol Kbely v Kořenově 8.-10. 3. 2024 najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE10.03.2024 - aktualizace 16.03.2024
Pozvánka na kulturní akci v rámci projektu Do Sokola za kulturou s názvem Děti jaro už je tu! Pojďme tančit ke sletu! 17. 3. 2024 v 15:30 v Michnově paláci 

Pozvánku najdete ZDE05.03.2024 - aktualizace 16.03.2024
29. ročník běžeckého závodu Českobrodská pečeť 17. 3. 2024 🏃🏻🏃🏻‍♀️

Dne 17. 3. 2024 se v Českém Brodě uskuteční 29. ročník běžeckého závodu Českobrodská pečeť. Běží se 10 km po silnici na asfaltu.

Silniční běh na 10km. Prezentace probíhá na atletickém stadionu "Kutilka" od půl deváté. Start je v 10.30 na silnici v blízkosti autokempu u Poviničního rybníka (ukaž na mapě). Trasa závodu je rovinatá, běží se po silnici 3. třídy na obrátku v Dolánkách a zpět (viz mapka). Vyhlášení výsledků je kolem dvanácté hodiny.

Pozn.: Do roku 2008 (včetně) a v letech 2012 - 2015 byl součástí tohoto závodu i běh pro děti. Od roku 2016 se koná jen běh pro dospělé (běh na 10 km). 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují běžci Jiří Kabelka (1977) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady a Petr Vocetka (1978) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Více informací ZDE a ZDE (včetně aktualizované startovní listiny)

Propozice najdete ZDE

Držíme našim běžcům Jiřímu Kabelkovi a Petru Vocetkovi z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 17. 3. 2024:

Běžec Jiří Kabelka 1977 z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s časem 0:36:38 umístil ve své kategorii na krásném 5. místě. Celkově skončil na 12. místě.

Běžec Petr Vocetka (1978) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s časem 0:45:29 umístil ve své kategorii na 28. místě. Celkově skončil na 78. místě.

Průběžné výsledky najdete ZDE

Celkové výsledky dle kategorií najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Gratulujeme našim běžcům k umístění a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!16.03.2024
6. ročník závodu PODĚBRADSKÁ CVIČKA ve sportovní gymnastice 16.-17. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️

Ve dnech 16.-17. 3. 2024 se v T.J. Sokol Poděbrady koná 6. ročník závodu PODĚBRADSKÁ CVIČKA ve sportovní gymnastice. V sobotu 16. 3. 2024 soutěží ženy a v neděli 17. 3. 2024 soutěží muži. První cena v každé kategorii jsou vždy gymnastické cvičky.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují 17. 3. 2024 sportovní gymnasti z T.J. Sokol Praha Vršovice v několika kategoriích. 

Propozice soutěže najdete ZDE

Logo závodu ZDE

Startovní listina ženy 16. 3. 2024 ZDE

Startovní listina muži 17. 3. 2024 ZDE

Držíme našim sportovním gymnastům z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!10.03.2024 - aktualizace 16.03.2024

Český pohár - Ostrava Judo Open v judu 16.-17. 3. 2024 🥋🥋📺💻📱

Ve dnech 16.-17. 3. 2024 se v atletické hale v Ostravě - Zábřehu koná mezinárodní turnaj v judu Český pohár - Ostrava Judo Open. Soutěží se v kategoriích U14, U16 a U18.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují judisti a judistky z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Více informací v odkazech v tomto odkazu ZDE

Propozice mezinárodního turnaje najdete ZDE

Mezinárodní turnaj v judu můžete sledovat živě na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílena videa mají název ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 1, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 2, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 3, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 4, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 5, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 6, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 7, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 8, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 1 - den 2, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 2 - den 2, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 3 - den 2, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 4 - den 2, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 5 - den 2, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 6 - den 2, ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 7 - den 2 a ČP Ostrava Judo Open 2024 - tatami 8 - den 2.

Držíme našim judistům a judistkám z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 18. 3. 2024:

Spoustu medailí, bodovaných míst, pěkných výkonů a nespočet zážitků si naši judisté přivezli o víkendu 16.-17.3. z Českého poháru v Ostravě. Turnaje se zúčastnilo na 1300 závodníků ze 180 oddílů, 9 států. A naši závodníci patřili mezi nejlepší! Zlatou medaili jsme získali sice jen jednu (Lada Vondráková), ale k tomu jsme přidali 4 stříbrné (Jarda Musil, Anička Kroužková, Maia Bojar a Ondra Lajčak) a 4 bronzové medaile (Martin Sedlák, Igi Adamec, Adam Kaleta a Jakub Svoboda ml.) ! K tomu pak 6 pátých, 2 sedmá a 1 deváté místo. Pěkná práce!!!

Obrázek najdete ZDE nebo ZDE

1.místo:
Vondráková Lada   U18   52 kg   2/0

2.místa:
Musil Jaromír          muži   81 kg   4/1
Kroužková Anna      U18 +70 kg   2/1
Bojar Maia              U14     57 kg   2/1
Lajčak Ondřej          U14    73 kg   2/1

3.místa:
Sedlák Martin       muži +100 kg   1/1
Adamec Ignác           U18   73 kg   6/1
Svoboda Jakub         U14   55 kg   6/1
Kaleta Adam             U14   46 kg   4/1

5.místa:
Mertlová Andrea    ženy   57 kg   1/2
Šefrhans Přemek   muži   66 kg   3/2
Sikora Štěpán           U16   55 kg   3/2
Bulisová Karolína    U16   44 kg   2/3
Oríšková Evelína      U14   52 kg   3/2
Šimek Štěpán           U14   55 kg   4/2

7.místa:
Bulis David               U18   55 kg   1/2
Daňková Karolína    U14   52 kg   2/2

9.místo:
Svoboda Jakub       muži   73 kg   3/2

bez um.:
Bartoloměj Adam    U18   73 kg   2/1
Ševčík Oskar             U18   66 kg   1/1
Machutová Verča     U16   57 kg   1/1
Kos Norbert              U16   55 kg   0/1
Adamec Mili              U16   66 kg   0/1
Kovařík Karel            U16 +81 kg   0/1
Sikorová Emilka        U14   44 kg   0/2

Převzato z: https://judovrsovice.cz/cp-ostrava-pezinok/
a z: https://judovrsovice.cz/cp-ostrava-16-17-3-24/

Dva obrázky od judistky Lady Vondrákové najdete ZDE

Gratulujeme našim judistům a judistkám k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!16.03.2024

XXVI. ročník ŠPLHU SCHODIŠTĚM - Memoriál Bedřicha Lováka v T.J. Sokol Pražský 2. 3. 2024

Dne 2. 3. 2024 se v T.J. Sokol Pražský konala soutěž ve šplhu XXVI. ročník ŠPLHU SCHODIŠTĚM - Memoriál Bedřicha Lováka.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali šplhaři a šplhařky z T.J. Sokol Libeň, z T.J. Sokol Praha Vršovice a z T.J. Sokol Žižkov II.

Někteří naši šplhaři a šplhařky se umístili na prvních třech místech a získali medaile.

Propozice soutěže najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Gratulujeme našim šplhařům a šplhařkám k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!15.03.2024
Mezinárodní soutěž v judu Velká Cena Pezinku (Grand Prix Pezinok) 16. 3. 2024 🥋🥋🇸🇰📺💻📱

Dne 16. 3. 2024 se ve slovenském Pezinku v Judo Aréně na ul. 1. mája 29/A  koná mezinárodní soutěž v judu Velká Cena Pezinku (Grand Prix Pezinok).

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují v kategorii FU11 do 23 kg judistky Karolína Musilová (2015) a Lilian Viktorie Musilová (2014) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Mezinárodní turnaj v judu můžete sledovat živě na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílena videa mají název TATAMI 1 - GRAND PRIX PEZINOK 16.03.2024, TATAMI 2 - GRAND PRIX PEZINOK 16.03.2024, TATAMI 3 - GRAND PRIX PEZINOK 16.03.2024, TATAMI 4 - GRAND PRIX PEZINOK 16.03.2024, TATAMI 5 - GRAND PRIX PEZINOK 16.03.2024 a TATAMI 6 - GRAND PRIX PEZINOK 16.03.2024.

Držíme našim dvěma judistkám z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 16. 3. 2024:

Judistka Lilian Viktorie Musilová se umístila v kategorii do 32 kg na 1. místě a judistka Karolína Musilová se v kategorii do 32 kg umístila na 2. místě.

Aktualizace 17. 3. 2024:

Další medaile přidaly holky Musilovy na mezinárodním turnaji v Pezinku. Bohužel byly nalosovány do stejné váhové kategorie. Výsledkem je první místo pro Lily a druhé místo pro Káju. Lily byla navíc vyhlášena nejtechničtější závodnicí turnaje v kategorii U11 a obdržela krásný pohár.

Převzato z: https://judovrsovice.cz/cp-ostrava-pezinok/

Gratulujeme našim judistkám z T.J. Sokol Praha Vršovice k úspěchu a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!05.03.2024 - aktualizace 11.03.2024
Běžecký závod Trail Running Cup - Trail Praha Petřín 16. 3. 2024 🏃🏻🏃🏻‍♀️

Dne 16. 3. 2024 se v Praze na Petříně poběží běžecký závod s názvem Trail Running Cup - Trail Praha Petřín. Délka hlavní tratě je pro muže a ženy buď 5 km nebo 10 km.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje v závodu Trail Praha 10km v kategorii ženy 45-54 běžkyně Zuzana Polanská z T.J. Sokol Praha Staré Město.

Startovní listina závodu Trail Praha 10 km ZDE (nutno rozkliknout příslušný závod)

Ostatní startovní listiny najdete po rozkliknutí příslušné startovní listiny ZDE (nutno rozkliknout příslušný závod)

Propozice a fotogalerie najdete ZDE

Držíme naší běžkyni Zuzaně Polanské z T.J. Sokol Praha Staré Město palce k úspěchu a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 17. 3. 2024:

Reportáž z tohoto závodu najdete ZDE

Celkové výsledky závodu na 10 km najdete ZDE

Naše běžkyně Zuzana Polanská z T.J. Sokol Praha Staré Město se s časem 50:20 umístila na 35. místě.

Gratulujeme k umístění a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!13.03.2024

Rozhovor se sbormistryní Zdeňkou Součkovou ze smíšených pěveckých sborů Gaudium Praha a Retro T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady v pořadu TV Nova Snídaně s Novou dne 13. 3. 2024

V pořadu TV Nova Snídaně s Novou dne 13. 3. 2024 můžete zhlédnout rozhovor se sbormistryní Zdeňkou Součkovou a dalšími ze smíšených pěveckých sborů Gaudium Praha a Retro z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Rozhovor najdete v čase videa níže 1:18:04 - 1:26:41.

Video: https://tv.nova.cz/porad/snidane/epizoda/412595-13-3-2024

Děkujeme všem také za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!11.03.2024
Ladies z SKV (T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady) ve dvou florbalových zápasech vyřadily Slavii Plzeň a jsou ve čtvrtfinále! 🥅▶️

Ženské áčko postoupilo mezi osm nejlepších celků 1. ligy! Slavii Plzeň vyřadilo v osmifinále po dvou výhrách 12:7 a 6:2. V sérii se nejvíce činila útočnice Angelika Bližňáková, která ve dvou zápasech posbírala neuvěřitelných 12 bodů. Pěti body přispěla Aneta Nigrinová. SKV v dalším kole play off narazí na lepšího z dvojice Start98 - Panthers Praha.

V sobotu se hrálo útočné utkání s velkou přehlídkou gólů. Domácí hráčky rychle vedly 3:0, ale ještě do přestávky si nechaly dát dvě branky. Postupně ale navyšovaly skóre a definitivně o své výhře rozhodly ve třetí třetina. Divokou část ovládly 7:5. „Byl to výkon hodný vstupu do play off. Chtěla bych poděkovat holkám za skvělý výkon a nasazení,“ hlásila po přestřelce Angelika Bližňáková. V utkání zaznamenala pět gólů a tři asistence.

O den později pak sokolky vyhrály na západě Čech 6:2 a ukončily sérii hranou na dva vítězné duely v nejkratší možné době. „V první řadě bych chtěl Plzni poděkovat za těžkou a fér sérii, která měla hodně vysoká měřítka. Myslím si, že jsme v obou zápasech byli lepším týmem na hřišti, ať se to týká osobních soubojích, proměňování šancí nebo hlavně obětování jedné hráčky za druhou. Jdeme regenerovat a poté se ihned vrhnout do další tvrdé práce. Diky divákům za super atmosféru,“ zhodnotil celý víkend kouč Jan Skála.

Vinohrady tak zatím plní cíl dojít v play off co nejdále, třeba až do vysněného finále. Na svého další oponenta si však budou muset ještě počkat. Série mezi Startem a Panthers dospěla do třetího utkání. V něm se rozhodne o postupujícím. Ladies však mají jistotu, že budou hrát proti pražskému soupeři. Start čtvrtfinále je na programu hned o víkendu.

Celý článek dočtete ZDE

Obrázek najdete ZDE

Hodnocení 1. zápasu osmifinále 1. ligy žen SKV vs. FBŠ Slavia Plzeň 12:7 9. 3. 2024 hráčkou utkání Angelikou Bližňákovou můžete zhlédnout ve videu na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Gratulujeme našim florbalistkám Ladies z SKV k postupu do čtvrtfinále a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!11.03.2024
Florbalové družstvo mužů SKV z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se po porážce 3:7 s FBC Liberec loučí 9. 3. 2024 se sezonou 🥅

Sokolové nenavázali na loňský postup do čtvrtfinále play off, v letošním ročníku se loučí už v osmifinále. V rozhodujícím třetím utkání nedokázali zdolat Liberec a po prohře 3:7 končí. Čtyřmi góly a dvěma asistencemi zazářil domácí forvard Jakub Kopecký. Vinohradští se ani za nepříznivého stavu nevzdávali, na obrat to však nestačilo.

Jakub Kopecký se stal fantomem rozhodujícího třetího střetnutí série. Ve druhé minutě otevřel skóre. Na tento gól ještě dokázali hráči SKV zareagovat vyrovnání. Pavel Hájek zpoza branky poslal míček na připravného Daniela Kellera a ten ho zametl do sítě. Liberečtí v průběhu druhé části odskočili o dva góly. A pak jiskru naděje ve žlutočerných řadách vykřesal Daniel Gärtner suverénně proměněným trestným střílením.

Jenže Kopecký měl opravdu svůj den, dalšími dvěma asistencemi přispěl k vyššímu vedení Libereckých. A když ve 47. minutě zkompletoval hattrick, bylo to už pro Vinohradské velmi složité. Přesto to svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka nevzdávali, zkoušeli hru v šesti a dokázali ještě jednou snížit. Ivan Pešrgler si dobře seběhl na přihrávku Ondřeje Plíhala a přišpendlil míček do šibenice. SKV bohužel ještě předtím nevyužilo početní výhodu a i ve zbytku střetnutí už nedokázalo překonat liberecký val.

Výhru domácích zpečetil sedmou brankou a svou čtvrtou Jakub Kopecký. SKV tentokráte neztratilo zápas v první třetině jako v úvodním duelu série, nýbrž v prostřední dvacetiminutovce. „První třetina se nám tentokrát podařilo, bohužel výpadek pak přišel ve druhé. Opět jsme si vybrali jednu třetinu, která nás stála zápas a nakonec i celou sérii,“ mrzelo kouče Jana Kapuciána, jenž hodnotil zápas.

Do očí bijící je také statistika střelby, která hrála jasně v prospěch Severočechů (37:17). „Liberec nás přestřílel, což byl rozhodující faktor utkání. Domácí stříleli dvakrát víc než my, tak je pak jasné, že tam něco spadne. Tři góly padly po odrazech, což se ani nedá vyčítat brankáři. V dnešním zápase jsme byli o něco slabší v útoku, nevyhrávali jsme souboje a nedostávali se tolik do zakončení,“ pokračoval Kapucián v hodnocení a v hledání příčin porážky.

Ani za nepříznivého stavu se však sokolové nevzdali a dál zkoušeli hru v šesti ve snaze o snížení. „Od začátku, co jsem převzal tým, vtloukám klukům do hlavy, že budeme hrát vždy a za všech okolností. Každý se dá porazit. Dnes se to nepovedlo... Na druhou stranu jsem smutný, že tato série dál nepokračuje, protože nabídla super florbal. Přijel nás podpořit do Liberce plný autobus a panovala fantastická atmosféra,“ pochválil Kapucián fanoušky obou táborů.

SKV se stejně jako loni vyhnulo nepříjemnému boji o záchranu a prošlo do play off. Pro mladý tým velké množství zkušeností. „Máme v týmu deset kluků, kteří hráli superligu poprvé. Klobouk dolů, jak to zvládli. Musím své hráče pochválit a pochvalu zaslouží také Liberec,“ dodal Kapucián na závěr. Vinohrady se loučí s letošním ročníkem Livesport Superligy, ale do toho dalšího mohou jít se vztyčenou hlavou. Díky patří všem fanouškům, kteří SKV v sezoně podporovali!

Fotogalerii ZDE

Celý článek dočtete ZDE

Držíme našim florbalistům mužům palce k budoucím úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!10.03.2024
Události v oddílu házené T.J. Sokol Praha Vršovice 29. 2. -10. 3. 2024 🤾‍♀️🤾

⚠️PRAŽSKÉ DERBY⚠️

1. 3. 2024 v 16:00 odstartovala další ze série tradičních pražských derby mezi domácím Sokolem Vršovice a TJ JM Chodov! 🤾🏻‍♂️

Vršovičtí házenkáři zabojovali o důležité body, které potřebují ve své cestě za záchranou v 1. lize. Bylo možno přijít muže podpořit a vytvořit atmosféru hodnou derby!👏🏻🗣️👏🏻

Na podzim se z vítězství radoval Chodov po výhře 26:22. Kdo odejde šťastnější tentokrát? 🤔

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid02jhSVJr3djsYCZjNXQTQBvNJiVFiFvHVLJ1jt75p3toE2KEhihqzFHRWxpABkD58Rl?locale=cs_CZ

Zatímco ženy "A" a oboje dorostenky mají kvůli reprezentační přestávce volno, mužskou složku čekaly domácí zápasy.

V sobotu se představili ve vršovické hale v pražském derby muži "A" a starší dorostenci nastoupili proti Rokycanům. V neděli pak vyzvali muži "B" Ústí nad Labem.

Do jarní části své soutěže v neděli vstoupily ženy "B" 🙂

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid026dy2wwMRZzgEftkcwkZnQFxrRtiSjidroARfz589kgf4dqE5b7rcuDFs9tdshso8l?locale=cs_CZ

Ve čtvrtek 29. 2. 2024 odehrál tým minižactva další skvělé přátelské utkání v házené 6+1 s týmem Kostelce nad Labem 🤩🤾‍♀️👍🏻🤾‍♂️. Opět to byla jedna velká radost, příjemná atmosféra, bojovné výkony, obrovská chuť dávat góly a učit se novým házenkářským dovednostem 👍🏻👏🏻. 

Děkujeme všem a těšíme se na další takové prima utkání 💙.

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid02oRMB7XA58CfEuqxLFtb2DzJ8P3mswJackaXLGtcfq334kG7TXa63XYm2HEBEwfsZl?locale=cs_CZ

Vršovičtí muži vrací Chodovu podzimní porážku a v jarní odvetě berou dva body po výsledku 25:19 💪🏻💪🏻💪🏻.

Jen tak dál, pánové!!

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid024hUpfByZM4UPawpYGcTMSqb2QPWSWLm67BzC63CKBQXMNhkKdbaibtxdchMJHiNXl?locale=cs_CZ

Starší dorostenci po možná až příliš dramatickém utkání obhájili domácí palubovku a nad týmem Rokycan vítězí 38:34 💪💪✌️✌️.

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid02P1YnS8mojzgFxoKBuFjRd7N6hAK6YE9w9mz3zHkVcrpqbRjyM222A1zwR7bPxF4rl?locale=cs_CZ

Tým A mladšího žactva má za sebou fantastický házenkářský víkend 🤩🤾‍♂️💙🤾‍♀️👍🏻👏🏻.

“V sobotu a v neděli se mladší žáci A zúčastnili dvou turnajů - turnaje PSH a turnaje v Jičíně.

V sobotních přeborech se postupně utkali s týmy Úval, Loko A a Dukly. Vstup do turnaje se nám vůbec nepovedl, po našem špatném výkonu jsme Úvalům výhru doslova darovali. V dalším zápase s Loko A se naše hra podstatně zlepšila a přišla zasloužená výhra. Za poslední zápas s Duklou musíme tým pochválit za obrovské nasazení a bojovnost. Ač zápas skončil naší prohrou o jednu branku, byl to zápas kde jsme konečně dokázali zúročit naučené dovednosti z tréninků.

Nedělní turnaj v Jičíně jsme začali zápasem s Úvaly, kterým jsme vrátili včerejší porážku a porazili je 20:11

Druhý zápas s Náchodem byl velmi vyrovnaný a tvrdý. A zcela zaslouženě jsme vyhráli 13:12.

Posledním zápasem ve skupině bylo utkání s Jičínem II kde hráli minižáci, kteří se prezentovali velmi hezkou rychlou házenou. Výhrou jsme si zajistili první místo ve skupině a čekalo nás finále proti domácímu týmu Jičín I.

Celý zápas byl velmi vyrovnaný na obou stranách s tvrdou, důraznou obranou a krásnými individuálními i týmovými útočnými akcemi.

Výhra 18:16 a první místo v turnaji je odměnou za výkony, nasazení a bojovnost během celého turnaje.

Děkujeme rodičům za podporu a odvoz.”

Takto oba turnaje zhodnotily trenérky Silva a Kačka 🙂

Fotogalerii najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid0BaKJhKXZLvqN5rkA8zCL6YBngMLjK1csDJ7KMAUp5c5NXGN1PJCN1XTdNHBmE839l?locale=cs_CZ

Minižáci odehráli ve čtvrtek 7. 3. 2024 další skvělé přátelské utkání v házené 6+1 🤩🤾‍♂️👍🏻🤾‍♀️. Tentokrát naším soupeřem byly dívky z týmu Kobylis 🤾‍♀️🙂. Máme radost, že jsme si zahráli další takové prima utkání a těšíme se na další příležitosti 💙.

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid02FLJJjrien6NQLmC7ciRa8FE4dChpgRMvWfcaq3W6U5Yg1TaCSnDAMPDJauLmK4DBl?locale=cs_CZ

Minižáci 9. 3. 2024 odehráli další turnaj  5+1 v Praze 🤾‍♂️🤩🤾‍♀️. Celkem 5 utkání, kde našimi soupeři byly Astra Praha, Slavia Praha, Lions Hostivice, Kobylisy dívky a domácí tým Lokomotivy Vršovice. Čtyři z 5-ti utkání jsme zvládli skvěle 🙂👍🏻. Zdobila nás dravá obrana, ze které jsme těžili do rychlých útoků 💪🏻. Pohyb bez míče a krásné individuální i týmové akce v útoku 🤩👍🏻.

Avšak v posledním utkání nám došly síly, a tak se musíme z tohoto zápasu poučit a zabojovat do poslední vteřin každého zápasu 😉. Celému týmu i přes to patří velká pochvala, odehrál opravdu skvělý turnaj a my už se nyní moc těšíme na další kolo 🤾‍♀️🤩🤾‍♂️. Děkujeme pořadatelům, rozhodčím, soupeřům a rodičům za krásný házenkářský den 💙.

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid02PWGhYfudk92ohniSJGFt1dgiYWZunnXL75Y8yqj6sHgxyxRSiziQaGPxTA4tZh4Bl?locale=cs_CZ 

Dorostenky dnes odehrály svá ligová utkání v Plzni. Starší dorostenky podaly velmi bojový výkon a se 4. celkem tabulky první poločas dokonce vyhrály. Druhou polovinu opět bohužel poznamenala nechvalně známá vršovická desetiminutovka, a tak naše házenkářky prohrály o pět branek, 23:28. Dneska se holky ale rozhodně nemají za co stydět!

Naopak mladší dorostenky své dnešní utkání bohužel opravdu nezvládly a prohrály vysoko. Náladu si však lehce zvedly fotkou s Pirym 🙂.

Tři obrázky najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid0yaRqRw6aBfAH6SvFDxeWX997rJyVt1U2ZF8TSSztUjaihYHYi2TciE3Zm9GJsoJUl?locale=cs_CZ

"9. 3. 2024 po zbytečně dramatickém zápase proti Dolní Cerekvi bereme dva body s výsledkem 30:38. OSS💪", takhle hodnotí dnešní utkání starších dorostenců Adam Lojík. 👆🏻💪.

On sám se podílel na výsledku deseti přesnými zásahy.😍 Stejně gólů připsal i Adam Petrík. 💪😍.

Kluci, jen tak dál ✊🏻.

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid035Qm5taNCqcjPUSbjV9uYU2YZH7tXiebw2L6GrASHrjaE5C8EveYiFMZtNQnGLbq6l?locale=cs_CZ

Ženy "A" po zápase s vysokým tempem vezou 10. 3. 2024 z Olomouce dva body po výsledku 42:34 💪🏻💪🏻.

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid02PxGDDfttrfF8TrNjYsfNN5bkkn9VDEknRiEjebiMm68mNCfqE6itcnAfbUXCePGBl?locale=cs_CZ

Jak vypadal ligový víkend?

Úspěšní tentokrát starší dorostenci a ženy "A". 💪🏻👆🏻

Příští týden mužskou složku čeká reprezentační přestávka a ženskou složku domácí utkání doma, netradičně v sobotu 👆🏻✊🏻✊🏻.

Obrázek najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid02aeaQz4RsqEVW2Qdb4SvoD3PSGUwPk9JPtVN6WxEDDBmiAvsV2W9v9sWdFuShMSR3l?locale=cs_CZ

Gratulujeme naším házenkářům a házenkářkám z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!09.03.2024
19. mezinárodní turnaj v rytmické gymnastice "WINTER CARRAMBA CUP" v polských Katovicích 09.-10. 03. 2024 🇵🇱🤸‍♀️🤸‍♂️📺💻📱

Ve dnech 9.-10. 3. 2024 se v polských Katovicích ve sportovní hale Kolejarz koná 19. mezinárodní turnaj v rytmické gymnastice "WINTER CARRAMBA CUP".

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín.

Pozvánku najdete ZDE

Pozvánku a propozice najdete ZDE

Program najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE (nutno kliknout na přihlášky)

Video pozvánku najdete na našem YouTube kanálu. Sdílené video má název ZAPRASZAMY - 09-10.03.2024 - WINTER CARRAMBA CUP 2024.

Mezinárodní turnaj v moderní gymnastice můžete sledovat živě na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílena videa mají název 🔴🅻🅸🆅🅴 09.03.2024 - SATURDAY - PART 1 - WINTER CARRAMBA CUP 2024, 🔴🅻🅸🆅🅴 09.03.2024 - SATURDAY - PART 2 - WINTER CARRAMBA CUP 2024 a 🔴🅻🅸🆅🅴 10.03.2024 - SUNDAY - WINTER CARRAMBA CUP 2024.

Dva obrázky z první části, kde jsou na stupních vítězů i moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín a jeden obrázek z druhé části  a jeden obrázek z druhého dne najdete ZDE

Držíme našim moderním gymnastkám týmu TJSK Prague z T.J. Sokol Karlín palce k úspěchům a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!20.02.2024 - aktualizace 07.03.2024
44. PEČECKÁ DESÍTKA "MEMORIÁL JARDY KVAČKA" 9. 3. 2024 🏃🏻🏃🏻‍♀️

Dne 9. 3. 2024 se v městském parku v Pečkách v okrese Kolín koná běh 44. PEČECKÁ DESÍTKA "MEMORIÁL JARDY KVAČKA".

Je to Silniční běh na 10 km po trase Pečky - Ratenice - Cerhenice zde otočka a po stejné trase se běžci vrací do Peček. Součástí jsou i běhy mládeže (celkem 16 běhů od nejmenších s rodiči až po dorostenecké kategorie).

Pořadatelem je BK Pečky za podpory Města a HZS Pečky a Ratenic.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují běžci a běžkyně Vojtěch Bližňák (1983), Jiří Kabelka (1977), Zdeněk Zoubek (1978) a Pavla Opolecká (1986) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Pozvánku najdete ZDE a ZDE

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE (naši atleti jsou na třetí stránce)

Součástí Pečecké desítky Memoriálu Jardy Kvačka bude opět soutěž teamů, k tomu je potřeba složit čtyřčlenné družstvo. Nejlepší tři teamy budou odměněny věcnými cenami od společnosti Eleven.

Pravidla jsou jednoduchá, soutěž teamů bude pro čtyřčlenná družstva, kdy podmínkou je minimálně jedna žena. Soutěž je vypsána jako součást hlavního závodu na 10 km (každý běží). Více ZDE

Držíme našim dvěma běžcům z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 9. 3. 2024:

Náš běžec se startovním číslem 23 Vojtěch Bližňák (1983) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s časem 00:34:15 umístil na krásném 14. místě.

Náš běžec se startovním číslem 31 Jiří Kabelka (1977) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s časem 00:36:25 umístil na 41. místě.

Náš běžec se startovním číslem 59 Zdeněk Zoubek (1978) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s časem 00:37:44 umístil na 59. místě.

Naše běžkyně Pavla Opolecká se startovním číslem 1010 (1986) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s časem 00:46:10 umístila na 211. místě.

Celkové výsledky najdete ZDE

Gratulujeme našim běžcům a běžkyni k umístění a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného! 

Aktualizace 17. 3. 2024:

Reportáž z tohoto běhu najdete ZDE20.02.2024 - aktualizace 07.03.2024
4. ročník-Konopišťský půlmaraton - K21, K7, štafety 3x7km
9. 3. 2024 🏃🏻🏃🏻‍♀️🏰 

Dne 9. 3. 2024 se v Přírodním divadle parku Konopiště koná 4. ročník-Konopišťský půlmaraton - K21, K7, štafety 3x7km. Start závodu začíná v 10:00 hodin. Závod pořádá Sportovní klub BENEŠOV ŽIJE SPORTEM a Atletika Benešov ve spolupráci s Benešovským běžeckým klubem. Závodí se v běhu na 21 km, v běhu na 7 km a ve štafetách 3x7 km. Závod K-21 je zařazen do seriálu Běžec Podblanicka 2024.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentuje v kategorii B v závodu K21 (Konopišťský půlmaraton) na trati 21,098 km běžec se startovním číslem 128  Martin Kubů z T.J. Sokol Libeň.

Video pozvánku na závody najdete ZDE

Propozice závodů a mapu závodů na Konopišti najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE

Držíme našemu běžci z T.J. Sokol Libeň palce k úspěchu a medaili a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 9. 3. 2024:

Náš běžec se startovním číslem 128 Martin Kubů z T.J. Sokol Libeň skončil s časem 1:53:42.84 na 95. místě.

Celkové výsledky najdete ZDE

Gratulujeme našemu běžci k umístění a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!22.02.2024 - aktualizace 07.03.2024

Mezinárodní turnaj v judu Velká cena Horního Rakouska (Grand Prix Upper Austria) v Linci 08.-10. 3. 2024 🥋🥋🇦🇹▶️▶️▶️▶️▶️▶️

Ve dnech 8.-10. 3. 2024 se v rakouském Linci uskuteční mezinárodní turnaj v judu s názvem Velká Cena Horního Rakouska (Grand Prix Upper Austria).

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují judisti z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii do 90 kg to je judista Radomír Musil (2001) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii do 73 kg to je Khusniddin Karimov (1993) z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu a výsledky najdete ZDE

Držíme našim dvěma vršovickým judistům palce k úspěchu a medaili a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Video upoutávku najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy

Sdílené video má název This weekend the world's best judoka arrive in Linz 🇦🇹.

Aktualizace 9. 3. 2024:

Sdílená videa z prvního a druhého dne najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy

Sdílená videa mají název Grand Prix Upper Austria 2024 / Golden Score Show / Day 1 a Day 1 Finals🥋Grand Prix Upper Austria 2024🌟,  Day 1 Finals🥋Grand Prix Upper Austria 2024🌟 (2. den), Grand Prix Upper Austria 2024 / Golden Score Show / Day 2 a Grand Prix Upper Austria 2024 / Golden Score Show / Day 3.

Soutěžního pavouka kategorie do 90 kg, kde máme vršovického judistu Radomíra Musila najdete ZDE

Soutěžního pavouka kategorie do 73 kg, kde máme vršovického judistu Khusniddina  Karimova najdete ZDE

Khusniddin Karimov nejprve zdolal maďarského judistu Daniela Szegediho a postoupil, ale pak prohrál v zápase s brazilským judistou Danielem Cargninem a do dalších bojů již nezasáhne.

Celkové výsledky najdete ZDE

Aktualizace 10. 3. 2024:

Další dva články o tomto turnaji najdete ZDE a ZDE

Na nejvyšším světovém turnaji Grand Prix v rakouském Linzu se o víkendu 9.-10.3. představili hned 2 zástupci našeho oddílu.

V sobotu to byl ve váze do 73 kg Khusniddin Karimov. V prvním kole nastoupil proti maďarskému závodníkovi Szegedimu, kterého po tvrdém boji dokázal porazit chvatem seoinage. V dalším kole na něj čekal první nasazený Daniel Cargnin z Brazílie, ten byl bohužel už nad síly našeho závodníka.

V neděli bojoval ve váze do 90 kg Radomír Musil. Pro Radka šlo o premiéru na takto významné soutěži. A hned byla v prvním kole úspěšná, když dokázal porazit závodníka Caroliho z Francie! V dalším zápase se rval o vítězství s americkým závodníkem Jaynem, bohužel ve vyrovnaném zápase dostal těsně před koncem zápasu třetí šido (soupeř měl 2) a závody pro něj skončily.

Obrázky judistů Karimova a Musila najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/JudoVrsoviceCZ/posts/pfbid0VYwomRd2LBMZrxcAEKEFPvgmzm4nY9yeoSFdHh4HVM9Mk3cCto9fe8Ae9fttnqRTl08.03.2024

Dva turnaje oddílu kuželek z T.J. Sokol Praha Vršovice 5. 3. 2024 a 7. 3. 2024 🎳🎳▶️▶️

Oddíl kuželek z T.J. Sokol Praha Vršovice odehrál začátkem března dva turnaje v kuželkách v soutěžích Mistrovství Prahy 2 a Mistrovství Prahy 4.

Prvním turnajem byl kuželkářský turnaj SK Žižkov Praha E vs. TJ Sokol Praha Vršovice D dne 5. 3. 2024 v SK Žižkov Praha v soutěži Mistrovství Prahy 4.

Družstvo SK Žižkov Praha E vyhrálo nad družstvem TJ Sokol Praha Vršovice D 3:2.

Celkové výsledky a soupisku najdete ZDE

Turnaj bylo možno sledovat živě 📺💻📱. Sdílené video najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy a má název SK Žižkov B - Sokol Vršovice D, Slavoj C - Meteor A , 5.3.2024.

Druhým turnajem byl kuželkářský turnaj KK Slavoj D vs. TJ Vršovice B dne 7. 3. 2024 v SK Žižkov Praha  v soutěži Mistrovství Prahy 2.

Družstvo KK Slavoj D vyhrálo nad nad družstvem TJ Vršovice B 7:1.

Celkové výsledky a soupisku najdete ZDE

Turnaj bylo možno sledovat živě 📺💻📱. Sdílené video najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy a má název Slavoj D - Vršovice B , 7.3.2024.

Držíme našim kuželkářům a kuželkářkám a družstvům z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k budoucím úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!07.03.2024
32. ročník závodu v moderní gymnastice POHÁR DOBRÉ VŮLE – GOODWILL CUP 2024 2. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️▶️

Dne 2. 3. 2024 se ve Sportovní hale SK Motorlet Praha v pražských Radlicích konal 32. ročník závodu v moderní gymnastice POHÁR DOBRÉ VŮLE – GOODWILL CUP 2024.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady. 

Oddíl moderní gymnastiky T.J. Sokol Karlín k tomu doplňuje:

Umístění našich moderních gymnastek je následující:

Selyska Alexandra - celkově 2. místo, obruč 2. místo, kužele 3. místo, stuha 2. místo

Duldier Vladyslava - celkově 1. místo, obruč 1. místo, kužele 1. místo

Razumová Mája - celkově 2. místo, obruč 2. místo, kužele 2. místo

Jalaletdinova Karolina - celkově 1. místo, obruč 1. místo, kužele 2. místo, bez náčiní 1. místo

Pavlova Anna - celkově 2. místo, obruč 2. místo, kužele 1. místo, bez náčiní 2. místo

Kolesnik Nikol - pro nemoc nezávodila

Bielienka Alina - celkově 3. místo, obruč 2. místo, bez náčiní 2. místo

Sorokina Anastasia - celkově 2. místo, švihadlo 2. místo, obruč 3. místo, bez náčiní 2. místo

Selyska Sofia - celkově 4. místo

Koubková Isabela - celkově 2. místo

Horodnycha Emma - celkově 1. místo

Zuzana Kloboučníková, oddíl moderní gymnastiky T.J. Sokol Karlín 

Oddíl moderní gymnastiky T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k tomu doplňuje:

😁 2. 3. 2024 se zároveň konal i závod v Praze na Motorletu, kterého se zúčastnily svěřenkyně Anastázie, Terezky, Máří a Klárky. 😊 V nadějích nejmladších hrdě bojovaly Beatka s Kirou 🥰. Beatka krásně a s úsměvem předvedla svou novou sestavu bez náčiní, Kira vystupovala poprvé po 3 letech a to rovnou se dvěmi sestavami - bez náčiní a švihadlem 😄.

V nadějích mladších se nám předvedla Vaneska, která zacvičila velmi povedeně bez náčiní i obruč 🥰. V nadějích starších A se s kuželi a obručí ve svém prvním závodě v sezóně předvedly Lili a Alice 🥰. V nadějích starších B reprezentovaly náš oddíl Bára a Rita 😁. 

Obrovský obdiv patří Ritě, která statečně bojovala s úplně novými sestavami 💪. Bára si domů odvezla pohár 🏆 a dvě medaile, celkově byla 3.🥉  , v obruči 2.  🥈a za kužele získala krásné bramborové místo. Děkujeme i Jůlince, která svým kamarádkám přišla fandit 👏👍😍

Převzato z:
https://www.facebook.com/moderkavinohrady/posts/pfbid02TXKjGzKBggcq26kjwXtXUQqjE4ErgMMvJtwC4KvQQqw7B83b87DUcWpdo5vKJVnUl?locale=cs_CZ

Oficiální pozvánku najdete ZDE a ZDE

Pozvánku a propozice soutěže najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE (nutno otevřít soubory PDF příslušných kategorií) nebo ZDE (po kliknutí se soubor ZIP uloží do PC)

Fotogalerii najdete ZDE

Obrázkové video neboli prezentaci najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Gratulujeme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!06.03.2024
Závod v lukostřelbě XIII. - Indoor Cup I.KLK 2023/2024 sobota 2. -3. 3. 2024 - XV.-XVI. kolo 🏹

Ve dnech 2.-3. 3. 2024 se v  I. KRÁLOVSKÉM LUKOSTŘELECKÉM KLUBU z.s. v Lukostřeleckém areálu Tyršův vrch v Praze 4 Michli konalo XV. a XVI. kolo závodu v lukostřelbě XIII. - Indoor Cup I.KLK 2023/2024.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly lukostřelkyně z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V sobotu 2. 3. 2024 to byly v kategorii INDOOR - REFLEXNÍ LUK - DOSPĚLÍ - ŽENY - H18 lukostřelkyně Renata Dušková (8C) Indoor Cup 2023/2024, lukostřelkyně Denisa Hronová (9C) Indoor Cup 2023/2024 a lukostřelkyně Anastasia Jiritkaia (8B) Indoor Cup 2023/2024.

Celkové výsledky bylo možné sledovat živě ZDE

V neděli 3. 3. 2024 to byla v kategorii INDOOR - REFLEXNÍ LUK - DOSPĚLÍ - ŽENY - H18 lukostřelkyně Denisa Hronová (4A) Indoor Cup 2023/2024 a v kategorii INDOOR - REFLEXNÍ LUK - U15 - MUŽI - ŽH18 lukostřelec Daniel Firich (5A) Indoor Cup 2023/2024.

Celkové výsledky bylo možné sledovat živě ZDE

Propozice najdete ZDE

Gratulujeme našim lukostřelcům a lukostřelkyním z T.J. Sokol Praha Vršovice k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!05.03.2024

1. Sokolský ples v T.J. Sokol Vinoř 24. 2. 2024 🕺💃 ▶️

Dne 24. 2. 2024 se v T.J. Sokol Vinoř konal 1. Sokolský ples.

Video najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!01.03.2024
Události v oddílu stolního tenisu T.J. Sokol Kbely v roce 2024 🏓

Oddíl T.J. Sokol Kbely aktuálně hraje stolní tenis v pražských soutěžích.

Jsou to soutěže mužů 3. třída B, kde hraje družstvo TJ Sokol Kbely A a je aktuálně na 4. místě, 6. třída A, kde hraje družstvo TJ Sokol Kbely B a je aktuálně na 9. místě.

Držíme našim stolním tenistům z T.J. Sokol Kbely palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!01.03.2024
Nabitý víkend florbalistů a florbalistek z florbalového klubu SKV (T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady) 2.-3. 3. 2024 🥅

Hned osm mládežnických týmů SKV bude o víkendu ve hře. Nabitá bude především neděle, a to i v Rieger aréně. Tam se totiž uskuteční prvoligový turnaj 1. ligy dorostenců. Sokolové se doma utkají od desíti hodin se Skutčí a od 14:30 s Hradcem Králové. Ve stejný den se v Kobylisích představí junioři. Ti vyzvou Prague Tigers a domácí tým. V permanenci budou oba celky starších žáků i elévů, juniorky a elévky.

SOBOTA 2. 3. 2024:

Juniorky:
18:00 TJ SKV - FbŠ Bohemians (Bublina Arena)

Starší žáci:
9:50 TJ SKV - Black Angels (ZŠ Jiráskova Benešov)
13:10 TJ SKV - ACEMA Sparta Praha BLUE (ZŠ Jiráskova Benešov)
+ zápas o umístění

Elévky:
9:00 TJ SKV - Florbalová akademie MB modré (SH Gym. Dr. Pekaře Ml. Boleslav)
10:20 TJ SKV - Rudná Pantehrs Praha (SH Gym. Dr. Pekaře Ml. Boleslav)
12:20 TJ SKV - FbŠ Bohemians bílé (SH Gym. Dr. Pekaře Ml. Boleslav)
13:40 TJ SKV - SummerCamps Tatran Střešovice (SH Gym. Dr. Pekaře Ml. Boleslav)

NEDĚLE 3. 3. 2024:

Junioři:
12:00 TJ SKV - Prague Tigers (SH TJ Kobylisy)
15:00 TJ SKV - Viking TJ Kobylisy (SH TJ Kobylisy)

Dorostenci:
10:00 TJ SKV - FbC Skuteč (Vinohrady)
14:30 TJ SKV - FbC Hradec Králové (Vinohrady)

Starší žáci B:
10:20 TJ SKV - FBC Pitbulls Kolín - modří (SH BIOS Čelákovice)
11:40 TJ SKV - FBC Kutná Hora - bílí (SH BIOS Čelákovice)
13:00 TJ SKV - Orka Milovice (SH BIOS Čelákovice)
14:20 TJ SKV - FbŠ Bohemians Praha 4 bílí (SH BIOS Čelákovice)

Elévové:
10:20 TJ SKV - Kanonýři Kladno Bombers (Bublina Arena)
11:40 TJ SKV - ACEMA Sparta Praha RED (Bublina Arena)
13:00 TJ SKV - FbŠ Bohemians Praha 4 zelení (Bublina Arena)
14:20 TJ SKV - Pantehrs Praha BLACK (Bublina Arena)

Elévové B:
9:40 TJ SKV - Butchis Red (SH ZŠ Bítovská)
11:40 TJ SKV - Panthers Praha WHITE (SH ZŠ Bítovská)
13:40 TJ SKV - Olymp Florbal Perseus (SH ZŠ Bítovská)
15:00 TJ SKV - Flobo Praha (SH ZŠ Bítovská)

Obrázek najdete ZDE

Převzato z: 

https://www.skvflorbal.cz/clanek/2339-vikendove_menu_dorostenci_privezou_1_ligu_na_vinohrady

POSLEDNÍ ZÁPAS ZÁKLADNÍ ČÁSTI JE TU! SKV vs. FBC Liberec 2. 3. 2024 v 17:00 hodin v Rieger Aréně T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady

Naši muži mají před play-off poslední ostrou zkoušku a to právě s týmem, se kterým se utká o postup do ČTVRTFINÁLE. Sokoli doma vyzvou seveřany z @fbcliberec, kteří si vybojovali 7. místo se 42 body. V prvním zápase, který se naopak odehrál hned na začátku sezony, se to našim mužům moc nepovedlo, avšak teď mají možnost na nápravu.😎

Tak co, budeš u toho?!🤪💛

Zápas se bude vysílat živě 📺💻📱 od 16:50 hodin ZDE (nutná registrace a není to zadarmo)

Pozvánka ZDE nebo ZDE

Převzato z: https://www.instagram.com/skvflorbal/p/C3-qnHrKkJy/

Bulletin k utkání s FBC Liberec ZDE

Soupisku hráčů a další informace o tomto zápasu najdete ZDE

Držíme našim florbalistům a florbalistkám palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!29.02.2024
Ženy z florbalového klubu SKV z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady čeká play-off 2024 a rády by vás pozvaly na
1. osmifinálové utkání 🥅▶️

Ženy florbalového klubu SKV z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady čeká play-off a tímto by vás rády pozvaly na první osmifinálové utkání ve florbalu, které se odehraje 9. 3. 2024 od 17:00 v Rieger aréně T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady 💛🖤.

Doraž holky podpořit i ty! Protože jedině #SpoluKracimezaVitezstvim 💜.

Video pozvánku na 1. utkání 9. 3. 2024 od 17:00 hodin najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Převzato z: https://www.instagram.com/skvflorbal/reel/C35XVMHM6y8/

Aktuální zápasy a soupisku hráček SKV najdete ZDE

Dva obrázky najdete ZDE

Gratulujeme k postupu do play-off a držíme našim ženám florbalistkám z klubu SKV z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům v play-off a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!29.02.2024
Jarní Pohár v šermu v T.J. Sokol Praha Vršovice 2.-3. 3. 2024 🤺

Ve dnech 2.-3. 3. 2024 se v T.J. Sokol Praha Vršovice uskuteční soutěž v šermu s názvem Jarní Pohár. 2. 3. 2024 soutěží žáci a žačky a 3. 3. 2024 soutěží senioři a seniorky. 

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují šermíři a šermířky z T.J. Sokol Praha Vršovice.

V kategorii Fleret Žáci CPX to jsou šermíři Marek Pacák (2009), Vojtěch Saska (2010), Oliver Topič (2011), Oskar Topič (2010), Viktor Trnka (2009) a Martin Videlka (2011).

V kategorii Fleret Žačky CPX to jsou šermířky Eliška Radková (2010) a Barbora Šmejkalová (2009).

V kategorii Fleret Senioři CPX to jsou šermíři Vojtěch Bláha (2006), Michael Ondráček (1992), Marek Pacák (2009), Jiří Preinhaelter (2008), Vojtěch Stluka (2006), Viktor Trnka (2009) a Šimon Veselý (2006).

V kategorii Fleret Seniorky CPX to jsou šermířky Jana Kulhanová (2005) a Ester Schwarzová (2007).

Propozice najdete ZDE

Startovní listina a celkové výsledky Fleret Žáci CPX je ZDE 

Startovní listina a celkové výsledky Fleret Žačky CPX je ZDE

Startovní listina a celkové výsledky Fleret Senioři CPX je ZDE

Startovní listina a celkové výsledky Fleret Seniorky CPX je ZDE

Držíme našim šermířům a šermířkám z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!29.02.2024
Velká Cena Hradce Králové U12, U14, U16, U18 v judu 2. 3. 2024 🥋🥋

Dne 2. 3. 2024 se ve Sportovní hale Třebeš v Hradci Králové koná turnaj v judu s názvem Velká Cena Hradce Králové. Soutěží judisti a judistky v kategoriích U12, U14, U16 a U18.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují judisti a judistky z T.J. Sokol Žižkov II.

Rozpis soutěže najdete ZDE (uloží se do PC) a ZDE

Více info včetně výsledků a živého vysílání najdete ZDE

Držíme našim judistkám a judistům z T.J. Sokol Žižkov II palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 9. 3. 2024:

V sobotu 2. 3. 2024 jsme se zúčastnili závodů v Hradci Králové. Startovaly zde děti v kategoriích U12-U18. Celkem se nás zúčastnilo 15 závodníků.

Z toho se nám podařilo vybojovat 6 medailí. 

Bronzovou 🥉 vybojovali: Jonana Neanderová, Oliver Machoň, Oskar Machoň a Vladislav Riško

Stříbrnou 🥈 vybojoval Josef Vait a zlatou 🥇 získala Apolena Fučíková😊.

Všem medailistům gratulujeme za krásnou reprezentaci klubu, protože se bylo opravdu na co dívat!❤️ těm, co to nevyšlo, děkujeme za předvedené výkony, na medaile dosáhnou jistě příště🙏.

Neztrácet motivaci a chuť se stále zlepšovat!

Fotogalerii judistů a judistek z T.J. Sokol Žižkov II najdete ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/judo.zizkov/posts/pfbid02kjqGZgmuHZ5jgUTjrr5H9VJhzDxmttE7mVSmw4rb26J6joZiUtyzHU1FiFSbtvKzl?locale=cs_CZ

Gratulujeme našim judistům a judistkám z T.J. Sokol Žižkov II k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 10. 3. 2024:

Celkové výsledky, videa jednotlivých zápasů v soutěžním pavouku a další informace najdete v odkazech na těchto stránkách ZDE29.02.2024
Velká Cena Slovenska 2024 (Grand Prix Slovakia 2024) a MEMORIÁL JÁNA GREGORA st. U13, U15, U18, U21 v judu 🥋🥋🇸🇰📺💻📱

Ve dnech 2.-3. 3. 2024 se na Slovensku ve sportovní hale Dukla, Štiavničky v Banské Bystrici uskuteční mezinárodní turnaj v judu Velká Cena Slovenska 2024 (Grand Prix Slovakia 2024) a Memoriál Jána Gregora st. pro kategorie U13, U15, U18 a U21.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují judisti a judistky z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Propozice mezinárodního turnaje najdete ZDE

Video upoutávku na mezinárodní turnaj najdete ZDE

Držíme našim judistkám a judistům z T.J. Sokol Praha Vršovice palce k úspěchům a medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 1. 3. 2024:

Mezinárodní turnaj v judu můžete sledovat živě. Sdílená videa najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílena videa mají název TATAMI 1 - Grand Prix Slovakia - Banská Bystrica + Zvolen - 02.03.2024 - Saturday, TATAMI 2 - Grand Prix Slovakia - Banská Bystrica + Zvolen - 02.03.2024 - Saturday, TATAMI 3 - Grand Prix Slovakia - Banská Bystrica + Zvolen - 02.03.2024 - Saturday, TATAMI 4 - Grand Prix Slovakia - Banská Bystrica + Zvolen - 02.03.2024 - Saturday, TATAMI 1 - Grand Prix Slovakia - Banská Bystrica + Zvolen - 03.03.2024 - Sunday, TATAMI 2 - Grand Prix Slovakia - Banská Bystrica + Zvolen - 03.03.2024 - Sunday, TATAMI 3 - Grand Prix Slovakia - Banská Bystrica + Zvolen - 03.03.2024 - Sunday a TATAMI 4 - Grand Prix Slovakia - Banská Bystrica + Zvolen - 03.03.2024 - Sunday.

Živé vysílání neboli přímý přenos začíná po oba dny v 10:00 hodin.

Aktualizace 6. 3. 2024:

Grand Prix Bánská Bystrica

2.-3.3. proběhl mezinárodní turnaj v Bánské Bystrici za účasti cca 500 závodníků z 6 zemí (66 oddílů). Vršovice si vedly výborně, když v celkovém hodnocení všech oddílů  obsadily  4. místo!  Za Vršky nastoupilo 14 judistů, kteří vybojovali 11 medailí!

Zlatá medaile. : Karolína Bulisová U18, Ondřej Lajčák U15, Martin Sedlák U21,

Stříbrná medaile: Jakub Svoboda U15, Matyáš Zeman U21, Karolína Bulisová U15,

Bronzová medaile : Petros Karavakis U13, Andrea Mertlová U21, Dominik Zeman U21, Přemek Šefrhans U21, Jakub Svoboda U21.

Poděkování patří organizátorům "Judo klub Dukla Banská Bystrica" za perfektní servis a plynulý průběh turnaje!

Převzato z:
https://www.facebook.com/JudoVrsoviceCZ/posts/pfbid0mv657QBhkZT14SJx3TfhvcPVpU9zBHjRtZdve592jCg37LSWu45GWq4CywULGojLl

Fotogalerii najdete ZDE nebo ZDE 

T.J. Sokol Praha Vršovice skončil na krásném 4. místě.

Celkové výsledky najdete v obrázku ZDE

Gratulujeme k umístění, našim vršovickým judistům a judistkám k medailím a děkujeme za mezinárodní reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!21.02.2024 - aktualizace 03.03.2024
Akademie T.J. Sokol Libeň 2. 3. 2024 od 16:00 ▶️▶️▶️▶️▶️▶️▶️▶️

Pozvánku najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Celkové video z Akademie T.J. Sokol Libeň najdete ZDE

Dílčí videa najdete na na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy.

Děkujeme T.J. Sokol Libeň také za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!20.02.2024 - aktualizace 02.03.2024
Běžecký závod v silničním běhu Palestra Kbelská 10 v severovýchodní části Prahy 2. 3. 2024 🏃🏻🏃🏻‍♀️🏰▶️▶️▶️▶️

Dne 2. 3. 2024 se v MČ Praha 19, v MČ Praha Satalice a v MČ Praha Vinoř uskuteční běžecký závod v silničním běhu s názvem Palestra Kbelská 10. Start je v ulici Žacléřská v Praze 9 - Kbelích a cíl je v Centrálním parku Praha-Kbely. Závod je Akademickým mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km. Více o závodu v tomto článku ZDE

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují běžci a běžkyně z jednot naší župy.

Jsou to v kategorii jednotlivci běžci a běžkyně Jakub Šimůnek (1988) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady, Martin Malý (1985) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady, Michaela Eliášová (1991) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady, Petr Vocetka (1978) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady, Jiří Kabelka (1977) z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady, Ondřej Strnad (1990) z T.J. Sokol Kbely, Vojtěch Wagner (2010) z T.J. Sokol Kbely a Eliška Kučerová (2017) z T.J. Sokol Satalice.

Propozice najdete ZDE

Startovní listinu dospělí (Kbelská 10, štafety aj.) najdete ZDE 

Propozice Palestra Welness den (dětské běhy) najdete ZDE

Startovní listinu - dětské běhy najdete ZDE

Video pozvánku najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílené video má název Palestra Kbelská Desítka 2024 promo.

Držíme našim běžcům a běžkyním palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 1. 3. 2024:

Palestra Kbelská desítka už téměř vyprodala i navýšenou kapacitu. Na sobotu zbývá pár čísel. Celý článek najdete ZDE

Tiskovou konferenci a trasu běhu najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílená videa mají název KBELY TV - Palestra Kbelská 10 - Tisková konference a Palestra trasa 2024.

Aktualizace 2. 3. 2024:

Celkové výsledky PALESTRA KBELSKÁ DESÍTKA - 2.3.2024 - dětské závody najdete ZDE (nutno také rozkliknout jednotlivé kategorie, kde jsou výsledky z těchto kategorii)

Celkové výsledky PALESTRA KBELSKÁ DESÍTKA - 2.3.2024 najdete ZDE (nutno také rozkliknout jednotlivé kategorie, kde jsou výsledky z těchto kategorii)

Fotogalerii najdete ZDE

Video z průběhu silničního běhu PALESTRA KBELSKÁ DESÍTKA - 2.3.2024 (dospělí) najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Gratulujeme našim běžcům a běžkyním a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 8. 3. 2024:

Další článek ZDE

Fotogalerie od Petra Váňi ZDE

Fotogalerie od KT foto najdete ZDE (možno objednat za peníze a tříděno dle čísla běžce/běžkyně)

Foto našeho běžce č. 101 - Jakub Šimůnek ZDE

Foto našeho běžce č. 202 - Martin Malý ZDE

Foto naší běžkyně č. 208 - Michaela Eliášová ZDE

Foto našeho běžce č. 597 - Petr Vocetka ZDE

Foto našeho běžce č. 746 - Jiří Kabelka ZDE

Reportáž TV Kbely najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy.

Sdílené video má název KBELY TV - Kbelská 10 - 38. ročník.

Aktualizace 17. 3. 2024:

Reportáž z tohoto běhu najdete ZDE


26.01.2024 - aktualizace 05.03.2024
33. ročník závodu jednotlivkyň v moderní gymnastice MILEVSKÝ POHÁR 2. 3. 2024 🤸‍♀️🤸‍♂️▶️

Dne 2. 3. 2024 se ve sportovní hale v Milevsku koná 33. ročník závodu jednotlivkyň v moderní gymnastice Milevský pohár.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují moderní gymnastky z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady.

Propozice závodu najdete ZDE

Startovní listinu najdete ZDE (nutno kliknout na záložku přihlášky)

Držíme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 4. 3. 2024:

Celkové výsledky kategorie NNML D I (2018 a ml.) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Diana Pospeshylova z T.J. Sokol Karlín se s 14.150 body umístila v této kategorii na krásném 2. místě. Moderní gymnastka Alexandra Melnykova z T.J. Sokol Karlín se s 12.700 body umístila na krásném 4. místě.

Celkové výsledky kategorie NNML C I (2017) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Celkové výsledky kategorie NNML B I (2016) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Alice  Kliushnyk z T.J. Sokol Karlín se s 16.000 body umístila v této kategorii na krásném 3. místě.

Moderní gymnastka Nina Horská z T.J. Sokol Karlín se s 14.400 body umístila v této kategorii na 9. místě.

Celkové výsledky kategorie NNML A I (2015) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Sofie Kušnirenko z T.J. Sokol Karlín se s 16.250 body umístila v této kategorii na krásném 4. místě.

Moderní gymnastka Ekaterina Grinceac z T.J. Sokol Karlín se s 15.400 body umístila v této kategorii na 8. místě.

Celkové výsledky kategorie NML level B I (2014) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Celkové výsledky kategorie NML level B I (2013) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Alexandra Zmeeva z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s 31.600 body umístila v této kategorii na 10. místě

Celkové výsledky kategorie NST level B I (2012) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Celkové výsledky kategorie NST level B I (2011) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Celkové výsledky kategorie JUN level B I (2010) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Celkové výsledky kategorie JUN level B I (2009) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Celkové výsledky kategorie SEN level B I (2008 a st.) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Karolína Mačuljanová z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s 37.350 body umístila v této kategorii na 14. místě.

Celkové výsledky kategorie NML level A I (2014) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Polina Kolupajeva z T.J. Sokol Karlín se s 40.850 body umístila v této kategorii na 2. místě.

Moderní gymnastka Varvara Chikova z T.J. Sokol Karlín se s 35.100 body umístila v této kategorii na krásném 3. místě.

Moderní gymnastka Sofiia Kolesnik z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s 33.800 body umístila v této kategorii na krásném 4. místě.

Moderní gymnastka Maiia Khyzniak z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s 32.400 body v této kategorii umístila na 8. místě.

Celkové výsledky kategorie NML level A I (2013) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Mia Máslo z T.J. Sokol Karlín se s 48.650 body se umístila v této kategorii na krásném 1. místě.

Celkové výsledky kategorie NST level A I (2012) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Adelina Tkach z T.J. Sokol Karlín se s 39.400 body umístila v této kategorii na krásném 3. místě.

Moderní gymnastka Paula Máquina z T.J. Sokol Karlín se s 37.450 body umístila v této kategorii na 6. místě

Celkové výsledky kategorie NST level A I (2011) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Taťána Kalinová z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s 35.650 body umístila ve své kategorii na 8. místě.

Celkové výsledky kategorie JUN level A I (2010) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Žaneta Matějíčková z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s 37.750 body umístila ve své kategorii na 7. místě.

Celkové výsledky kategorie JUN level A I (2009) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Moderní gymnastka Ilona Žubrenko z T.J. Sokol Karlín se s 39.800 body umístila ve své kategorii na krásném 1. místě.

Moderní gymnastka Lucie Kamanová z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady se s 35.350 body umístila ve své kategorii na krásném 4. místě.

Celkové výsledky kategorie SEN level A I (2008 a st.) ZDE (nutno rozkliknout příslušnou kategorii)

Oddíl moderní gymnastiky z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k tomu dodává:

2. března se konal mezinárodní závod v Milevsku, kterého se účastníme každý rok. Letos na něj vyrazily naše NML B, NML A, NST A, JUN A a SEN B . Byl to hodně náročný a dlouhý závod, který skončil teprve hodinu před půlnocí. Většina našich dětí představila poprvé svoje nové sestavy a byla to pro ně výzva . Některé z nich trénovaly svoje sestavy jen pár týdnů a o to víc je trápila tréma. Všechny ale dobře zabojovaly a každá má svoje vítězství ať už v podobě medaile nebo ve statečném boji s chybami. Určitě si každá odnese z tohoto závodu to nejdůležitější pro další zlepšování . Gratulujeme Sašence Zmeevě k první medaili v její první sezóně v jednotlivkyních a to hned stříbrné za sestavu s kuželi. Gratulujeme Lucce za zlato také v sestavě s kuželi. Také gratulujeme Karolíně za bronz za novou sestavu s obručí, která ji hodně zlobila ve Vídni. Gratulace také patří Soně k bramborové medaili ve víceboji a za sestavu se švihadlem a Maie za bramborovou medaili v sestavě s obručí , která je upravená na vyšší obtížnost. Gratulace patří také Žanetě za neformální první místo v sestavě s obručí mezi českými gymnastkami. A moc děkujeme Táně za již standartně pěkně předvedenou sestavu s nejvyšší estetikou a těšíme se až ještě zdokonalí těžké rovnováhy a obraty . Oddílovou medaili za statečnost si zaslouží Saša Koziko , která v této sezóně bojuje hned se 4 novými sestavami plnými nových prvků a risků . A navíc se jí daří nádherně předvádět artistickou myšlenku sestavy. Děvčata, celá sezóna je ještě před námi, učíme se z vlastních chyb a s láskou k našemu hezkému sportu jdeme dál! 💪🥰🥰🥰

Fotogalerii najdete ZDE a ZDE

Převzato z: https://www.facebook.com/moderkavinohrady/posts/pfbid02qbUxmikxgAx9PawSfobJP9UBFzXz831jTRbBBcP9FMytgZZECADiAHnhKgWbiGB1l?locale=cs_CZ

Aktualizace 5. 3. 2024:

Oddíl moderní gymnastiky T.J. Sokol Karlín (TJSK Prague) k tomu dodává:

Naše moderní gymnastky se umístily následovně:

Pospeshylova Diana - celkově 2 .místo

Melnykova Aleksandra - celkově 4. místo

Kliushnyk Alice - celkově 3. místo

Horska Nina - celkově 9. místo

Kušnirenko Sofie - celkově 4. místo

Grinceac Ekaterina - celkově 8. místo

Mammadova Ruvayda - nezávodila pro nemoc

Yarema Kira - celkově 12. místo

Chikova Varvara - celkově 3. místo, švihadlo 2. místo, 

Kolupajeva Polina - celkově 2. místo, švihadlo 1. místo, obruč 2. místo

Máslo Mia - celkově 1. místo, obruč 1. místo, kužele 1. místo

Máquina Paula - celkově 6. místo, kužele 3. místo

Tkach Adelina - celkově 3. místo, kužele 1. místo

Kloboučníková Gabriela - nezávodila pro nemoc

Žurbenko Ilona - celkově 1. místo, obruč 1. místo, stuha 1. místo

Aktualizace 6. 3. 2024:

Obrázkové video neboli prezentaci najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Gratulujeme našim moderním gymnastkám z T.J. Sokol Karlín a z T.J. Sokol Praha Královské Vinohrady k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!27.02.2024
6. kolo Přeboru Prahy mladších žákyň v házené 2. 3. 2024 🤾‍♀️🤾‍♀️🤾‍♀️🤾‍♀️

V sobotu 2. 3. 2024 se uskuteční 6. kolo Přeboru Prahy mladších žákyň v házené v hale na Děkance.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují házenkářky z T.J. Sokol Kobylisy II.

V 10:20 hodin se utkají proti HC Háje. Více info ZDE

V 11:40 hodin se utkají proti TJ Astra XI. Více info ZDE

Ve 14:20 hodin se utkají proti DHC Slavia Praha B. Více info ZDE

V 16:20 hodin se utkají proti TJ Astra XII. Více info ZDE 

Převzato z: https://www.handball.cz/souteze/zeny/prazsky-prebor-mladsich-zakyn (kliknout na číslo 6 v kolečku)

Držíme našim házenkářkám mladším žákyním z T.J. Sokol Kobylisy II palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!22.02.2024 - aktualizace 27.02.2024
Kvalifikační dvojzápas v házené proti Nizozemsku o EURO 2024  v Praze, ČR 28. 2. 2024 a v 's-Hertogenbosch, Nizozemí 3. 3. 2024🤾‍♀️🤾‍♀️

Dne 28. 2. 2024 v 19:45 hodin se v pražské UNYP Aréně v Praze 9 odehraje první kvalifikační utkání ze dvou v házené proti Nizozemí. Druhé utkání se odehraje 3. 3. 2024 ve 13:30 hodin ve městě 's-Hertogenbosch ve Sportcentrum Maaspoort v Nizozemí. České házenkářky čeká perné jaro, ve kterém budou bojovat o Euro a vůbec poprvé o olympiádu. 

Jak vypadá nominace národního týmu? Chybět bude kvůli zranění Malá, vrací se Kordovská 

Už příští středu (28. února, 19:45) čeká ženskou reprezentaci velká bitva. V hlavním městě přivítá Nizozemsko, se kterým se střetla už na prosincovém mistrovství světa. Realizační tým se bude muset během nadcházejícího kvalifikačního dvojzápasu obejít bez zraněné Veroniky Malé, naopak v nominaci nechybí po předčasném vynuceném konci na světovém šampionátu Kamila Kordovská, odchovankyně z T.J. Sokol Kobylisy II.

Kapitánku národního týmu Veroniku Malou vyřadilo ze hry zranění ve spodní části těla, které se přihodilo minulý týden v přípravě bundesligového Bietingheimu. „K holkám se bohužel nebudu moct připojit a mrzí mě to. Už teď ale pracuji každý den s fyzioterapeuty a maséry na co nejrychlejším návratu,“ komentovala úřadující německá šampionka.

„Mým cílem je stoprocentní uzdravení, ráda bych stihla play off Ligy mistrů a nadcházející reprezentační kemp v dubnu. Věřím, že vše půjde hladce,“ dodala Malá podrobnosti k časovému horizontu zranění. Na levém křídle bude připravena dvojice Adéla Stříšková – Kristýna Königová.

„Ztráta Veroniky je nepříjemná zpráva, patří mezi nejlepší levá křídla na světě a zároveň je důležitým článkem celé týmové chemie. Věřím ale, že ji týmovým výkonem dokážeme zastoupit. Na levém křídle předvádí Adéla Stříšková vynikající výkony v Mostě a Kristýna Königová se prezentuje dlouhodobě kvalitními výkony za Kynžvart jak v lize, tak evropských pohárech,“ řekl asistent trenéra Daniel Čurda.

V nominaci naopak nechybí opora dánského Ikastu Markéta Jeřábková ani další zahraniční hráčky včetně Kamily Kordovské, která se zranila během úvodního utkání světového šampionátu s Kongem. Další změnou oproti mistrovství světa je povolání porubské pivotky Michaely Demlové.

„Kostra týmu zůstává stejná. Rozšířili jsme po mistrovství světa širší nominaci, protože vnímáme hráčky, které se posouvají výkonnostně nahoru a zaslouží si dostat šanci,“ pokračoval asistent trenéra. „Budeme chtít udělat v naší hře krok směrem dopředu a zastabilizovat předchozí kvalitní výkony, abychom ukázali, že patříme do širší světové špičky. I když nás čeká těžký soupeř, věřím, že se s ním můžeme měřit,“ uzavřel Čurda.

Kvalifikace o EURO 2024:

28. února (19:45): ČeskoNizozemsko
Praha, UNYP Arena

3. března (13:30): NizozemskoČesko
’s-Hertogenbosch (NED) - Sportcentrum Maaspoort

Nominace na kvalifikační dvojzápas proti Nizozemsku:

Brankářky: Petra Kudláčková (DHC Slavia Praha), Sabrina Novotná (Házená Kynžvart), Karin Řezáčová (DHK Baník Most)

Pravá křídla: Dominika Zachová (DHK Baník Most), Anna Franková (TuS Metzingen, Německo, odchovankyně z T.J. Sokol Kobylisy II)

Pravé spojky: Sára Kovářová (MKS Lublin, POL), Markéta Šustáčková (Molde Elite, NOR), Charlotte Cholevová (SCM Râmnicu Vâlcea, ROM)

Střední spojky: Natálie Kuxová (DHK Baník Most), Julie Franková (DHC Slavia Praha)

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Ikast Håndbold, DEN), Kamila Kordovská (Plan de Cuques, FRA, odchovankyně z T.J. Sokol Kobylisy II), Eliška Desortová (HC DAC Dunajská Streda, SVK)

Levá křídla: Adéla Stříšková (DHK Baník Most), Kristýna Königová (Házená Kynžvart)

Pivotky: Alena Stellnerová (Sokol Písek), Katka Dresslerová (Házená Kynžvart), Michaela Demlová (DHC Sokol Poruba)

Obrázek ZDE

Převzato z: https://www.handball.cz/aktualita/reprezentace-nominace-zeny-veronika-mala-kamila-kordovska-unor-2024

Trenér Bent Dahl už vyhlíží domácí duel s Nizozemskem, na který zbývají v prodeji už jen poslední místa.  Celý rozhovor ZDE

Článek o Kamile Kordovské a Anně Frankové odchovankyň z T.J. Sokol Kobylisy II s názvem Z Kobylis až na mistrovství světa si můžete přečíst v Časopise Sokolské župy Jana Podlipného Vzlet č. 3 roku 2023 na straně 21.

Vstupenky na pražský zápas můžete koupit ZDE (na obrázku vpravo Anna Franková odchovankyně z T.J. Sokol Kobylisy II)

Kvalifikační utkání Česko vs. Nizozemsko v Praze bude vysílat ČT Sport. Pražský zápas 28. 2. 2024 bude možno zhlédnout v repríze od 29. 2. 2024 ZDE 

Další info o kvalifikaci českých házenkářek na ME, které se uskuteční od 28. 11. 2024 do 5. 12. 2024 v Maďarsku, Rakousku a Švýcarsku najdete ZDE

Držíme našemu českému reprezentačnímu týmu s odchovankyněmi z T.J. Sokol Kobylisy II Annou Frankovou a Kamilou Kordovskou palce k úspěchu a postupu na Euro 2024 a Olympiádu v Paříži a děkujeme T.J. Sokol Kobylisy II za vytrénování házenkářek, které se dostali do ženského reprezentačního týmu ČR a hrají v zahraničí.

Bohužel Česko prohrálo s Nizozemskem 29:30, ale i tak jsme v kvalifikaci na druhém místě za Nizozemskem a zatím máme šanci postoupit na ME.

Aktualizace 4. 3. 2024:

Ve středu 28. února odehrálo kvalifikační utkání o ME proti Nizozemkám reprezentační družstvo žen. Pražská UNYP aréna praskala ve švech, zápas byl i přes svůj neblahý konec napínavý a plný zvratů i emocí a atmosféra byla výborná.

Díky Pražský svaz házené  měli šanci se tohoto utkání aktivně zúčastnit také vršovičtí házenkáři. Na své reprezentační starty sice teprve čekají, ale na palubovku společně s reprezentací už se dostali jak naši miníčci, tak mladší dorostenky.

Vršovické nejmenší naděje měly za úkol doprovodit české i nizozemské házenkářky ke slavnostnímu nástupu - a zvládli to parádně . A jak důstojně poslouchali obě hymny!

Dorostenky se zapojily na více frontách - některé se na celé odpoledne proměnily v hostesky, jiné se staraly o vlajky při slavnostním nástupu a další zase o to, aby se na  nikdo nezranil na mokré ploše

Všichni si utkání parádně užili a my doufáme, že v budoucnu uvidíme nějaké vršovické zástupce v reprezentačním dresu také přímo v utkání.

Fotogalerii najdete ZDE a ZDE

Převzato z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid0YZEyF14XHqN6LCe5i3suGbSkktN5PaUD3CSqbXjGr9Pd8ehSK8boWPSZyax4N4iEl

Video najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE

Děkujeme oddílu házené z T.J. Sokol Praha Vršovice za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!


27.02.2024

Turnaje mladších žáků a žákyň v házené v SK Žeravice 24.-25. 2. 2024 🤾‍♀️▶️

O víkendu 24.-25. 2. 2024 se na Moravě v SK Žeravice konaly turnaje mladších žáků a žákyň v házené.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovaly 25. 2. 2024 mladší žáci házené z T.J. Sokol Praha Vršovice.

Přehled zápasů našich házenkářů mladších žáků 25. 2. 2024 a celkové výsledky na tomto turnaji najdete ZDE

Utkali jsme se zde se skvělými týmy Žeravice, Ostravy, Frýdku-Místku, Velkého Meziříčí a Holešova. Všechny zápasy byly opravdu vyrovnané, až to naprosto zamíchalo s výslednou tabulkou, kde nás od 2.místa dělily pouze 2 góly. Nakonec jsme skončili na 4.místě. Zápasy nám však byly obrovským přínosem 🙏🤩.

Zdobila nás velká bojovnost, tlak do rychlého útoku a vysunutá obrana 3:3 ☺️ Nejužitečnějším hráčem týmu byl vyhlášen Kryštof Srba ☺️👍🏻👏🏻 Příjemnou novinkou pro nás byla hra s míčem velikosti 0, což mnoha hráčům velice pomohlo, a velkou radost jsme měli z perfektních rozhodčích, kteří měli celý turnaj pod kontrolou ☺️👍🏻👏🏻 Více takových parádních turnajů 🙏🙏.

Děkujeme moc pořadatelům za veškerý servis a přátelskou atmosféru a rodičům za pomoc s dopravou a podporu v hale 🤩.

Fotogalerie najdete ZDE, ZDE a ZDE

Převzato také z:
https://www.facebook.com/SokolVrsovice/posts/pfbid02WLb3M9y3XPxJ1YQEkxiAqYNHjcQ516dADYEpuKNavarF2GD5YcYvFirttpFrSUfbl?locale=cs_CZ

Gratulujeme házenkářům mladším žákům z T.J. Sokol Praha Vršovice k umístění a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 29. 2. 2024:

Obrázkové video neboli prezentaci z této akce najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE26.02.2024
Dětský karneval v T.J. Sokol Praha Vršovice 25. 2. 2024 🎭▶️

Dne 25. 2. 2024 uspořádal T.J. Sokol Praha Vršovice od 15:00 do 18:00 hodin dětský karneval.

Fotogalerii najdete ZDE

Video z dětského karnevalu najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE
21.02.2024 - aktualizace 24.02.2024
MČR dorostenců a dorostenek v judu v Brně 25. 2. 2024 🥋📺💻📱

Dne 25. 2. 2024 se v Brně ve Starez Aréně ve Vodově ulici č. 108 koná MČR dorostenců a dorostenek v judu.

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentují judisti a judistky z T.J. Sokol Praha Vršovice a z T.J. Sokol Žižkov II.

Pozvánku najdete ZDE

Propozice najdete ZDE

Celkové výsledky budou ZDE

MČR dorostenců a dorostenek v judu můžete sledovat živě. Sdílená videa najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílena videa mají název MČR dorostenců a dorostenek 2024 - tatami 1, MČR dorostenců a dorostenek 2024 - tatami 2, MČR dorostenců a dorostenek 2024 - tatami 3 a MČR dorostenců a dorostenek 2024 - tatami 4.

Držíme našim judistům a judistkám palce k úspěchům a medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného 

Aktualizace 26. 2. 2024:

Zlaté judistky z Vršovic! 

25.2. v Brně získaly tituly dorosteneckých šampionek Lada Vondráková (52kg) a Anička Kroužková (+70kg)!!

Obrázky najdete ZDE

Převzato z: https://www.facebook.com/JudoVrsoviceCZ/posts/pfbid06nNP4XrRNgiY14mFUgsJSot7Fe1GyMDTmSkDrEkTiLMXUZJfwH6uFuvmhcf13cbKl

Další článek najdete ZDE

Celkové výsledky najdete ZDE

Gratulujeme našim judistkám Ladě Vondrákové a Aničce kroužkové k prvním místům a zlatým medailím a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 29. 2. 2024:

Další fotogalerii najdete ZDE

Další videa ZDE a ZDE (ve videu judistka Lada Vondráková z T.J. Sokol Praha Vršovice)

Aktualizace 24. 3. 2024:

Dvě krátká videa najdete také na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného https://www.youtube.com/@zpodlipneho v playlistu Činnost našich jednot a župy ZDE a ZDE01.02.2024 - aktualizace 24.02.2024

VC MEMORIÁL KARLA HOFMANA ve šplhu na laně ve sportovní hale Varnsdorf 25. 2. 2024 🧗🧗‍♀️

Dne 25. 2. 2024 se od 9:00 hodin do 14:00 hodin ve sportovní hale Varnsdorf uskuteční soutěž ve šplhu na laně VC Memoriál Karla Hofmana.

Sokolskou župu Jana Podlipného budou reprezentovat šplhaři a šplhařky z naší župy. 

Pozvánku najdete ZDE

Propozice najdete ZDE

Další info včetně registračního formuláře najdete ZDE

Držíme našim šplhařům a šplhařkám z naší župy palce k úspěchům a děkujeme za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!

Aktualizace 26. 2. 2024:

Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovali šplahři a šplhařky z T.J. Sokol Libeň, z T.J. Sokol Praha Vršovice a z T.J. Sokol Žižkov II.

Tři šplhaři z T.J. Sokol Libeň se umístili ve svých kategoriích na prvních místech.

Celkové výsledky najdete ZDE nebo ZDE

Gratulujeme našim šplhařům k prvním místům a medailím a děkujeme všem našim šplhařům a šplhařce za reprezentaci Sokolské župy Jana Podlipného!